Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek Lucifer miért...

Szerintetek Lucifer miért lett angyalból démon?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Igazából azt gondolom, elképesztően érdekes dolgokat lehet olvasni erről, de én pl. nem tudom eldönteni mennyit hiszek el az alternatívákból.

Minden esetre nagyon érdekes téma. Ez a cikk eléggé megfogott.

2014. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. júl. 8. 14:54
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Már harmadjára találkozok ezzel az idióta mesével. Ez nettó baromság. A sátán az a saját szabad akaratából lázadt fel Isten ellen. Istennek ehhez semmi köze.
2014. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert volt egy kis hibája. Bűne a kevélység volt, el akarta foglalni a trónt. Olyanná akart válni, mint Isten. Ő maga lett Sátánná, hogy fellázadt. A mennyei sereg harmadát maga mellé állította, csak azzal nem számolt, hogy a Mennyből levetettetik.
2014. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Itt számos félinformáció keveredik teljes tudatlansággá.


#1 Lucifer NEM azonos Sátánnal a bibliai történetekben. Lucifer, A Fényhozó egy Babilóniai király a mesekönyvben.


#2 Sátán soha nem lett démon.


#3 Többek között mert démonok nem szerepelnek a Bibliában.


#4 Végső soron teljesen mindegy mi volt Sátán János Jelenéseiben leírt lázadásának az ÜRÜGYE, sokkal fontosabb mi volt az OKA. Az ok pedig egyszerű: Istennek ez volt a terve. Sátánnak esélye sem volt.

2014. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
66%

Ha elolvasod a Bibliát, akkor meglátod azt, hogy az "Isten" hány embert ölt meg. Egy önző, makacs lényről beszélünk, aki ha létezne, egy uninteligens baromnak tudnám leírni.

Lucifer nem értett vele egyet és aki nem úgy gondolja ahogy Ő (a "nagy isten"), annak mennie kell.. ez is csodálatos jellemre utal.. sok sikert a hívőknek.

Még mielőtt itt bárki sátánistának titulálna, nem vagyok az. Az ország egyik legjobb középsulijában tanultam, ahol kötelező volt misére járni, tanítási óraként szerepelt a hittan és ott értettem meg a lényeget. Köszönöm, de nem.. :D

2014. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
most már értem :)
2014. júl. 9. 12:52
 8/15 anonim ***** válasza:

A mitológia kutatók egy része szerint egy általános, az emberi gondolkodásra és a társadalom átalakulására jellemző folyamatról van szó. Az uráli népek hitvilágában ma is (ill. a XIX-XX. sz. forduóján) meglevő elképzelés szerint a Világtrteremtőnek van egy segédje (demiurgisz), aki maga is akar világot, embert teremteni, de mert mmásodrendű figura, egymagának nem sikerül. Ő is földből (iszapból) embert formál, de nem tudja életre kelteni.Csak a Világtremtővel közösen működhet sikeresen.

Feltehető, hogy a zsidó (héber) vallás kialakulása és fejlődése során ez a náluk is meglevő, "klétbalkezes" demiurgosz, aki isteni képességgeé akart rendelkezni, de minmdent rosszul csinált, lassan átalakult rontó, ártó szellemmé. Talán ez kristályosodott ki a Teremtő és a Rontó ellentétében, és alakult át sátánná.

Egy másik vallástörténeti nézet szerint a jó és a rossz ellentétének harcát (is) jelkéépezi. (Ez jelenik meg pl. a perzsáknál.) Vagy más formában a világosság és a sötétség ellentéte. Ma ismert változata a keresztény középkorban formálódott. - BQ,

2014. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

"uráli népek hitvilága" az 1800-1900-as években?


És hogy jön hozzájuk "demiurgosz", ami Platón (ógörög) kitalálás?


Az is biztos hogy Herr Sátánról se olvastad el a forrásanyagot. Az Ószövetségben Sátán először a műkritikus szerepét tölti be, majd rövid időre egyenrangú társistene lesz Herr Gottnak (aztán kiírják a sztoriból), hogy majd az Újszövetségben (amivel a judaisták már nem foglalkoztak) legyen ~tönkretevő/lázadó.


És az egésznek semmi köze a kérdéshez!

2014. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert szembe szált, a faszverő istennel. Annak meg nem tetszett, hogy más pályán akart elindulni. Ezért a korcsokat rá küldte, az meg mindet meg fingatta :D
2014. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!