Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Létezik-e tudományos magyaráza...

Johnny Cage kérdése:

Létezik-e tudományos magyarázat arra, hogy egy zenélő ékszeres-dobozt működésbe hoz az éjszaka közepén egy már 18 éve lemerült lapos elem?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak van egy zenélő ékszer-doboza. Ez leginkább az első néhány hónapjában zenélt, ha anyukám kinyitotta, azóta lemerült benne az elem és az kicserélve nem lett, de egyébként ez a lemerült elem még azóta is benne van. A lemerülés óta eltelt évek alatt soha nem volt rá példa, hogy a doboz kinyitáskor megszólaljon, tegnap éjszaka hajnal 2 magasságában viszont arra keltem, hogy valami csipog, kiderítettem a hang forrását és láttam, hogy a résnyire nyitva lévő ékszeres-doboz (ez egyébként is nyitva volt résnyire). Véleményetek szerint van erre ésszerű magyarázat?

2015. máj. 12. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Tudományos magyarázat csak az olyan jelenségekre van, amelyek nem egyediek, nagy számban tanulmányozhatók és pontosan tisztázhatók a jelenségek. Ez egyedi, egyszeri és feltehetően megismételhetetlen jelenség volt, ezért erre nincs "tudományos" magyarázat.
2015. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Érintkezés hiba. Csekkold az elemet, nem az rossz. Lehet az emlékeid törtek fel belőled, azok bugyogtak ki robbanás szerűen.
2015. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Egy kísérlet talán segíthet magyarázatot adni rá.

A mobilodon kapcsold ki a csengőhangot és a rezgő hívásjelzést is. Majd helyezd az ékszerdoboz mellé. Utána hívd fel a mobiltelefonod. Valószínű a mobilodba érkező mikrohullámok az ékszerdobozod piezo hangsugárzóját vagy hangszóróját ismét megcsipogtatják.

Egyszer egy saját készítésű fémkeresőm okozott ilyen meglepetést. Ki volt belőle véve az elem mert lemerült. Majd a hátizsákban csipogni kezdett a hangszórója úgy ahogy a mobiltelefon megcsendülése előtt egy bekapcsolt rádió is szokott.

Egy gyenge minőségű (és talán ezért volt olcsó) mobilnál olyat is tapasztaltam többször is hogy a hívójel beérkezésekor ez a mikrohullámú energia találomra megváltoztatta a mobil beállításait. Például bekapcsolódott magától az ébresztés vagy kikapcsolta a csengőhangot és rezgő hívásjelzés kapcsolódott be helyette. De volt olyan is hogy beszélgetés közben egy másik mobil hívójele (amit hallottam is) megszakította az én mobilom beszélgetését.

2015. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Ez furcsa...
2015. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az egyes felhasználóval, mert ok-okozat mindig van. Lehet, hogy te nem érted a magyarázatot, de racionális magyarázat mindig van.
2015. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Legoman ***** válasza:

A 3. válaszolóval értek egyet.

Nekem a mobiltelefonom olyan, hogy ha gép mellett van, vagy a tv-n, akkor magától megváltoztatja a beállításait.

De ez még a jobbik este, ugyanis mikor nálam van, akkor képes olyanokra, hogy üres üzeneteket küld valakinek, vagy felakar hívni valamit, a jegyzetekbe ír valamit. Volt már, hogy üzenetet is akart írni.

Lehet a zsebembe benyomódik a gomb, de ha nincs a zsebembe, akkor is képes ilyenekre. :D

2015. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki az elemeket belőle,

- mert a zenélő doboz nem rossz elemek gyűjtőhelye és

- ha azután is zenél, akkor tanulj szelleműzési technikát!

2015. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg , elem nélkül is megszólalna akkor mond el ezt a szöveget:

Exorcizamus te, omnis immundus spiritus

omnis satanica potestas, omnis incursio

infernalis adversarii, omnis legio,

omnis congregatio et secta diabolica.

Ergo draco maledicte

et omnis legio diabolica

adjuramus te.

Cessa decipere humanas creaturas,

eisque aeternae Perditionis venenum propinare.

Vade, Satana, inventor et magister

omnis fallaciae, hostis humanae salutis.

Humiliare sub potenti manu dei,

contremisce et effuge, invocato a

nobis sancto et terribili nomine,

quem inferi tremunt.

Ab insidiis diaboli, libera nos, Domine.

Ut Ecclesiam tuam secura tibi facias libertate servire

te rogamus, audi nos.

Ut inimicos sanctae Ecclesiae humiliare digneris,

te rogamus, audi nos.

Terribilis Deus de sanctuario suo.

Deus Israhel ipse truderit virtutem

et fortitudinem plebi Suae.

Benedictus deus. Gloria patri.

2015. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a levegő magasabb páratartalma miatt "kelt életre" a kiszáradt elem. Ezek a csippek nagyon kis áramot igényelnek.
2015. jún. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. jún. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!