Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Halhatatlan lény-e az ember,...

Halhatatlan lény-e az ember, ha igen, miért halandó?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 10:56
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Hernyóból pillangó lesz.

Ha úgy veszed a hernyó, mint olyan meghall, de él tovább egy másik világban, testben.

Ehhez tudnám hasonlítani a kérdésedet.

A változást, nevezzük halálnak, de nem a halhatatlanságot.

2013. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
63%
Az emberi test csak egy eszköz. A valódi természeted nem az eszközben rejlik.
2013. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon értelmes kérdés, gratulálok :)


HA az, akkor nem lehet halandó...

2013. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

az ember nem csak test, hanem a lélek, és az a belső forrás amiről még keveset tud.

ha testére már nincs szüksége, leveti , feltöltődik, és egy új testben megszületik megint.

miután már letudta karmáját(sorsát) ezen a földön , ki tudja mennyi reinkarnáció után, választhat h megszületik még utána is ide mint vmi tanító vagy keres egy teljesen új valóságrendszert ahol előlről kezdődik minden.

súr, miért kérdezed, ezt?olvasgattam a válaszaidat, és csak kiváncsiságból kérdezted h ki mit ír?

mert ahogy olvastam h miként írsz, elég nagy tudás lehet mögötted.

2013. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg ha tudnánk, hogy van túlvilág, akkor tele lenne boldog öngyilkossal. X)
2013. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Mert természetellenes magunkat elpusztítani. Hernyó se pusztítja el magát, mert soha nem lehetne pillangó.
2013. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Aha, csak van egy kis bibi ezzel a lepkés hasonlattal.

Míg az ember öregszik, addig a lepke "átalakulása" az "öregedés". Ez természetes, nem pedig túlvilági.

2013. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Hernyónak is félelmetes, mert nem tudja mi vár rá.

Így az embernek is természetesen félelmetes.

Igen túlvilági, ahogy nem ebből a világból jöttünk, nem is ide térünk vissza. Ez csak egy átmenet. Hazamegyünk mindannyian.

2013. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Félelmetes, mert nem tudja mi vár rá? Szerinted nekem félelmetes a holnap, függetlenül mert nem tudom mi vár rám?

Szerintem a tudatlanság szüli a félelmet, a haláltól való félelem pedig a jó túlvilági hely- és isten iránti keresetet generálja.

2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


3-as:

te még a „vagy igen vagy nem” világában élsz,

de az én világomban egyszerre létezik igen is és nem is.


„az ember nem csak test, hanem a lélek, és az a belső forrás amiről még keveset tud.  „


-mi a lélek? Írd le röviden és tömören, mintegy definiálva!


(a vallásos magyarázatok ideje lejárt, a tudományos jellegű megismerések és értelmezések korát éljük)


„súr, miért kérdezed, ezt?olvasgattam a válaszaidat, és csak kiváncsiságból kérdezted h ki mit ír? 

mert ahogy olvastam h miként írsz, elég nagy tudás lehet mögötted. „


-köszönöm. Mindezért tennem kellet, nem sült-galambként vagy valamilyen imádság hatására repült a számba...

(nekem is meg kellett ennem a „könyvet”, a számban keserű volt, de a gyomromban édes... megettem, megemésztettem és tovább léptem...)


„Valószínűleg ha tudnánk, hogy van túlvilág, akkor tele lenne boldog öngyilkossal.  „


-az ember egyedül, saját felelős döntése eredményeként lehet öngyilkos, ha már pl. egy minimális optimum alá sülllyednek a mutatói,

sehogyan másképp...

ideje van mindennek... és tudni kell az időt (belülről érzékelni... mikor, minek van aktualitása... jelenleg a középkor és a Római típusú Birodalom szellemiségét kellene már végre lezárni és száműzni az életünkből, mindennapjainkból..)


Középkor és római típusú birodalom,

kenyeret és cirkuszt a csőcseléknek - szellemiséggel:

ezen kellene már továbblépnünk végre.


„Igen túlvilági, ahogy nem ebből a világból jöttünk, nem is ide térünk vissza. Ez csak egy átmenet. Hazamegyünk mindannyian. „


aki, ami innen való: az itt is marad... csak aki, ami nem innen való, az megy el innen...

((hova? Oda, ahová akarja és ahová a törvény ereje űzi... a törvényé, mely semmilyen számmal nem modellezhető... mert minden szám igaz és minden szám hazudik... és az ID-entitás erejét utol nem éri...

...a számok innen valók... és azok is innen valók, akik világaikat számokra építik és mindent számokkal modelleznének... nekik sosem voltak szárnyaik... (és soha nem is lesznek)... ők a földből való emberek... föld a gondolatuk, a hitük, a szívük... az istenük is föld ((„földből csinálj oltárt nékem!”))

….a másik fele tűzből való... és az ő szavuk éget ((„szó, mely éget”))... elégeti az összes bűnt és az összes hibát, az összes tévedést... ha te magad vagy az, akkor győztesnek hívnak


...isten országa nem az erőszakosaké – ezt is félrefordították -, hanem a bátraké...

azoké, akiknek szíve hasonlít a régi idők hőseinek szívéhez... a színarany fényű harcosokéhoz... (a Hiranjákéhoz)


a gravitatív elv (=a nehézség szelleme) meghatározza a világaikat és ők egyre lejjebb süllyednek bennük...

már nincsenek jelen, már csak projektálnak (=kivetítenek).... =egyfajta projekcióként élik meg önmagukat...

kultuszaik is ezt a magatartást bátorítják....


...rég elfeledkeztek ÖNMAGUK-ról, kivetített képekké lettek és az önmagukból kivetített képekből alkották meg isteneiket (=bálványaikat)


rasszokban, törzsekben, népekben, nyájakban, gyülekezetekben hisznek,

ahelyett, hogy ÖNMAGUK-ban hinnének,

lelkük (=ID) ezért vált erőtlenné,

útjaik ezért ferdültek el


„...Ti, akik az egyeneset görbévé tettétek, mégis mit reméltek?

Törvényem fog kiegyenesíteni benneteket!

Szóval se hivatkozzatok rám, nincsen közöm hozzátok!

Írásaitokat nem szeretem, nem telik benne kedvem.

Vérgőzös gondolataitok és szeretetről való ömlengéseitek kizárólag rólatok szólnak,

nem rólam.”


„Szerintem a tudatlanság szüli a félelmet, a haláltól való félelem pedig a jó túlvilági hely- és isten iránti keresetet generálja. „


-igazad van: a félelem a sötét oldal kapuja

minden kultusz és minden imádás, ami félelem-központú: régi, barbár kultuszok... a vad törzsek kultuszai.... (ezek az anakronizmusok még ma is élnek... és komplementereik (=kiegészítőik) a „nyálas szeretetvallások” is)


csupa pótszer az Ember pótlására és az Ember ellen

2013. ápr. 17. 16:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!