Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Biblia ír valamit is a...

A Biblia ír valamit is a Leviatanok-ról (tengeri kígyó)? És ha igen akkor betudnátok írni ide?

Figyelt kérdés
Egy órára kéne az iskolában.

#Isten #Biblia #leviatan
2016. jan. 25. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Ama napon meglátogatja az Úr kemény, nagy és erős kardjával Leviatánt, a futó kígyót, Leviatánt, a keringő kígyót, és megöli a sárkányt, mely a tengerben van."

Ézsaiás könyve:27:1

2016. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Átkozzák meg azt, akik a nappalt átkozzák, akik bátrak felingerelni a leviathánt."

Jób könyve:3:8


"Te rontottad meg a leviathánnak fejét, s adtad azt eledelül a pusztai népnek."

Zsoltárok könyve:74:14

2016. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasok bibliát, de láttam az odaátot, szóval mindegy, hogy bibliát magolok vagy az odaát 7. évadát nézem.
2016. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2016. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a leviatán nem tengeri kígyó. az ez. [link]
2016. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az Odaát 7. évada szerintem rettenetes volt... Pedig imádom azt a sorozatot.

De az Odaátban lévő leviatánoknak igazából semmi köze nincsen ahhoz, amiről a Bibliában írnak, csak a nevük ugyanaz.

kedves utolsó, ahogy az első kommentemben lévő idézetből kiderül, a leviatán egy kígyóhoz hasonló óriási tengeri szörny.

2016. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Hé, ne spoilerezd szét az odaátot. Esténként ez az egyetlen szórakozásom. Hm..., vagyis ez a második helyen áll. Egyébként beírjuk a keresőben, hogy "leviatánok biblia" egy csomó találatot add. [link]
2016. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként felesleges hosszú sorokat írni, mert mindegyik feljegyzés megtalálható a neten. [link] Én életemben nem olvastam bibliát, mert valamiért nem az én stílusom, de ha annyira érdekel magad is végigböngészheted a bibliát. Talán még műveltebb leszel, mint mi.
2016. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az miért spoilér, hogy nen tetszett az évad?

Ha pedig elkezdted nézni, gondolom tudod, hogy a leviatánok nem tengerikígyók.

Szóval ez nem volt spoiler.

2016. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A bibliai leviatán egyetlen szörnyeteg a tenger mélyéről. Nem faj, hanem egy mitológiai lény. Az ószövetségben több helyen is említik.
2016. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!