Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A SELLŐK EZEK LEHETTEK?

A SELLŐK EZEK LEHETTEK?

Figyelt kérdés

Nézegettem a folklórt, engem ez mindig megragadott.

És megtaláltam kiskorom legismertebbjét a sellőket. Eszembe jutott, hogy vajon mi lehetett az alapja, mert mondom kellett lennie, aztán megtaláltam ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=gTVwgvqhwn8

és ezt

http://www.youtube.com/watch?v=W0i7pHzJkAQ

Ezeket nem rég óta ismerik, azt hiszem valami ázsiai tsunaminál sodorta őket partra a víz, kiderült, hogy jó mélyen élnek ezek a fajta halak a tengerben és eddig nem nagyon voltak ismertek. Hát simán eltudom képzelni hogy mondjuk a középkorban egy ilyen kidugja a fejét a vízből és az ember egyből azt látja, hogy arca van. Majd mikor lebukik már csak a farkát látja a halnak. Így az arcot és a halrészt összepárosították és kialakult a félig hal félig ember sellő legendája :)


Na szerintetek? Persze kíváncsi vagyok más ötletekre is



2013. aug. 10. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Alig ismerjük az óceánok mélyét, így az is elképzelhető hogy igazi sellők is léteznek . A kraken legendája is régen csak legenda volt, most már valóság mert a tengerbiológusok bebizonyították, hogy az óceánok mélyén élő tintahalak akár 40 méteresre is megnőhetnek :-)
2013. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ki tudja mi van az óceánok mélyén. Lehetséges,hogy voltak vagy vannak sellők.

Vannak legendák tengeri kígyókról is(ezek hajókat süllyesztettek el)itt egypár példa: [link]


[link]

2013. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akár a tengeri teheneket is nézhették sellőknek.
2013. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nemrég készült egy fake dokumentumfilm színészekkel és hamis felvételekkel a sellőkről.

Amerikában mutatták be, az emberek nagy része be is kajálta.


Egyébként eléggé érdekesen néznek ki azok, amiket mutattál. De lehettek akár a fókák is, azt hiszem, még a régi világleírásokban emberként utalnak rájuk vagy sellőként. Hű, meg nem mondom már.

2013. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 volus ***** válasza:
100%

valamikor -3 hónapja ha lehetett,nem tom emlékeztek-e rá,a két tenger alatt járós kutató,akik elvileg lefilmeztek egy sellőt,miről később bevallották( bár először állították,hogy sellő) hogy kamu a film,ők csinálták. Na,hát eddig okés is lenne a dolog,de 1-2 órával a felvétel kikerülése után azt a tengerrészt és ami alatta van természet védetté nyilvánították és minden tevékenységet betiltottak ott és minden céget elzavartak onnan,ami a talajjal foglalkozott,olajfúrás,kitermelés, stb.

Hát nem fura? :)

2013. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1. Én hiszem, hogy vannak olyan élőlények még a tenger mélyén, amiket nem fedeztünk fel :) AKár nagytestűek is. De sellőre nem mernék megesküdni


#2. Igen, a tengeri kígyóknak én több esélyt adok, a kriptozoológusok még most is foglalkoznak vele


#3. Ezt a verziót én is hallottam, de nem tudom megfogalmazni jobban: egy dagadt disznószerű tehet hogy lehet egy karcsú emberi sellőnek nézni?:DD


#4. Igen emlékszem a filmre, de én tudtam, hogy csak kamu és áldokumentum film. A fókás feltevésről még nem is hallottam, elolvasnék olyan írásokat, amiben régen arra utaltak hogy ők a sellők!


#5. Ne higyj el mindent :) Az a dokumentum film már jó ideje kijött, az Animal Planet készítette :) Én nem tudom honnan szedted az infót hogy betiltották ott a kutatásokat, de szerintem fals infó :) Már fél éve ismertem azt a filmet, csak ide későn érkezett be, ezért lesett a sok magyar is hogy na most ez micsoda.

2013. aug. 15. 18:55
 7/9 volus ***** válasza:
Én ezt a kutatás betiltást ezzel együtt olvastam,hogy az nap,amikor a film kijött,akkor lett ez meglépve,hogy mikor volt azt nem tom én sem
2013. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Steller tengeri majma.

Amúgy ha a sellők emlősök akkor fel kéne jönniük levegőért és többször kéne látni őket de lehet hogy a halakhoz tartozik, ki tudja.

2013. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a tengeri kígyók plesiosaurusok lehetnek amik a nyakukat kiemelik a vízből
2014. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!