Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogyan tudnám átsegíteni a...

Hogyan tudnám átsegíteni a nagypapámat a túlvilágra?

Figyelt kérdés
3 hónapja halt meg a nagypapám, tüdőrákban. Itthon ápoltuk, nagyon "szépen", csendesen halt meg, mindenkitől el tudott búcsúzni. Ennek ellenére nagymamám azóta minden éjjel azt hallja, hogy valaki szuszog mellette. Lehet, hogy csak a képzelete játszik vele, nem tudom. Eleinte, mikor mentünk ki a temetőbe én is éreztem, mintha valaki megsimogatná a fejem.... Nálam ez elmúlt. Szeretnék tenni egy próbát, hogy átsegítsem, hátha még itt van velünk a lelke. Nem tudjátok hogyan kellene? Melyik a legideálisabb időpont? Gyertyát gyújtsak? Nyissak ablakot? Vagy hogy? Szkeptikusok véleménye nem érdekel.

2014. jan. 23. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Már megijedtem mikor a címet olvastam hogy meg akarod ölni...
2014. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehogyis. :D
2014. jan. 23. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
A buddhistáknál tilos a halottat siratni, mert akkor nehezére esik továbblépni a következő létbe. Ezt csak úgy érdekességképpen említettem meg. Valszeg magától is megoldódik idővel.
2014. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 savanyújóska ***** válasza:
Bár, az én véleményem nem érdekel, azért hátha, mert nem harapok azért, mert valaki hisz.:) Szerintem bármit is csinálsz, nagyanyáddal együtt csináld, hiszen neki szeretnél segíteni. Ha nem szkeptikusan nézem, akkor sem lehet belőle baj, ha vele is foglalkozol. Gyújthattok neki gyertyát, hogy emlékezzetek rá, vagy lehet imádkozni, ehhez a részéhez már nem értek.
2014. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak megszokta a papád szuszogását (gondolom 40-50 éve házasok voltak), ennyi idő után a hirtelen véget lehet hogy nem tudta megszokni. Talán ezt hallja. Esetleg megpróbálhatnátok hogy mamád egy másik szobában alszik (még az is lehet hogy a saját hangját hallja).

Egy próbát talán megér.

2014. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ilyen nincs, hogy valaki nem tud átmenni a túlvilágra. Átment, amikor meghalt.
2014. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 homo ludensz ***** válasza:
Egy biztos,minél többet foglalkoztok az emlékével akkor (képletesen) lábánál fogva visszarángatjátok. A 3 hónap még belefér a gyászba de vegyetek erőt magatokon és a ruháit,gyógyszereit és használati tárgyait hordjátok egy fészerbe vagy ajándékozzátok el. Egy két személyére jellemző tárgyat emlékezni meghagyhattok de azt hogy mindenütt a fényképei s egyéb tárgyai előtt bonyolódnak a napjaitok az az éjszakai nyugalmatokat is befolyásolja. Az ahová a lelke távozott az egy számunkra ismeretlen dimenzió.Ott meg kell találnia a helyét és nem segít rajta ha innen szüntelen gondolatokkal vagy sirámokkal bombázzátok. Elbúcsúzott mint írod de nektek is el kell engedni. Tisztelettel,kegyelettel emlékezzetek rá és bízzatok abban hogy találkozni fogtok vele ki előbb ki később.
2014. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nagymamám nem tudja feldolgozni az elvesztését. Mi hiába engedjük el, ha ő nem tudja..... :(
2014. jan. 23. 21:01
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Foglalkozzatok a nagyiddal, beszélgessetek vele, járjatok el, aztán majd maradnak az emlékek, a szép emlékek, de akkor már el tudja majd engedni, a szívében tovább él úgy is, és ha el tudja engedni, meglesz a dolog.


A cím pedig fura volt, néztem egyet mikor olvastam :D

2014. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen, így utólag nézve megfogalmazhattam volna másképp is.... :D
2014. jan. 23. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!