Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Régen miért hittek a szellemekbe?

Régen miért hittek a szellemekbe?

Figyelt kérdés
Évek óta fényképezek és járom a városokat, egyet se láttam soha, pedig leéltem néhány évtizedet.
2017. nov. 22. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

nem csak régen hittek..

most is sokan hisznek

2017. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 manó1235 ***** válasza:
81%
Ha elgondolkodsz rajta rengeteg ősi kultúrában megtalálhatóak már a szellemek, az indiánoknál vagy akár a majáknál,a keltáknál. A sámánok pl csak tudhattak valamit, mert senki sem kérdőjelezte meg a jóslataikat. És ők a szellemekkel kommunikáltak. A középkorban mikor elkezdődtek a boszorkányperek, az egyház ugye irtott már mindenkit a végén vagy az volt szerencsétlen illető vagy nem. De ha alaptalan lett volna, nem félt volna úgy az egyház, és nem tett volna meg mindent hogy eltüntesse őket a föld felszínéről. Ott is a hitben van a hatalom. Milliónyi sőt milliárdnyi ember hisz istenben, akkor miért ne hihetnének az emberek a szellemekben is?
2017. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Régen azért, mert így meg úgy, meg amúgy voltak babonásak. De később az emberiség egy részét megfertőzte a kételkedés és a hitetlenség vírusa, ami gyorsabban terjedt, mint a lovas szekér és később már egyre többen váltak szkeptikussá. Ez tudod napjainkban olyan súlyos kórság, mint a házasság vagy... Ööö, sajnos más hasonlat nem jut eszembe. Viszont szerintem jó dolog, ha valamiben hisz az ember. Én is hiszek a világvégében és a III.világháborúban, mellesleg a Kaszásban is, aki olyan szépen szedi az áldozatait. Ő olyan figura számomra, mint a Mikulás, remélhetőleg mindenkinél betéved majd valamikor egyszer. Hála neki egy nap mindannyian beköltözünk a paradicsombe! :)
2017. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért nem láttál egyet sem mert.hinni kell bennük nem látni. Ha hiszel bennük majd aut képzeled, hogy látod is őket. Ha folyton mutogatnák magukat olyan unalmasak lennenek mint a szomszéd néni aki mindenkinek megjelenik.
2017. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A halálba hiszek, annak érezni lehet a jelenlétét, olyan osztályon dolgozok, ahol sok ember exitel. Ott tényleg járkál a kaszás és érezni lehet, de látni soha nem láttam. Van néhány kollégám, aki hasonlóan írja/írta le az érzést egy-egy halálnál.
2017. nov. 22. 15:32
 6/15 anonim válasza:

Ez nem "régen" kérdése.

Ahogy régen, ma is 2 féle ember van:

1) Aki nem hisz bennük,

2) Aki már látott.

2017. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Nem hittem bennük aztán egy nap mikor hazafele mentem az utcán megláttam a nagybátyámat rám mosolygott és befordult egy kis utcára. Mikor hazaértem lepihentem mert éjszakás voltam erre csörög a telóm anyukám volt hogy meghalt a nagybátyám most szóltak neki az a nagybátyám akit percekkel korábban az utcán láttam már több mint két órája halott volt megijedtem. Egy barátnőm azt mondta csak elköszönt tőlem ő hisz az ilyenekben és szerinte ez tök normális
2017. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
43%
SzellemekbeN, kórházbaN. Ne legyél már ennyire durung bammeg.
2017. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Az oxigén létezésében hiszel?


Láttad már?


Fotód van róla?

2017. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló


"A középkorban mikor elkezdődtek a boszorkányperek, az egyház ugye irtott már mindenkit a végén vagy az volt szerencsétlen illető vagy nem. De ha alaptalan lett volna, nem félt volna úgy az egyház, és nem tett volna meg mindent hogy eltüntesse őket a föld felszínéről."


Tehát ha valaki népirtást követ el, az csak megalapozott lehet. Ha tanultál volna történelmet, tudnád, hogy a török - magyar háborúval kapcsolatban alakultak ki a boszorkányüldözések, gyakorlatilag politikai okokból. Általában akik törökbarátok voltak, vagy ellenezték a háborút, azokat kínozták meg, mert boszorkánynak minősítették őket. Akkor lett a boszorkányüldözésnek vége, mikor a török - magyar háborúnak is.

2017. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!