Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Lencsevégre kapták a Loch-Ness...

The Lizah Reloading kérdése:

Lencsevégre kapták a Loch-Ness-i szörnyet ismét?

Figyelt kérdés

A videót David Elder (50), amatőr fotós készítette. Állítása szerint a lencsevégre kapott jelenséget Nessie okozta.


bővebben : [link]


2013. aug. 29. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nessie nem létezik, bármennyire is szeretném én is.

-Az első fotó hamis róla, a készítőik vallották be

-Az első észlelést két SZÁLLODAtulajdonos terjesztette szét, na vajon miért? ;)

-Az első észlelésekben Nessie még a parton mászkált, át a főúton a gépkocsik és motorok előtt mikor elkezdték a tó mellett az utakat építeni. Most miért nincs már ilyen hír?

[link]

- Egy egész populációnak kellene léteznie, ehez viszont kicsi a tó. Egy elhullott tetem sincsen sehol.

- A legenda róla csak egy metafóra. Egy apát űzi el a szörnyet a tó mélyére amikor megtámad egy embert. Kevesen tudják, de a történet még csak nem is a tóban játszódik. A hivatalos, eredeti iratok alapján az Ness folyóban, egy mellékágon űzi el a gonosz szörnyet az apát. Tehát szó sincs a Loch Ness taváról, csak egy mellékágáról. Szent Kolumba abban az időszakban tevékenykedett, amikor a helyi pogány skótok áttértek a kereszténységre. Ez az új vallás próbálta kiszorítani a természetfölötti lényekbe vetett hiedelmeket. A pogányok szerint a vizek átjárók voltak a túlvilágra, az istenek és a szellemek világába. Ezeket a kapukat szörnyek őrizték. Hogy is volt a szövegben? Az apát felemeli a kezét, keresztet vet és elűzi a szörnyet. Ez valójában egy metafóra, mely szerint a keresztény vallás elűzi a régi hit természetfölötti lényeit, tehát nem szó szerint kell értelmezni az iratot. Kolumba életrajzából kiderül, hogy hasonló módon űzött el több szörnyet, vaddisznót is. A pogány kelta, skót mitológiából pedig kiderül, hogy minden tóban, folyóban élt valamiféle szörny, tündér vagy démon.


A SZÖRNY NEM LÉTEZIK!

2013. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

>Loch Ness-i szörny

>2013


Ez komoly?


Amúgy: [link] (angol)

2013. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Loch-Nessbe semmiféle szörny nem létezik.

Viszont a tengerekbe és az óceánokba létezhet egy nessihez hasonló máig fel nem fedezett faj(az óceánok és tengerek csupán 5% tártuk fel eddig).

[link]


Ezt a a tetemet egy halászhajó szedte ki a vízből.

Lefényképezték aztán visszadobták a vízbe,nehogy megfertőzze a zsákmányt.

(Ez nem bálnatetem, lehet látni rajta és szakértők is elemezték a képet)

2013. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: az nem szörny, de nem is bálnatetem.

A kiemelt tetem hasonlított egy pleisosaurusra, azonban a vizsgálat után kiderült, hogy csak egy oszló cápatetem. Acápák a lebomlás egy bizonyos fázisában így néznek ki, és mivel többször is előfordultak hasonló "csodálatos esetek", az efféle tetemekre a "pseudo-pleisosaurus" kifejezést is használják.

2013. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!