Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van élet a halál után? Létezik...

Van élet a halál után? Létezik-e túlvilág? Ha pedig nem, akkor mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Ezekre a kérdésekre nem fogsz választ kapni :) mindenki maga dönti el hogy miben hisz, tudományos álláspont meg egyenlőre egyik kérdésedre sincs.


Az én véleményem:

A halál után nincs élet, hanem ugyan az van ami a létezés előtt: semmi, még akkor is ha a semmi fogalmát egyszerűen képtelenek vagyunk pontosan megérteni.

Túlvilág sincs szerintem.

Az életnek nincs semmi értelme, mármint filozófiai értelemben értem, hisz a "van értelme" tulajdonság csak elméletben létezik az ember agyában, a természet és a lét "csak egyszerűen" van és nem azért mert értelme van.

Valószínűleg pont ezért azért alakultak ki a halál utáni élettel és a túlvilággal kapcsolatos elméletek mert az emberek egyrészt nem tudják elfogadni a NINCS és a NINCS "ÉRTELME" fogalmát ezért kell valami ami picit "színesebbé" "értelmesebbé" teszi a létezést.


De ez csak egy vélemény a sokból nyilván vannak akik azt vallják hogy létezik túlvilág stb neki legalább annyira igazuk van mint nekem

2009. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nincs élet a halál után. A saját élete értelmét pedig mindenki találja meg maga, parancsba adni úgysem lehet.
2009. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nem logikus a kérdésed: az élet értelmének mi köze a halál utáni élethez? Az élet értelme az, hogy éled ugy, hogy a legjobbat hozd ki belöle. Hogy a halál után mi van, vagy van-e valami, az az elözö életre nézve teljesen mindegy. Ha valaki csak azért él, hogy meghaljon, annak nem is érdemes élni.
2009. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
A tudománynak nincs válasza ezekre a kérdésekre. Ezt a kérdést tedd fel a vallás kategóriában.
2009. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
53%

Olvasd el R. A. Moody-tól az "Élet az élet után" c. könyvet. Nekem egyik kedvenc könyvem. Szerintem van valamilyen túlvilág...nem biztos, de 100, hogy kiderül.:)))


Ha mégse lenne akkor mi értelme az életednek? Hmmm...gondolj bele...teszem azt, feltalálod az AIDS ellenszerét. Meghalsz, de a halálod után is emberek millióit mented meg. Volt értelme? Volt. Hogy nincs túlvilág, úgy is? Volt.

Egy biztos, ha 100%-ig tudnánk azt, hogy nincs semmi az élet után én akkor se kezdenék semmilyen, őrült gyilkolászásba, vagy egyéb őrült tevékenységbe, hanem az életem értelmén munkálkodnék továbbra is. Te tetted fel rosszul a kérdést. Önmagadtól kell megtudnod, hogy mi az életed értelme.

2009. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Mi értelme ennek a kérdésnek? Gondolod, hogy pont itt fogod megkapni az igaz választ erre?? Ezt úgyis csak akkor fogod biztosan tudni, ha meghaltál(persze ha van lélek, mert ha nincs, akkor nincs mivel tudnod, hogy nem vagy), addig meg kár ezen rágódni.
2009. nov. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Evelynn ***** válasza:
55%

Igen, létezik túlvilág.

Menny és pokol.

Minden ember kerül valahova, akár hiszi, akár nem.

Nem mindenki hiszi ezt el, én azt írom amiben én hiszek, és ami a Bibliában van. Több ezer prófécia beteljesedett már, ebből olyan is van ami napjainkban teljesedik be. Érdekes nem? Több száz vagy ezer éve élt próféták írták meg. És nincs olyan ami nem teljesedik be.


Na de, hogy témánál maradjak a túlvilági élettel kapcsolatban is vannak próféciák, és ezek be is fognak teljesedni. Olvass utána.


Az életnek tényleg nem az a célja, h 70-80 év alatt karriert csinálj aztán vége legyen. Nem lenne semmi értelme. Isten másra teremtett Téged is, engem is!

2009. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
"Isten másra teremtett Téged is, engem is!" tehát nem arra teremtett minket, hogy itt éljünk, hanem hogy vagy a pokol tüzén égjünk az örökkévalóságig, vagy a mennyországban őő mit is csinálunk ott? Na szóval azt...
2009. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Evelynn ***** válasza:
40%

18:10-es vagyok


Ha semmi Biblia ismereted nincs, akkor nem csodálom, h nem érted. Leírhatnám, h miért teremtett Isten embert, de téged úgysem a válasz érdekel erre a kérdésre...


Eléggé unom, h vkit lepontoznak a vallása miatt.

Tudtom szerint lepontozás akkor jár, ha nem a kérdésre válaszol vki. Az a nem hasznos. Azért, mert más a véleményed én sem pontozlak le!


Alig nevetséges: úúú ennek más a véleménye, mint nekem, nem ateista... meg amúgy is, hisz Istenben... na meg Menny és Pokol...mikben hisz ez...gyorsan lepontozom...


Ha ettől te boldogabb vagy...

Kívánom, h ismerd meg az egy igaz Istent, és a földi élet után ne a pokolba szenvedj! Borzalmasabb, mint hinnéd!!! Ez nem játék! Csupán jó cselekedetekkel NEM KERÜLSZ A MENNYBE, nehogy azt hidd!


De még megmenekülhetsz a pokoltól...de ha nem teszed...

Nem mondom, h Isten veled, mert egy szikrányi esélyed sem lesz onnan visszajönni soha, sem Isten nevét segítségül hívni, hisz te magad mondtál le Róla!

Onnan gyötrelmek helyéről, ahol fájdalom, és fogcsikorgatás lesz!

2009. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Előzőleg nem én pontoztalak le, most viszont megtettem, és nem a vallásod, hanem a stílusod miatt.
2009. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!