Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tudhatunk Prométheuszról,...

Mit tudhatunk Prométheuszról, az ősi mitologikus alakról?

Figyelt kérdés

Ki volt (lehetett)?

Mi köze van hozzánk?

Kapcsolatba hozzák a mai népszerű ezotériák "Sátánjával" - miért?

Hogyan jön képbe a Kaukázus hegye?

Hogyan kapcsolódik a New Age ezotériája Prométheuszhoz?

stb.



2014. márc. 28. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

az egyik legjobb film volt ami láttam, a ridley scott rendezésében készült filmre értettem.

tipikusan paleoasztronautika hívőknek készült film.

2014. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

"Ki volt (lehetett)?"


- Senki nem lehetett valóságban. Lehet, hogy egy valóságos személy megihlette, de az már nem Prométheusz lenne, vagyis nem volna azonos vele.


"Mi köze van hozzánk?"


- Annyi, amennyi a görög mitológiának általában, illetve egy korai ábrázolása a tíltott tudás motívumához. Ez a motívum jelenik meg a zsidó-keresztény bünbeesés történetében, és Faust legendájában.


"Kapcsolatba hozzák a mai népszerű ezotériák "Sátánjával" - miért?"


- A Sátánhoz nincs sok köze, legfeljebb annyi, hogy ő is lázadt Istennel szemben. Hogy ennek oka az emberiség iránti aggodalma, vagy személyes konfliktus volt, az már vita tárgya.

Arról nem tudok, az ezotéria, hogyan magyarázza a Sátán személyét (nyilvánvalóan nem egységesen).


"Hogyan jön képbe a Kaukázus hegye?"


- Oda volt kiláncolva büntetésül.


"Hogyan kapcsolódik a New Age ezotériája Prométheuszhoz?"


- Nem látok semmilyen kapcsolódási pontot.

2014. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Boldi11 ***** válasza:
100%

Prométheusz egy titán volt a görög mitológiában. Az ő és testvérei feladata volt ,hogy megteremtsék a földet... Prométheusz az emberek megteremtését kapta. Amikor észrevette ,hogy tárasai minden előnyös tulajdonságot az állatoknak és a növényeknek adtak, felszökött az olimposzra és ellopta az istenek kovácsának Héphaisztosznak tűzhelyének tüzét és az embereknek adta. Szörnyű árat fizetett érte egy hegyre feszítették ki ( nem tudom melyikre) és minden nap egy dögevő lakmározott a mályából,mely minden nap visszanőtt. Úgy tudom 30évet raboskodott majd kiszabadította Héráklesz(Herkules) a félisten,mert ez a próbájának a része volt.

Hozzánk annyi köze van h a mitológia szerint ő a teremtőnk.

Én nem hallottam róla h kapcsolatba hozták volna a sátánnal. Talán azzal a érv szól emellett h az istenek és titánok harcában a titánok azaz Kronosz ( zeusz) apja oldalán állt.

2014. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb, ha csak simán megválaszolnád a kérdéseidet, ahogyan eddig is szoktad?
2014. márc. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Prométheuszról az előttem szólók a javát leírták...Annyit tennék hozzá, hogy Prométheusz és Sátán ugyanaz az egyén lehetett. (Természetesen nem a biblia által beállított gonosz Sátánra kell gondolni, hanem az igazira...(lásd: Spirituális Sátánizmus) Ha ismered az igazi Sátánt, akkor szinte kiszúrja a szemed a hasonlóságuk Prométheusszal.
2014. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt Szekszárdon van egy Prométheusz park, egy öt ábrázoló szoborral, madartollal a kezében.
2015. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!