Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek szellemek?

Léteznek szellemek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 14:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
A ti családotok női ágon szeret képzelődni. Egy felnőttnek és egy 18 éves lánynak már nem kéne hinnie ilyen logikátlan mesékben.
2012. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 SargaRigo válasza:

Na most kezd átmenni a dolog személyeskedésbe, és hitvitába. Attól hogy te nem tapasztaltál ilyen jelenséget, vagy elzárkózol előle, még nem kellene a másikat kvázi lehülyézni. Olyan témáról van szó, amit a tudomány nem tudott, pontosabban nem akart még komolyan megvizsgálni. A tudomány egyáltalán nem demokratikus, és nem is elfogulatlan.

Hagyjuk meg a lehetőségét annak, hogy esetleg valaki megtapasztalt olyan dolgot, ami esetleg létezhet. Szerintem.

2012. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

" Olyan témáról van szó, amit a tudomány nem tudott, pontosabban nem akart még komolyan megvizsgálni."

Dehogy nem akarta, rengeteg ilyen filmet láttam, csak nem tudta, mivel nincs mit.

Ez nem tapasztalás/ nem megtapasztalás kérdése. Azok szoktak hinni a szellemekben, akik akarják, hogy létezzenek, de ettől még nem fognak. Egy felnőttnek már illene normálisan gondolkodnia.

2012. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Akik nem hisznek a szellemekben, azoknak üzenem, hogy szellemek igenis léteznek.

Természetesen nem úgy, ahogy az emberek elképzelik őket, de léteznek. Na tehát akkor mi is az a szellem:

A szellem a halott ember lelke. Amikor egy ember meghal, a lelke beleszáll egy másik lénybe (természetesen olyan lénybe, aki most fog megszületni, mert ha már él, akkor már van lelke).

De ha a lélek nem akarja elhagyni a múltat, és új testbe szállni, akkor úgy marad. Ez alatt azt értem, hogy éli tovább az életét, csak nem húsvér emberként, hanem valahogy olyan csak félig meddig "valóságosként". Tehát létezik, de mégse.

No szóval a szellem egy "bolyongó, testét vesztett lélek".

És muszáj hogy létezzen, mert ha meghal egy ember megsemmisülhet a teste, az agya, de a lelke nem. A lelke tovább él, és ha nem költözik új testbe, akkor mint már említettem "bolyong" és ezeket a lelkeket nevezzük szellemnek. Vagyis, nem hiszem hogy egyáltalán látni lehet őket, vagy megidézni, de igenis vannak.

Üdv:KDzs-2-0-0-0

2012. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 juhos nóra válasza:

Konkrétan nem érdekel senkinek a "személyeskedése"! És nem is akarok megtéríteni senkit! Tapasztalatot írtam le....

Ha sok ember jobban oda figyelne a világ apró "zajára", annyi , de annyi dolgot fel tudnának fedezni, és néha útmutatást is adna ebben a mai világban.

2012. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mi viszont vissza akarunk hozni téged a valós világba.
2012. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Még itt-ott létezik,de egyre kevesebb helyen a kollektív szellem,de van szellemi munka és szellemi tulajdon is,akkor szellemnek is léteznie kell!
2012. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 SargaRigo válasza:

Jajj, ez már fájdalmas. Attól, hogy létezik olyan hogy "szellemi munka", még ne keverjük már bele :)


Ami meg a tudomány mindenhatóságát illeti: Ha most egy androidos telefonnal visszamenne valaki a múltba, vajon mit szóltak volna az akkori "tudós" emberek ha csinálsz róluk egy fényképet? Máglyára vele, lopkodja a lelkünket... Vagy próbálnánk elmagyarázni a napfolt-tevékenység lényegét az ókori egyiptomnak? A napisten kultusz ellen? Pedig ott is elég komolyan vették a tudományt. Csak éppen nem volt még elég fejlett ahhoz, hogy bizonyos dolgokat megértsen, egyáltalán elhigyje a lehetőségét annak, hogy nem úgy van ahogyan azt elképzelték. Ennyit a tudományos "próbálkozásokról".

Most lehet mondani hogy így a felnőtt ember meg úgy. Korlátoltság ledorongolni valakit a nyitottsága miatt, és szűklátókörűségre vall.

2012. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz példát hoztál. Régen nem voltak android telefon hívők, akik csak úgy hitek benne... Ha a tudomány nem elég fejlett a bizonyításukra, akkor te honnan tudod annyira, hogy léteznek a szellemek?
2012. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 SargaRigo válasza:
Speciel egy szóval sem mondtam hogy léteznek, csak annyit, hogy fenntartom a lehetőségét ennek is. Úgy gondolom, nem csak olyan dolgok létezhetnek amiket meg is tudok magyarázni. Azokat a dolgokat nagyon nem érdekli hogy elhiszem-e a létezésüket. Tőlem függetlenül vagy léteznek, vagy nem. Csak próbálok objektív lenni, amit ajánlok másoknak is. Ennyi. Részemről a témát befejeztem. A kérdező kapott hideget is, meleget is, majd kiválogatja hogy melyik kell neki :)
2012. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!