Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért hallucinálnak ugyan...

Miért hallucinálnak ugyan olyat a haldoklók?

Figyelt kérdés

Hospice szerű osztályon dolgozok, heti szinten kell haldoklókat utolsó útjukon végigkísérnem. Nem egy az utolsó óráiban ugyan arról a jelenségről számolt be: itt vannak, ködös a szoba, akkora füst van ... A téma egyre jobban feldúl. Miért ugyan azt mondják? A legdurvább mind ebben, hogy haláluk előtt kb 1-2 órával az alakok mellett iszonyatosan nagy hőséget éreznek, nem egy pedig a sötétített szoba ellenére lámpákra panaszkodik "kapcsolja le nővérke a reflektort" ezt mondja szinte mind. Az egyik családtagomnak ezt elmeséltem és utána nézett, talált is egy könyvet, ahol szinte ugyan ezeket leírják (Élet az élet után, talán a hetvenes évek eleje).

Az eddigi legbizarrabb esetem az volt, hogy mondja az egyik haldokló, hogy itt van a katona rokonom a függöny mögött és követ engem minden léptemben, húzzam el a függönyt, hogy láthassa jobban, pedig nem volt senki abban a kórteremben, eleget tettem neki és elhúztam a függönyt, utána mosolygott a bácsi és meghalt... volt egy katona rokonom, senki nem tud róla csak a szűk családi köröm (meghalt 23 évesen a doni csaták egyikében 1943-ban). Nem hiszek ilyenekben, de tegnap olvastam azt a könyvet és némelyik beszámoló megegyezik ezzel (akiket sikerült újraéleszteni látták ugyan ezeket, a füstöt, alakokat, "őrangyalokat", és a fényeket)


2019. febr. 19. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

*ugyanolyat


Ha sokan állítanak egybehangzóan valamit, az azt jelenti, hogy a dolognak _lehet_ valóságalapja.

Tehát meglehetősen tiszteletlen dolog hallucinációnak nevezni mások élményeit.

2019. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kreténpali ***** válasza:
43%

1. Miért ezotériában van ez a kérdés?

2. Mit szeretnél valójában?

2019. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert alapvetően ugyanúgy van felépítve az agyunk?

Minden esetre én nem látnék bele ezotériát. Haldokló anyukám élő rokonokat látott, akik nem voltak ott.

2019. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyeztétek, hogy miért ide írja a kérdező. Miért? Hová írná, melyik kategóriába? Mondjuk az alkategória helyett (természetfeletti lények) inkább egyébbe tettem volna.

Kérdező! Én csak a füstre figyeltem fel. Mert a totál ateista anyám mesélte, hogy amikor apósa meghalt, hívta a halálos ágyán, szeretett volna neki mondani valamit, de amikor anyám bement, már csak egy gomolygó fehér füstöt látott. Írom ezt úgy, hogy kb. 40 évvel később mesélte ez el nekem. Soha nem beszélt túlvilágról, nem hisz semmiben, nem vallásos. Ennyit szerettem volna írni, semmi többet.

2019. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Halálközeli élményt is mindenki ugyanúgy írja le. Lebeg a teste fölött látja a fényt stb.

Amikor valaki meghal az agy dmt-t termel. Ez növényekben is benne van egy nagyon erős halo drog. A felhasználók azt mondják hogy elszálltak egy másik világba. Ilyenkor az idő is nagyon relatív. Egy 15 perces tripp több évnek tűnik, vagy egy egész életnek.


Volt egy ilyen film, direkt megölték egymást pár percre. Aztán utána aki visszajött azt mondta hogy ő több 10 évig volt a pokolban. Igaz, ez csak egy film.

2019. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
ez nem hallucináció. A világ több mint ami látható belőle.
2019. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes, amit írsz.

"ködös a szoba" "füst van"

(a szellem abból materializálódhat …kezdik látni a másik világot, leányom)


"aBlakok mellett"?


"



nem egy pedig a sötétített szoba ellenére lámpákra panaszkodik "kapcsolja le nővérke a reflektort" ezt mondja szinte mind"


Nem valami gyógyszer-mellékhatás ez? (a fényjelenség)



"Az eddigi legbizarrabb esetem az volt, hogy mondja az egyik haldokló, hogy itt van a katona rokonom a függöny mögött és követ engem minden léptemben, húzzam el a függönyt, hogy láthassa jobban, pedig nem volt senki abban a kórteremben, eleget tettem neki és elhúztam a függönyt, utána mosolygott a bácsi és meghalt... volt egy katona rokonom, senki nem tud róla csak a szűk családi köröm (meghalt 23 évesen a doni csaták egyikében 1943-ban)."


Ebbe borzongok erősen (a fejem tetején) leányom. "


Eléjöttek szerintem …és boldogan ment el.


Régen nagyon keskeny volt a fátyol a két világ között … az agymosás hatására kezdtek el látni mindenben ördögöt. Teljesen össze lettek a fogalmak zavarva. A birodalmi vallásnak ez volt a célja. Teljeskörű felügyelet minden lélek felett.



A tudatról:

az átlagember átlagos életét élve a tudatnak csupán kis szegmensét érzékeli. De! Krízisben, betegségben, lefogyva, bajban és főképpen az egy-életes személyiség halálához közeledve az érzékelés (a tudat) sokkal nyitottabb.


Még egy megfigyelésem:

aki 40 éves kor felett dohányzik,

annak "neccesebb" az aurája is.

(az a jellemen, egyeben is meglátszik)


Ne félj! Tisztán élj! Véled lesz az Ég!



"Halálközeli élményt is mindenki ugyanúgy írja le. Lebeg a teste fölött látja a fényt stb."


Eggyel kevesebb testet használ. Nyitottabb. Jobban érzékel.



"A világ több mint ami látható belőle."


Így van. Van a profán (a látható) és az okkult (titkos szabályok szerint működő) része.


Fő szabály:

a teljes létezést egyetlen egésznek tekintjük és nem lehet belőle sehová sem elszökni.


Másik szabály:

bármi manifesztálódik, polarizálva manifesztálódik.


A probléma:

hamis istenekkel tolták tele a fejeket, nem segítenek eleget.

Támnasszkodj arra, amid van, a saját érzéseidre, a saját érzékeidre.


A Kérdezőnek:

ha szerettél valakit és távozik, mond neki (szívedből): "Jó utat".


Ha nagyon akarod, akár azt ismondhatod neki, hogy mi az állapota. Sokan állítólag nem tudják, hogy mi történt velük és azt hiszik, hogy még élnek.


• Mi történik, mikor az ember meghal?


• Egy testet biztosan levet, a nehezet.



"ködös szoba …füst"

Ez kb. az asztrális tartomány, a közeli finomanyagi szféra látása.

(annyi történt, hogy kiesett a negyedik elem, a föld, a durva anyagi szféra)


A hőségre azt mondták volna 100 éve "dörzsölték", hogy a pokolt érzékeli az alany …de valami más…talán valami a tűz-elembe olvad? (a személyiségük egy része talán)


Nem akarom elmondani, hogy tudnád jobban érzékelni a közeli szellemeket, mert én sem kívánom megtanulni, mivel zavaró lehet számunkra, a mi létezési módunkban.

Bölcsességgel egyébként megérthetőek ezek a jelenségek.


Nem tudom, a reflektor miért van az élményekben …az olyan cenzoros …smasszeres…mint mikor szemekkel nézetik a "mókust" az Mk-Ultrában. (dualitást kettőt posztulálnak neki ilyenkor) :)


Milyen kezű vagy? Bal vagy jobb? (melyik a mesterkezed?)

2019. febr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

OFF:


Megpróbálták a vallást megölni

és adtak helyette pótszereket,

de a vallás nem hal meg.


:)

2019. febr. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja volt egy véletlen balesetem akkor én is megtapasztaltam egy bizonyos fényt.


Vakító hófehér fényben voltam ( nekem akkor úgy tűnt mintha az a fény én magam lettem volna) Csend és nyugalom vett körül és hallottam , hogy nagyon messziről valaki szólítgat, bár a hangot nem ismertem fel,hogy kihez tartozik.

Nem akartam felkelni, nagyon nem, azt hittem, hogy csak alszom, addig kiabált a hang mig teljesen kizökkentett a nyugalomból és mérges lettem, hogy fel kell kelnem. Aztán hirtelen jobbról és balról is elkezdett szó szerint befojni a kép. Akkor láttam meg, hogy párom térdel mellettem és kiabál kétsébeesetten, hogy keljek fel. Röviden ennyi a fénysztorim.

2019. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bal kezemmel tudok irányítani (bicikli, autó) a jobb kezemmel írok, viszont a jobb kezem sok dologban béna, míg a másik ügyesebb, így nem tudom pontosan melyik a domináns. Tűt is bal kézzel szúrok.
2019. febr. 22. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!