Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy vámpírokról van szó ebben a számban?

Figyelt kérdés

Találtam egy számot Hollywood Undead - Sell your soul című szám és 2:07-nél érdekesnek tűnik, amiről Johhny 3 Tears énekel, vámpírokról énekelhet vagy emberekről, akik mások "vérét" szívják, becsicskítják őket ( mondjuk politikusok vagy egyéb felsőbb hatalom ) ? Itt a link a zenéről: http://www.youtube.com/watch?v=6folLddIpmI


(Mágia témakörbe került először a kérdés, mert félrenyomtam...)


2013. jún. 29. 21:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ezek miatt a sorok miatt gondolom:


"My heart beat stumbles and my back bone crumbles,

I feel is it real, as the lynch mob doubles.

They want blood and they'll kill for it.

Drain me and they'll kneel for it."


"Burn me at the stake,

Met the devil made the deal for it."

2013. jún. 29. 21:24
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
szerintem a szúnyogokról énekelnek..
2013. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem vámpírokról. Rap számokban is hallhatsz hasonlókat.

"they want blood and they'll kill for it". Bandaháborúban a bosszúvágyók csapatról mondják, de valóban lehet akármilyen maffia, politikus is.

Az ördöggel való cimborálás is folyton visszatérő elem különböző zenékben..

2013. jún. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én inkább démonra tippeltem volna ha a dalszöveg egészét nézem..És nem csak a saját démonairól, hanem olyan megszálló gonosz erőről ami nem hagyja békén, de azt mondja soha nem fognak nyerni, tehát nem adja fel. Ez is eléggé visszatérő elem amerikai szövegekben, de elsősorban Monarch program (MK Ultra) áldozatoktól..
2013. jún. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hmm :D Ez a bandaháborús dolog fel sem merült bennem :) De így talán több értelme van.
2013. jún. 30. 09:55
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem tudom, hogy ez a rész:


"Burn me at the stake,

Met the devil made the deal for it."


Hogyan kapcsolódik a bandaháborúkhoz :D

2013. jún. 30. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem bandaháborúk, azt szerintem csak példának szánta.

De nem gondolnám, hogy a szövegnek bármilyen ezoterikus vonatkozása lenne.

A költő ( http://www.youtube.com/watch?v=GANrPCta7UY )arról beszél, hogy a világ megfojtja, az első és a második versszakban is megjelenik a fulladás. A harmadik részben van meglincselés, vérontás és máglyára vetés. A vers azt ragadja meg, ahogy a világ megfojtja az egyént. Hogy ez pontosan milyen szinten értelmezendő, azt nem lehet megmondani egyértelműen. Utalhat a politikai és gazdasági elitre, ami elnyomja a középosztályt. De lehetőség van sokkal személyesebb értelmezésre, utalhat kirekesztettségérzetre, megvetettségre a környezete által. Vagy csak arról, hogy anyuci nem enged el éjfélig bulizni.

Én mindig amondó voltam, hogy minek Hollywood Undead, amikor van Linkin Park. És hogy minek Linkin Park, ha van Faith No More. Na jó, ez csak a kötelező trollkodás részemről. :)

2013. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, példának szántam, nem konkrétan. Egy kicsit a lírai éned vedd elő. Pont ezért írtam démont. Hisz saját démona mindenkinek van, függőség, irigység akármi, de olyan gonosz erő ami kívülről tartja a markában az nem saját, hanem más által rákényszerített. Egy verset se szó szerint próbálj értelmezni, ahogy ezt a szöveget sem.

"they want blood" nem szó szerint bandaháborút jelenthet csak, hanem akármit ami agressziót akar látni. "vért akarnak látni" tehát bosszút akarnak, vagy vérengzést, stb stb.

Az a két utolsó sor pedig az ördöggel való lepaktálás. Ha már eladod a lelked az ördögnek aki vért akar látni akkor olyan következményei lehetnek mint amit a dal többi sorában (nem refrénben) írt. A tét a lelke volt. Nem konkrétan az ördögről beszél. Ez az ördöggel való lepaktálás pedig nagyon sok amerikai dalban felbukkan, Katy Perrynek volt is egy ilyen híres interjúja. (Eladja a lelkét szó szerint - azaz a pénzhatalomnak behódolva azt csinálja amit mondanak, ami ugye jellemző is a legtöbb főleg usa beli énekesre, de Mo-n is nagyon jellemző, vagy pedig szó szerint, a lelkét, tehetségét, gerincét adja fel)

2013. júl. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De amúgy a vámpír jó hasonlat, csak nem éppen konkrét vámpírokról beszélnek, ez ettől sokkal sejtelmesebb. Vámpírnak hívjuk azt aki leszívja az energiánkat, akár családban, akárhol, de a jelenség igaz erre a szövegre is.
2013. júl. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minden esetre érdekes szám szerintem :)
2013. júl. 5. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!