Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ismeretlen élőlény (kriptid)...

Ismeretlen élőlény (kriptid) észlelések?

Figyelt kérdés
Valaki észlelt különös élőlényeket, vagy bármi szokatlant? Annak szívesen meghallgatom a történetét, s talán felteszem a blogra. De ne kitaláltak legyenek!

2014. ápr. 7. 00:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

bojtosúszójú hal, vietnámi antilop, komodói sárkány, hegyi gorilla, olinguito.

Mi a közös a fennt felsorolt 5 állatfajban?

Az, hogy az általag "ökörségnek" nevezett tudományág, a kirptozoológia látókörébe tartoztak, aztán a tudósok is felfedezték őket...

A Földet alig ismerjük, a fajok alig 13%-át becslések szerint. Ezek után ki állítaná, hogy minden nagyméretű fajt ismerünk? Évente fedeznek fel új állat/növény fajokat, olykor tekintélyes méretű, korábban feltérképezett helyeken. Nem fogod elhinni, de állatkertben is fedeztek fel már új fajokat!

2014. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: Így van, te rátapintottál a lényegre. Nem minden kriptid kitalált, ki tudja, lehet hogy tényleg fanyűvő él a magyar erdőkben.
2014. ápr. 8. 21:27
 13/24 anonim ***** válasza:
Amúgy privátban kérlek belinkeled a blogod?
2014. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok rá, nekem is van amúgy.
2014. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

kiderül, hogy mindenkinek van blogja? :) amúgy én régen szerkesztő voltam egy természetfeletti dolgokat kutató oldalon, most facebook oldalt vezetek, most nagyon nincs időm foglalkozni vele, de majd mostantól lesz több időm/lehetőségem

üdv, 9./11./13. válaszoló

2014. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek az ilyenbe,de valamiért mégis kíváncsi vagyok rá,nekem is küldhetnétek ilyen oldalakat,egyszer szívesen elolvasnám.Ezekről a sasquatch-okról mi a véleményetek?Pár hónapja mikor adták a TV-be,ezt a Finding Bigfoot című műsort akkor megnéztem az összes részét unalmamban.

De az az idegesítő hogy ugye az emberek minden féle állatot megfognak,lelőnek,eladnak,nem igaz hogy egy ilyen 200-240cm magas majomembert nem tudnak.Arról nem is beszélve hogy a fekete piacon kitudja,mennyit lehetne kérni egy ilyenért.Én ilyenre nem lennék képes,mert szeretem az állatokat,de szerintem ha léteznének ilyen állatok akkor tuti lehetett volna már valahonnan hallani hogy ilyen állatot csempésztek meg stb.

2014. ápr. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Több kriptides blog is van. Itt van 3:


[link]


[link]


[link]

2014. ápr. 9. 14:18
 18/24 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy hetente is több mint 3 ilyen kérdés van, csak ezen az oldalon hogy "Láttam az Érmelléki Kuglófembert, szkeptikuskák mit léptek". Ha ezt most minden országra kiterjesztjük, vagy az USA esetében minden államra, akkor az 1 hónapban több száz észlelés lenne. Egy évben meg akár több tízezer is, tehát ezek alapján állítható hogy több tízezer Érmelléki Kuglófember mászkál szabadon mindenütt. Ez az ország össznépességének egy elég jelentős százaléka lenne elvileg ahhoz képest,amennyinek lennie kéne, ha már furcsa, sosem látott lényekről van szó.

Kérdem én, ha ezek alapján a számok alapján ennyi Érmelléki Kuglófember él e bolygón, lehetetlenségnek tartom, hogy a sok-sok százezerből soha egyet sem kaptak el vagy lőttek le. Csak mert az észlelések számából kiindulva nem csak egy-két Érmelléki Kuglófember van a bolygón, hanem több százezer(!)

2014. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Aha, csakhogy kb. minden századik kérdés igazi észlelés, a többit trollok írják ki, hogy lejárassák az ezosokat vagy csak unatkoznak. Rengeteg a hamis észlelés, kép, videó szerte a világon, azt a kevés igazit kell kiszűrni, ez terepmunkával lehetséges. A Kuglófember egy vicc, senki nem veszi komolyan alapból. Ha valóban létezik egy, eddig ismeretlen humanoid szerű lény, tehát a Yeti v. Bigfoot v. Yowie (attól függ, hol találják meg) akkor nem valószínű, hogy 1000-nél több példánya él. Ha élnek, akkor rejtőzködő élet móduak, barlangokban is húzódhatnak olykor. Én személy szerint a himalájai majomembert, azaz a Yeti létezését tartom a legvalószínűbbnek, az élőhelyük óriási és ismeretlen. Az első jelentés pedig egy tudóstól érkezett és nem jönnek kamujelentések nagy számmal, már csak azért sem mert kevesen élnek ott. Az ott élőknek egyébként teljesen elfogadott tény, hogy élnek Yetik... 1000 egyed simán élhet a Himalája hegyei közt, ne felejtsük el, hogy manapság is évekig kutatják a hasonló egyedszámmal rendelkező ismert, ám ritka fajokat és őket tényleg kutatják is, a Yetit kevesen keresik, kis helyen, ritkán.

üdv, 9,11,13,15 válaszoló.

Egyébként sajnálatos, hogy mennyire fellendült a szegényebb országokban az állatok kereskedelme, de ott senki nem fogja bejelenteni egy tudósnak, hogy új fajt vett meg/adott el.

Igaz, egyszer azt hiszem egy békafajt így fedeztek fel, hogy egy étteremben vették észre tudósok...

üdv, 9,11,13,15 válaszoló.

2014. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Köszi.
2014. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!