Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Loch Nessi szörny. Szerintetek?

Loch Nessi szörny. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már van jó pár ilyen kérdés de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Szerintetek létezik?

Én őszintén szólva elhiszem, de ha nem is szörny akkor valami fura állat él a tó mélyén.

Én a farönkös elméletet nem nagyon hiszem el...

Szerintetek?



2014. ápr. 28. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Én csak a csokneszi szörnyet ismerem láttam egyszer a hupikék törpikékben félelmetes volt.

Agent J

2014. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
74%
A lock nesi szörny csak legenda biztosan nem létezik.
2014. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
44%
Phineas és Ferb bebizonyította, hogy létezik, de titokban tartják a szörny érdekében, ugyanis jó barátok lettek :)
2014. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zsófia Tóth ***** válasza:
0%
Valaki nagyon unatkozó tét mikor kitalálta, hogy egy szörny van a tóban.
2014. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted ha a világűrbe is el tudunk jutni, akkor egy tó kifogna rajtunk?

Gondolod, a mai modern technológiával nem találnának meg egy ilyen "nagy szörnyet"?

2014. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem létezik.

Nézd

- az első észlelés két szállodatulajdonostól származik..khmm kellenek a túristák a szállóba?

- az első fotó hamis, bevallotta a készítője

- átkutatták a tavat, semmit sem találtak

- a későbbi észlelések tévesek nem csak farönk van, hanem nagyobb halak úsznak be a tóba, hullámok, tólengések, csalások stb.

- egy tucat szörnynek kéne élnie, nem csak egynek, hogy évezredeket túléljen, de ennyi lénynek táplálék sincs elég


Sokan arra hivatkoznak, hogy létezik egy régi leírás.

Az első beszámolót egy ír szerzetes VI. Szent Kolumba életrajzában olvashatjuk el. Amikor az adott helyszínre ért a szerzetes, megtudta, hogy azon a helyen egy férfit halálra marta egy vízi szörny. A kíséretéből az egyik szerzetes arra vállalkozott, hogy a vízben lebegő csónakot visszahozza, amiben még a megsebesült férfi volt. Azonban úszás közben a szörny kiemelkedett a vízből és rátámadt az úszó férfira, de Szent Kolumba megmentette: felemelte kezét, keresztet vetett és megparancsolta a szörnynek Isten nevében, hogy távozzék és ezzel a szörny eltűnt a mélyben.

Kevesen tudják, de a történet még csak nem is a tóban játszódik. A hivatalos, eredeti iratok alapján az Ness folyóban, egy mellékágon űzi el a gonosz szörnyet az apát. Tehát szó sincs a Loch Ness taváról, csak egy mellékágáról. Szent Kolumba abban az időszakban tevékenykedett, amikor a helyi pogány skótok áttértek a kereszténységre. Ez az új vallás próbálta kiszorítani a természetfölötti lényekbe vetett hiedelmeket. A pogányok szerint a vizek átjárók voltak a túlvilágra, az istenek és a szellemek világába. Ezeket a kapukat szörnyek őrizték. Hogy is volt a szövegben? Az apát felemeli a kezét, keresztet vet és elűzi a szörnyet. Ez valójában egy metafóra, mely szerint a keresztény vallás elűzi a régi hit természetfölötti lényeit, tehát nem szó szerint kell értelmezni az iratot. Kolumba életrajzából kiderül, hogy hasonló módon űzött el több szörnyet, vaddisznót is. A pogány kelta, skót mitológiából pedig kiderül, hogy minden tóban, folyóban élt valamiféle szörny, tündér vagy démon.


George Adamski

2014. ápr. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
álítólag nem létezik a Lokneszi szörny egy Pleszioszaurusz, de ez már kihalt.
2014. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

[link]

A dátum 1977. Na ennyit a kipusztulásról.A tó közlekedhet a tengerrel,és bármi beúszhat és ki.Főleg szaporodás céljából. És azért,mert nem látod minden nap,attól még létezhet.Mondjuk a mélytengerekben.

2014. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A „farönkös elmélet" egy rohadt nagy hazugság volt, amit be is bizonyítottak. Nincs kedvem ecsetelni, de két csávó átverte az egész világot.
2014. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!