Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek léteznek szellemek?

Szerintetek léteznek szellemek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 18:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én nem hiszek a szellemekben :) én hiszek Istenben és ő nem akarna minket ilyenekkel ijesztgetni
2014. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1.komizó : Igazából énse hiszek nagyon benne,az ilyenekbe,de sokan azt állítják hogy igenis léteznek.
2014. aug. 7. 18:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Se istenben sem a szelemekben nem hiszek szerintem ezeket az emberek azért találják-ki hogy könnyebb legyen elviselni/belegondolni az elmúlásba.Nem akarok vitát indítani!!!!!!!!
2014. aug. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek semmiben.

Ha meghalok, a semmi leszek,

mint annak előtte, hogy

e földre születtem. Szörnyű.

Hozzád kiáltok majd utolszor.

Légy jó anyám, örök sötétség.

2014. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Melinda:D ***** válasza:
Léteznek... Ez bizonyított. És vannak olyan emberek akik ilyenekkel foglalkoznak. A papoknak is külön tanítják a démonűzést-->léteznek..
2014. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem halott emberek szellemi nem léteznek, de hiszem, hogy a jelenség lehet valós csak jelenlegi ismereteink szerint nincs rá logikus magyarázat persze ez a téma is tágabb, mint az gondolnánk millió eset van, ami kamu vagy megrendezett, de én úgy hiszem, hogy a valódi észlelések sem spirituálisak sokszor a történelemben is bebizonyosodott, hogy a világunk sokkal bonyolultabb, mint az hinnénk, csak az emberi elme túlságosan buta ahhoz, hogy ezt megértse.

Szerintam a válaszok előttünk vannak, csak nem látjuk azokat igazából még a tudománynak is az elején járunk sok ember van, aki visszahúzza ezt a témakört a hiszékenysége miatt ezért sincsenek komolyabb felfedezések mert az emberek eleve rosszul állnak hozzá a témához nem az újat keresik, hanem a régiekhez kötődnek, ami hatalmas hiba mert belemagyaráznak dolgokat pedig ezeket a jelenségeket teljesen függetlenül kéne megvizsgálni én egy ideje elkezdtem komolyan foglalkozni a parajelenségekkel régebben én is úgy hittem, hogy a jelenség nem valós meg butaság az interneten kéringő belemagyarázások miatt igazából senkifia nem tudja az igazságot erről csak elképzeléseink lehetnek, de azt hiszem, hogy én rá fogok jönni mindezekre.

2014. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen mi is azok vagyuk,csak még be vagyunk zárva ebbe a 3D-testbe.

A szellem

Tulajdonképpen ez vagyunk mi. Ez a rész az ember legbelseje, ez az igazi énünk.

A szellemünknek is három része van.

A kommunió - a közösség szerve, amelyen keresztül Istennel tudunk kapcsolatot teremteni; az intuíció - amely vezet bennünket a bennünk lévő élet szerint; és a lelkiismeret - amely az erkölcsi döntésekben vezet bennünket. Ez az a hely, ahová az újjászületéskor még Isten Szelleme is beköltözik, a Szent Szellem (ill. hagyományosan a Szentlélek). Isten Szelleme tartalmazza Isten teljességét, benne van az Ő teljes istensége és az emberi tapasztalat is, amit Jézus emberi élete során szerzett. Mivel ez is egy élet, ez is csak akkor tud megmaradni, ha tápláljuk. Naponta kell a szellemünket táplálni az IGE olvasásával, és akkor ki tud teljesedni bennünk Isten élete.

A test csak egy ruha,amit elhagysz halál után

A lélek

A lélek az a szervünk, amin keresztül a környező világgal tartjuk a kapcsolatot, és ezt hívjuk egónak. Három része van, az értelem, az érzelem és az akarat. A lelkünk (héber: nephesh) akkor keletkezett, amikor Isten életet lehelt az emberbe, és az a testtel kapcsolatba került. Ahogyan az állatoknak is lelket adott, hogy a fizikai életben boldogulni tudjanak (1Móz 1:30; 1Móz 2:7). Újjászületésünk előtt a lélekben éljük az életünket, mivel a szellemünk, a valódi énünk

Most biztosan jönnek a szokásos ''savazósak,, de a Biblia elég precizen ír a láthatatlan vilgról,a benne lévő szellemekről: istentelen szellemi lények,démonok,nefilimek,agregorok,entitások,nyughatatlan fölhöz ragadt lelkek stb.

2014. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2014. aug. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól függ ki mit ért szellemen: extradimenzionális lény, vagy emberi lélek, vagy valami más humbug.


Attól, hogy sokan hiszik ugyanazt, attól az még nem feltétlenül igaz. Ilyen esetekben gyakori a tömeghatás, valaki elkezdi, másik hallja és arra fogja ő is, és így tovább.

2014. aug. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég furcsa lenne úgy elni, hogy halálunk után pusztán por maradjon belőlünk. A kérdezőt kérdezem....Szerinted, miért tanulunk, tapasztalunk egész életünkben??
2014. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!