Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemek miért maradnak a...

A szellemek miért maradnak a Földön? Ha valóban létezik a túlvilág és tényleg olyan jó hely, akkor miért vannak kísértetek?

Figyelt kérdés
Ez szerintem olyan ellentmondásos. Miért kísértenek a kísértetek, ha egyáltalán léteznek? Sőt léteznek? Mi a véleményetek a témáról?
2013. júl. 8. 13:48
 1/10 Antimod ***** válasza:
100%

Sok mindent hallani.

Dióhéjban:


1. Nem minden kísértet élő entitás, vannak ún. emléklenyomatok, amelyeket képek formájában érzékelnek emberek.


2. Nem mindenki fogja fel azonnal, hogy meghalt, azaz megvált a testétől.


3. Szintén probléma, hogy egyesek annyira szégyellik egykori cselekedeteiket, hogy nem mernek átlépni, büntetéstől tartva.


4. Esetleg nem is képes eltávolodni a földi síktól különböző okoknál fogva, bár szeretne.

2013. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak lelkek, akik itt ragadtak, mert úgy érzik még dolguk van itt, ez lehet akár egy függőség pl, amiben élt. Egészen addig teremt magának egy világot, ahol kiélheti a függőségét, egészen addig, amíg az egész értékét nem veszti. Ez csak egy példa, az ok lehet többféle. Őket át lehet segíteni ezen amúgy.
2013. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

..Ezen kívül az is itt tarthatja őket, amikor a szerettei nem tudják elengedni, elfogadni hogy az illető elhunyt.

Akárhogy is, ha a lélek (a mi időnkben mérve) 42 napig nem tud továbblépni, az a "folyosó" amin ezt megtehette volna, bezárul.. Őket élő emberek, akik értenek ehhez, tudják "hazavezetni".

Ha a kísértés alatt azt érted, hogy -durván szólva-táplálkoznak az energiánkból, azt nem szórakozásból teszik; szükségük van rá, enélkül...mondjuk úgy, hogy nem igazán tudnának sokáig "tevékenykedni". Nyugi, léteznek, nem sci fi. :) Aki az ellenkezőjét állítja, még nem volt dolga velük...

2013. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem vannak. Nem véletlen találtak ki róluk ennyi dolgot. Tegyük fel,hogy az ember csak egy fizikai test,ami képes kommunikálni,mint egy számítógép vagy egy robot vagy mi. Ha csak kommunikál,akkor az érzések honnan jönnek. A felfogás,szeretet,szerelem,harag,bűntudat mind mentális érzés. Mi más,ha nem a lélek ?. Miért maradnak a Földön ? Befejezetlen cél,kötődés,gyilkosság,baleset,tárgyhoz vagy személyhez való kötődés. Nem mindegyik célja a közvetlen kísértés. Ahogy mondták,valóban az energiából táplálkoznak,az ember aurájára ragadnak rá. Isten is nagy valószínűséggel létezik. Arra van magyarázat,hogy hogyan alakult ki a Föld és az ember,de arra nincs,hogy ki teremtette a Világuniverzumot. Mindig is volt,vagy csak létrejött ? Ki más,ha nem Isten ?
2013. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó és foroghat tovább a mókus kerék ha az univerzumot isten teremtette akkor istent ki teremtette?Attól hogy még gyerekcipőben jár a tudásunk az univerzum megértésében nem kéne mindjárt a világ létrejöttét egy mitikus lényre fogni.Mindenek eljön majd az ideje és majd megértjük az univerzum működését is persze ha megéli az emberi faj.Felőlem mindenki abban hisz akiben vagy amiben akar ,de bizonyíték nélkül én nem hiszek el semmit.

A születés természetes folyamat és a halál is tehát ha van a halál után élet ebből adódóan az is egy természetes folyamat amely során a testünk energiája a létezés másik síkjára,vagy ha jobban tetszik dimenziójába kerül így nem valószínű hogy érintkezni tudnak velünk.

2013. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"szeretet,szerelem,harag,bűntudat mind mentális érzés2 És ezt mint egy fegyelmezett elme kontrollálni is tudja az agyával az meg egy szerv nem pedig hókusz-pókusz.Ha meg jártál biológia órára a szerelem harag stb érzést a testünkben lévő kémia vegyületek és idegi impulzusok okozzák amik a különböző ingerekre jelennek meg szervezetünkben ezek az érzések semmi más egy szimpla biológiai folyamat mint az emésztés vagy vizelés.
2013. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A lélek kérdése számomra mindig is érdekes volt. Mi a különbség az élő és élettelen anyagok között? Mi teszi élővé az élőt? Pusztán csak szimpla kémiai reakciók? Igen a kémiának nagyon fontos szerepe van az életben, kémiai nélkül nem létezhetnénk. De szerintem ennél egy kicsit többek vagyunk, mint puszta kémiai reakciók. Szerintem létezik a lélek, ami igazán élővé teszi az anyagot.
2013. júl. 12. 11:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Materializmus. Ez is egy vallás. Egy a sok közül, mint az ateizmus is. A materialisták is hisznek valamiben, hisznek abban, hogy nincs lélek, pedig nem tudják biztosan. Ez is csak vak hit. Én inkább azt mondom, hogy nyitottnak kell lenni mindenre, nem szabad vmit kapásból elutasítani a természet törvényeire hivatkozva (pl kísértetek, Isten) , mert a természetet nem nagyon ismerjük. Nagyon keveset tudunk róla. Én sohasem szerettem a "természetfeletti" kifejezést, mert ezek a jelenségek nem állnak a természet felett, úgyanúgy a természet részei, csak még nem ismerjük őket nagyon. Mindig lesz a világnak egy olyan része, amelyet az ember az eszével sohasem fog teljesen megérteni. A jó tudós mindenre nyitott, persze nem annyira, hogy mindent elhiggyen! Nem szabad egyből hazugsággal megvádolni a másikat, csak azért, mert olyat állít, ami neked nem tetszik!
2013. júl. 12. 12:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó sokat tudunk a természetről, de még mindig sok mindent nem tudunk róla.
2013. júl. 12. 12:01
 10/10 erzsike10 válasza:
Vannak akik valami okból kifolyólag itt ragadtak,vagy valaki hozzátartozó erösen ragaszkodik hozzá,és nem tudja elengedni,vagy ő nem tud elszakadni,ezek ragadnak itt,amíg egy pap vagy hozzá értö ezotériában jártas ember tud neki segíteni hogy elhagyja a földi síkot,,adig nem tud elszakadni.
2016. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!