Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az ember szerinted földi lény?

Az ember szerinted földi lény?

Figyelt kérdés

Vitáztunk egy barátom ismerőseivel, és rámentek a földönkívüliek témájára. Léteznek-e, stb.. Én pedig elgondolkodtam, és a világnézetem alapján, amibe nem integráltam vallást (szerintem arra való, hogy érvénytelenítse az egyéni nézeteket, és olvasszon egybe minél több embert, melyek a felszínen azonosan gondolkodnak, de mégis mély meglátásokban nagy különbségek lehetnek) arra jutottam, hogy vannak földönkívüliek ezen a bolygón, mégpedig mi, emberek. Le lehet vezetni a létünket, ősrobbanással és evolúcióval, de egyik sem magyarázat arra, hogy a bolygón egyedüli lényként (!) két lábon állunk, csupasz testünk van (nem erre az éghajlatra kialakulva), tudunk beszélni, szabadon gondolkodni, képesek vagyunk használati tárgyakat készíteni, rendelkezünk a bolygó környezetébe nem illő technológiákkal (háztömbök, gépjárművek, távközlési rendszerek), és úgy elleptük ezt a bolygót, mint egy invázió. Egy olyan bolygót, amin csak állatok élnek alapból: az ember ezzel a jelzővel különíti el az összes lényt, ami ezen a bolygón él rajta kívül!!

Ha megnézel egy csendes, nyugodt helyen egy napfelkeltét ahol nincs emberi technológia, megnézed a fákat amik a bolygóból kinőnek, és úgy egyáltalán lecsupaszítod amit látsz, egy bolygón vagy, mint bármelyik filmben, vagy könyvben vagy bármiben, elgondolkodsz hogy egy olyan bolygón vagy, ami nagyon szép de nem innen való vagy, hanem csak kiraktak ide, és berendezkedtél a társaiddal, hogy túléld, és nincs hasonló intelligenciával rendelkező lény, mint Te és a fajod. Olyan, mintha kitörölték volna az összes ember agyát, akiket száműztek erre a bolygóra, és fogalmuk sincs honnan jöttek, csak megtanították nekik, hogy itt élnek mióta világ a világ (már jó korán, gyerekkorban, hogy felnőttként magától értetődő legyen), itt éltek és fejlődésen mentek keresztül, ami a jelenlegi formát eredményezi. De ez a fejlettségi szint meglehetősen paradox. Miért van éhezés? Miért van háború, uralkodás?

A legegyszerűbb magyarázat: Távol vagyunk az otthonunktól, ahonnan származunk, ahol minden ideális, itt kőkemény túlélés zajlik!!

Neked mi a véleményed, meglátásod ezzel kapcsolatban?


2011. ápr. 28. 15:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
érdekes.. de soha nem tudjuk meg:/
2011. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Aki várja, mi lesz 2012-ben annak ezen is érdemes elgondolkodni!
2011. ápr. 28. 15:43
 3/33 anonim válasza:
100%
Ez nagyon durva de van benne valami... nagyon jó meglátások... viszont hogy mennénk vissza oda ?? ha már ide telepedtünk le... több ezer éve itt élnek az emberek... szerintem már itt is fognak...
2011. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
Olvastam már sokkal nagyobb hülyeségeket is, de ezt sem tartom valószínünek. Ha olyan fejlett lények lettünk volna, akkor nemkellett volna több ezer év, hogy feltaláljunk teljesen egyszerű dolgokat. Ezenkívül ha nem csak a külsőségeket nézed, hogy szőrösek vagyunk, meg stb, hanem pl a dns-einket, akkor nagyon nagy százalékban megegyezik a Földön élő állatokéval. És a testünk igenis erre az éghajlatra van kialakulva, attól mert nincs rajtunk szőr, ez nekünk a megfelelő klíma. Nézd csak meg az állatokat, nem mindegyiknek van szőre. Amúgy látszik a gondolataidból, hogy nemvagy egy h.lyegyerek csak ne olvass ennyi ezo-t meg fantasy-t.
2011. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

ez kicsit olyan csillagkapus.... :) bár, honnan tudod, hogy az állatok nem kommunikálnak? Szerintem ők is legalább olyan okosak, mint mi, csak jól rejtegetik: látsd - Kutyák és macskák(film) :D

De a feltételezésed tényxleg érdekes.. :)

2011. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
szerintem vizi.
2011. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az eggyik válaszolóval. Ha jobban megnézed, rájössz hogy igen is ehez a bolygóhoz vagyunk alkalmaszkodva. Csak mi nem szörrel, és erövel éltünk túl mint az állatok, hanem ésszel, és ügyességgel. Nincs szükségünk szörre, mert tudunk bundát csinálni, és tüzet gyújtani. Nincs szügségünk eröre, mert stratégiával, és csapatmunkával bármilyen nagy vadat eltudunk ejteni. Nincs szükségünk karmokra, mert tudunk fegyvereket, eszközöket csinálni. Mostmár látod hogy még is csak ide tartozunk?
2011. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesfélét tételez írt Douglas Adams galaxis útikalauz stopposoknak címü könyvében (II.rész).Érdemes elolvasnod.Talán rájössz a megoldássra.
2011. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%
Fantasztikus, zseniális egyszerűen kevés az olyan ember aki így megtud fogalmazni valamit amiről sokan ellent mondanak és egy valamit amiről nem sok ember gondolkodik el. Lehet benne igazság erről a betelepedés elméletről mert ősrobbanás, fagyott mikroorganizmusokat szállító meteorok, evolúció és persze ez a földönkívüliek által elősegített betelepedés elmélet is mind ahhoz az egy főelmélethez tartozik amit az ember mindezek segítségével próbál választ adni-kapni-megtalálni-felfedezni-megérteni és felfogni hogy mégis HONNAN VAN AZ ÉLET? Honnan eredt? Mi a kiinduló pont? És hogy ezek közül melyiket találtuk el és melyiket nem? Azt talán egyszer majd egy szép napon meg is tudjuk.
2011. ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 KMartin4 ***** válasza:
100%
Hát... Az élet nem a földről, hanem a világűrből jött (ha érdekel valakit, hogyan írjon e-mailt). Tehát csak annyira vagyunk földi lények, hogy itt fejlődtünk ki, de amúgy max 2/5 részben vagyunk földiek.
2011. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!