Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tényleg lehetséges, amit...

Tényleg lehetséges, amit hallottam?

Figyelt kérdés

Ma reggel a rádióban az egyik alany azt beszélte, hogy a mamája többször újra lett élesztve és mielőtt meghalt volna valakivel/valakikkel beszélgetett.


Ettől függetlenül néhány éve mesélte apám, hogy a nagyapja még nagyon régen meghalt, viszont előtte nap ő is valakiket hajkurászott az ágyon ülve (ezt mondta, hogy ne vigyetek el még, menjetek innen ...).


Velem egy másik eset megtörtént bár nem haltam meg rá néhány hétre. Úgy néhány hónapja a klinikán az egyik betegünk mikor meghalt látatlanból megéreztem, hogy nem él (szerencsére megtaláltam mielőtt a rokonok látogatták volna, súlyos végstádiumos rákos volt) hideg rázás futott több soron végig rajtam ...


Szerintetek tényleg van egy "halál nevű alak", aki eljön vagy többen is lehetnek? A papa többhez beszélt ezt az apám és a megboldogult nagymamám is tudta bizonyítani. A durva az benne, hogy nem volt hívő a papa és én se vagyok az mégis ott volt a "halál" és egyszer az első halottamnál éreztem is. A jelenléte, ha azt annak nevezhetem boldogsággal töltött el, de nagyon megijesztett, mert még nem éltem át olyasmit és nem is akarok újból. Azóta az eset után, hogy a halottamat megtaláltam műszak alatt nem sok ismerősnek mondtam el, mert még a mai napig rettegek attól az érzéstől. Tudtuk, hogy megfog halni lehet, hogy az is közre játszott, de mielőtt bementem hozzá, ha már éreztek jelenlétet (mindenki érzett már olyat, mintha figyelnének) úgy képzeljék el, hogy olyan volt csak sokkal erősebb és kibírhatatlanabb, mintha ott állt volna valaki rajtunk kívül, akit nem láttunk. Az eset óta olyan, mintha valami "követne" lehet, hogy csak a félelem az oka vagy bemesélem magamnak, de bizonyos helyzetekben újra éreztem (nem rég egy kismacska elpusztult, én ástam el és akkor is érezhető volt ez a "jelenlét")


Az emberek különböző mértékben érzékelhetik a halált vagy valamit, ami jelen van mikor távozik a lélek?


2017. aug. 31. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
A halál mint személy a görögöknél is létezett thanatos ő részesítette meg a halált a bibliában van még a halál angyala maga a halál mikor a test élet álapota meg szűnik de ekkor még az agy működik talán mélyen a tudat alatija szülhette az öseidnek ezt vagy pont azaz az oka hogy a tudat alati ekkor fel erősödik és érzékeli a szellemi világot nem tudni pontosan mi ebből a valós de ezt az érzést énis éreztem fiu létemre mikor valaki a sötétben figyelme ekkor meg rémülök pedig nem vagyok azaz ijedös fajta de ekkor mikor be bámulok a sötétségbe néha előnt ez a félelem és hirtelen rettegni kezdek de csak mikor egyedül vagyok :D tudom jol nincs ott semi mókus vagy más állat nem is attól felek hogy ott lenne valaki vagy valami hanem magátol a sötétségtöl hogy elnyel hasonlo érzésed van?
2017. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Duenna ***** válasza:
16%
A haldoklóhoz lejönnek a szellemvilágból a rég meghalt rokonok, kedves barátok, akik segítenek a haldokló léleknek elmenni a szellemvilágba. Az a beteg, aki nagyon ragaszkodik ehhez a földi életéhez, az nem akar elmenni ebből a világból. Ezért kiabált a nagypapa, mert a szelleme, a lelke még itt volt a földön a testében, de már látta az égi világból lejött lelkeket, szellemeket. Igen, az emberek lelkei, főleg az elhunyt rokonaink lelkei itt vannak körülöttünk, ők egyáltalán nem bántanak, ők azért vannak körülöttünk, hogy segítsenek, ha nagy bajba kerülünk az életünk folyamán. Néha megérezzük a jelenlétüket. Nem kell félni tőlük.
2017. szept. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha meghalok, akkor se lehet nyugtom, az életben maradt ismerőseimet kell majd hajkurásznom?
2017. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek az èlmènyek abban gyökereznek, hogy mikor már nincs remèny egy ember számára akkor elkezd hinni abban ami a legnèpszerűbb. Ez pedig európában a biblia.
2017. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A bácsi nem hitt a Bibliában a mama gyakran mesélte mikor még élt. Erősen megvetette. Tegnap még egyszer megkérdeztem apámat, hogy megtörtént-e, erre kissé reszkető hangon elmesélte újból sok évvel később. El is mondta, hogy anno azért várt a sztorival, hogy ne féljek a sötétben, de elárultam, hogy a nagyi azzal riogatott minket régen, hogy a tata halála napja előtt valami után kapkodott és arra ment be, hogy az ágy végén ül és valakinek mondogatja, hogy "eridjetek innét nem visztek ti sehová". Néhány éve egy könyvtárban ültem, oszloposban és későre járt, nem sokan voltak, erre olyan volt, mintha hallucináltam volna. Komolyan olvastam egy könyvet és az egyik oszlopnál a szemem sarkából, mintha egy árnyékot láttam volna, de mire felnéztem semmi nem volt ott és ez vagy kétszer eljátszódott. Hazafelé nagyon be voltam tojva, de mit is ártott volna egy nem létező dolog? Mindegy valami biztos van, amit nem látunk csak, ha kimerülünk vagy halál közel van. A macskám is gyakran olyan dolgokat figyel, ami nincs is ott! Kérdezem én, hogy mit nézel babám, de nincs ott semmi!
2017. szept. 1. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első kettő sorodra válaszolok csak. "Megvetette" tehát tudta miről szól. Amikor már közel volt a vèg, szerintem átèrtèkelődött benne, lehet úgy èrezte, hogy valamiben mègis jobb hinni.
2017. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!