Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Igaz az hogy a piramisokat...

Igaz az hogy a piramisokat földönkívüliek építették (jöhet érv meg ellenérv is)?

Figyelt kérdés
Szerintem nem igaz mert nem egyből szép megmunkálású jó piramisokkal kezdtek hanem pl lépcsős piramissal és ezt fejlesztették tovább.

2020. márc. 19. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Nincs rá bizonyíték, hogy földönkívüliek bármit építettek volna a Földön.
2020. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Az ókori egyiptomiak építették hogy sírhelyet biztosítsanak a fáraóknak ez egy tény. Semmi sem utal arra hogy földönkívüliek lettek volna. Persze nehéz elképzelni hogy olyan régen ilyen nagy építményt felhúztak fejletlen technológiákkal de nem is 1-2 év alatt csinálták hanem több évtized alatt
2020. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem tom, nem voltam ott , rég volt, nem emlékszem. Amúgy lehet, hogy adtak az embereknek valami olyan szupi teknológiát, de lehet még az is, hogy az emberek maguktól jöttek rá. Ja és én még olyat is hallottam, hogy telekinézissel pakolták volna fel a köveket esetleg. Én ezt se alátámasztani, se cáfolni nem tudom, de simán el tudom képzelni, hogy az emberek képesek lehettek rá. A telekinézisre.
2020. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

Nem hiszem, hogy földönkívüliek építették volna, de szerintem nem is úgy, ahogy most feltételezik.


Továbbá a nagy piramisban nem találtak sem fáraót, sem ékszereket, semmit. Tudjuk, hogy nem is rabolták ki a sírrablók. Úgyhogy azt aligha használták temetkezési helyként.



Számos kérdőjel van még a piramisok közül és nagyon sok állítás csak feltételezéseken alapul. Például minden hónapban jött egy hír, hogy "Megfejtették hogyan építették a piramisokat", amik egymással szöges ellentétben álltak, nem is voltak kellőképpen alátámasztva és fizikailag sem vitelezték ki a feltételezést.


Tehát nem hiszem, hogy az ufók lettek volna, de hogy nem a sima görgős köteles megoldás a jó a gízai piramisok terén az is biztos. Az összes többi más, egyszerűbb, rosszabb és funkcióban is eltérő piramisra lehet igaz, de erre nem.

2020. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 907 ***** válasza:
69%

Kedves kérdező! Ezt egyszer már leírtam egy hasonló kérdésnél, úgyhogy bemásolom az akkori válaszom:


"Az ókorban még nem voltak emelőgépek, vagy egyéb építészethez használatos eszközök. A matematika mint tudományág is hiányos volt akkoriban, mégis mértani pontossággal voltak felépítve a piramisok. Feljegyzések ugyan születtek építkező emberekről (szerintem azok kisebb épületszerűségeket ábrázoltak--->kiegészítésképpen: ezek is lehettek akár a lépcsős kispiramisok, feljegyzések a kezdetleges piramisépületekről amiket először épített ember, maga az alapnak a folyamata, menete stb), viszont ha utána jársz egy kicsit, lehetetlen hogy azokat a hatalmas építményeket /piramis/ az akkori ember építette volna saját kezűleg. Rovásírás és egyéb ábrázolások is fellelhetők a korból, az egyik például egy csészealjat ábrázol."


:)

2020. márc. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#5 miért hívnak pont 907 nek? Amúgy oké hogy nem volt ilyen meg olyan de ha másvilágbeli cuccokat kaptak az egyiptomiak akkor miért kezdtek lépcsős piramisokkal,masztabákkal? Nem egyből fullos piramist csináltak volna?
2020. márc. 20. 03:06
 7/21 anonim ***** válasza:
41%

#6 Ennek szerintem az a magyarázata, hogy ezek a leghíresebbek, a gízai piramisok sokkal régebben épültek, mint ahogyan a Szfinx is sokkal régebbi. Korábbi civilizációk képviselői voltak minden valószínűség szerint, akik rendelkeztek az ehhez szükséges tudással. De lehettek köztük földönkívüli közreműködők is, ezt nem lehet tudni. De ez esetben ne a szürkékre gondoljunk. És persze tényleg nem temetkezési céllal építették, ez biztos.

A hivatalosan elismert egyiptomi időszak már csak a lecsengése lehetett a korábbi virágzásnak, a későbbi kisebb piramisokat már valószínűleg az egyszerű emberek építették, akik már nem voltak a korábbi tudás birtokában.

A gízai piramisok esetén kiszámolták, hogy ennyi idő alatt meg sem épülhetett volna, mert az képtelenség. Ezeket már eleve ott találták a későbbi egyiptomiak, akiket hivatalosan ismerünk. Aztán a kövek ilyen precíz kifaragása is eleve lehetetlen az akkori primitív módszerekkel.

2020. márc. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jó de valami bizonyíték is kellene. Pl másvilágbéli szerszám vagy valami más cucc pl másvilágbéli rezgőcsiszoló vagy valami.
2020. márc. 20. 13:50
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ők, a gízai piramisok építői ilyen eszközöket nem használtak. Olyan módszereket alkalmaztak, amiket mi mágikusnak tartunk. Tudom, ezt manapság igen nehéz elhinni sokaknak, emiatt a többség inkább elhiszi azt, amit erről hivatalosan tanítanak, pedig az sem kevésbé meseszerű, csak más értelemben véve az.


Aztán, hogyha abból indulunk ki, hogy sok ezer évvel azelőtt épültek, mint amit erről tanítanak, meg lehet érteni azt, hogy vajon miért nem találunk eszközöket. Azóta voltak igen nagy katasztrófák a Földön, meg akik csinálták, bármivel is csinálták, nyilván nem hagyták ott, hanem magukkal vitték, vagy pedig elrejtették valahová.

2020. márc. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát de akkor is a régészek mindent földi eredetűnek találtak ott erre mi a magyarázat?
2020. márc. 21. 04:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!