Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Teória! Ha léteznek szellemek,...

Teória! Ha léteznek szellemek, akkor azért észleljük őket este, mert csönd van?

Figyelt kérdés
Oké, tisztázzuk ott, hogy ugyan nem hiszek e fajta lényekben, de igencsak szeretem a horror sztorikat, creepypastákat, és hasonló természetfeletti lényekről szóló legendákat és történeteket. Azon filóztam hogy tegyük fel, vannak szellemek. Az emberek éjszaka veszik őket észre. Nappal miért nem? Akkor hova tűnnek? Lehetséges, hogy nappal is jelen vannak, csak akkor nem vesszük észre a nagy, rohanó, hangos életünkben, de este a csöndben rögtön észrevesszük a zajokat, furcsaságokat.
2014. aug. 18. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a sztorikat azért teszik estére mert akkor sötét van és sokkal ilyesztőbb a történet... gondolj bele.. vásárolgattam a Tescoba és megláttam egy szellemet.. mennyire ilyesztő így? :-)
2014. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
A teória ott bukik meg, hogy nincsenek szellemek. Érdekes módon rendszerint csak magányos embereknek, vagy ritkábban kisebb csoportoknak jelennek, pusztán ijesztgetés céljából, külön megfigyelőknek sosem.
2014. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem csak éjszaka vannak jelen. vannak olyanok akik nappal látták, fotózták őket. szerintem léteznek amúgy
2014. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy mennyien látták őket, senki sem tud semmi bizonyíthatót róluk.
2014. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

>Teória!


Nem, ez egy hipotézis.


Amúgy igen, lehet, hogy nappal ezért nem észleljük őket, de ezzel nem vagy előrébb. Eleve olyasmit kellett feltételezned (a szellemek létezését), ami után gyakorlatilag bármi mást feltételezhetsz, nem igazán lehet értékelni.


A fő ok, amiért az állítólagos szellemészlelések főleg éjszaka történnek, egyszerűen annyi, hogy az ember érzékelése korlátozottan működik éjszaka, fél tőle, ezért félreért és misztifikál olyan eseményeket, amit nappal nem tenne.

2014. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A teória, hipotézis ott bukik meg, hogy nappal is észleltek már szellemet állítólag. Több szellem esetet kellene olvasnod!
2014. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mentálisan lefárad estére. Egyre inkább dominálnak ilyenkor a tudatalattiból felszivárgó gondolatok, gondolatkezdemények, érzetek, hangulatok... Emellett a sötétség is segítségére van a spontán vizualizációknak, hallucinációknak, mivel ha nincs képi információ, akkor az agy képes kiegészíteni, társítani a sötétben.

A csönd, a gondolati és cselekvésbeni passzivitás, tudatállapot változásokhoz vezethetnek. Az ember képes spontán lemenni alfába és mélyebbre, úgy, hogy észre sem veszi...

2014. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha vannak szellemek, akkor azért este észleljük őket, mert akkor jönnek...

Azért akkor jönnek, mert akkor van kimenő a másvilágon.

2014. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!