Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell elengedni a...

Hogyan kell elengedni a halottainkat, hogy ne akadályozzuk a túlvilágra jutásukat?

Figyelt kérdés

Aki nem hisz ebben, kérem inkább ne írjon.

Néhány hete halt meg egy szerettem, és még mindig mélyen gyászolom. Minden este elbúcsúzom tőle és mondok érte egy imát, és nagyon sokat gondolok rá. Akadályozom ezzel, hogy eljusson a túlvilágra? Úgy tudom, a Tibeti Halottaskönyv szerint negyven napja van csak erre, nem akarom visszatartani azzal, hogy nem tudom elengedni. De nagyon nehéz. Hogyan kell elengedni őket?

Ha ez számít, ő nem látogatott, álmomban sem, legalábbis nem éreztem. Csak ma délután éreztem úgy egyszerre, hogy itt jár és megölel.

Előre is köszönöm a tanácsokat.


2011. aug. 22. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs semmi dolgod, nem kell elengedni, mikor meghalt akkor elment és kész.
2011. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Az jó, ha minden este imádkozol érte. Az nem tartja vissza! A tibeti Bardo Tödol pont ezt mondja: amig még földközelben van a lelke -adig tudunk segíteni. Ott a halott mellett mondja az imát- a bön pap.

És közben Te is elvégzed a gyászmunkát -ahogy a pszichológusok hívják, ami nagyon-nagyon fontos. Hogy később valóban el tud engedni. Ott más törvények vannak, valóban el kell őket engedni, hogy szabadok legyenek. És hogy mi ne legyunk betegek tőle.

Részvétem, és imádkozom érted én is ma.

*

2011. aug. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gátolod :)

Ha visszamarad, az főleg annak a következménye, hogy ő maga fél elmenni, vagyis nem pusztán fél, hanem egyenesen retteg.

Ha nem volt ezzel probléma, tudni fogja, mennyire szereted, de nem lesz probléma.


A temetés, az sírállítás és maga a temetés is elsősorban az itt maradott szeretteknek van, hogy könnyebben fel tudják dolgozni, hogy távozott az, akit szerettek.

Nekünk van szükségünk a gyászra, ők békésen képesek tovább lépni.

2011. aug. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit csinálni, nem tartod vissza. Csak engedd el, s azt akard, hogy a lelke tovább menjen.
2011. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anno Kovács-Magyar András (lényegtelen h szereti a pénzt, még mielőtt fikázná valaki) segített emberekről levenni szellemet és átjuttatni a túlvilágra. Nézd meg valamelyik előadását.
2011. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben érzed, hogy a közeledben van, mondd meg neki, hogy nyugodtan továbbmehet. Egyébként passz. Az imádkozás tényleg jó.
2011. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!