Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A tudósok találtak már bizonyí...

A tudósok találtak már bizonyítékot a vámpírok létezésére?

Figyelt kérdés
Igaz az hogy Amerikában vámpírkutató intézet több mint 5000 vámpírt tart nyilván?

2014. okt. 9. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyan betegség létezik, ami hasonló tünetekkel jár, mint a legendákban látott vámpírokra jellemző. Persze nem változnak farkassá. Valaki kétszer is belinkelte azt a leírást arról a betegségről, sajnos most nem tudom a linket.
2014. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem! Pontatlanul fogalmaztam pedig a fejemben volt hogy az irodalmi lényre gondoltam!
2014. okt. 9. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Én például ilyen beteg vagyok. Porphyriának hívják ezt a betegséget. Nem 5000 van a amerikában, valószínűleg sokkal több. Magyarországon kb. 200 diagnosztizált porphyriás él.


Nem iszok vért, nem élek örökké, nem alszok koporsóban, nem ől meg a napfény, nem félek a fokhagymától.


Viszont nem tudom rendesen lebontani a méreganyagokat, ezért gyakorlatilag se alkoholt, és egy csomó gyógyszert sem ihatok/szedhetek. A vérem magasabb porphyrin szintje miatt sokkal gyengébb a szervezetem, és sokkal sápadtabb is vagyok.Lebarnulni se tudok, inkább csak leégek.


Kb. ennyi a legenda valóságalapja.

2014. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

No, akkor most döntsd el, mire gondoltál.

Irodalomban szereplő vámpírok létezésére nem kell bizonyítékot találni, hiszen sok könyvben szerepelnek. Kutatni lehet sokféle szempontból. Eredete, történeti háttere, legendák stb.


Valóságban viszont nem léteznek, s kutatni pont úgy nem kell, nincs mit, mint a xrebulekotukorikusok, vagy szrepikeriniak létezését sem. Ami nincs, annak a létezésére nem keres bizonyítékot ép eszű ember.

2014. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
nagybátonyban él egy vámpír, köpköd, egy foga van azt is tombolán nyerte
2014. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Te 'bátonyba labdába nem rugol :P
2014. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vámpír-hit tényére találtak középkori bizonyítékokat is,

vámpírok létezésére nem is találhattak bizonyítékot, hiszen a nem létezőnek nincs bizonyítéka.

2014. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erről én is hallottam! De fejlődik a tudomány azt hittem változott a tudomány állása!
2014. okt. 10. 13:00
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as, köszönöm a betegség megnevezését, Porphyria

A google-val így már tetszőleges mértékben bővíthetjük ismereteinket a valóságról. Valamint így már a gyerekek sem félnek az általuk valóságosnak vélt vámpírfilmek miatt, ha tudják hogy a legenda alapja egy betegség.

2014. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze mindenfelé vannak vámpírok, ázsiában pl gyümölcs evő vámpír is létezik.
2014. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!