Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem kötelezi törvény a lakosságot az ufológiai észlelések rendőrségi bejelentésére?

Figyelt kérdés

Valahányszor eszembe jut ez a kérdés, olyankor azon is elgondolkodom, hogy vajon miért van az, hogy a Föld bolygó csaknem minden államában már régóta törvény kötelezi az ottani állampolgárokat, hogy a lehető leggyorsabban jelentsék a hatóságoknak minden ufológiai jellegű észlelésüket. Pl. Kínában már időszámításunk előtt 126-ban létrehozták azt titkosszolgálatot, amely Pompás Kilátások Hivatala fedőnéven kezdte el a kötelező ufológiai észlelések kivizsgálását. A múzeummá alakított épülete még ma is ezt a nevet viseli Peking tiltott helynek nevezett részében. Japánban az Onmijosi néven létrehozott tudósok hivatala révén kb. 1600 óta, az USÁ-ban 1848 óta kötelező az UFO észlelések bejelentése és kivizsgálása. És még sok más országot sorolhatnék fel, ahol kötelező az ufológiai ügyek bejelentése és kivizsgálása. Magyarországon ugyan nem voltak kötelezőek az ilyen lakossági észlelések bejelentése az 1989-90-ben lezajlott rendszerváltás előtt, azonban ha valaki mégis megtette, akkor külön titkosszolgálat nyomozott az ügyben. A megállapításait pedig kötelező volt azonnal továbbítani a témában illetékes szovjet hatóságnak. Annál is inkább, mert 1960-ban a Szovjetunió kezdeményezésére hozták létre a még jelenleg is működő Ufológiai Világszövetséget. UFO ugyanis sok minden lehet. Lehet akár egy új típusú ellenséges repülőgép, vagy légballon, de akár egy más bolygóról küldött idegen űrhajó is. 1990 óta azonban a szkepticizmus ebben a témakörben (is) annyira uralkodik a magyar lakosságon, hogy inkább magukba fojtják az emberek az ilyen észleléseket, mintsem hogy beszéljenek róla.


Nem csak ezért foglalkoztatnak ezek a kérdések. Hanem főleg azért, mert szerintem a túlzott szkepticizmus sohasem a tudományok fejlődését segítette, hanem az emberiség elnyomását. Főleg ezért hiányolom az ufológiai észlelésének rendőrségi bejelentését kötelezővé tevő törvény hiányát.



2020. máj. 6. 16:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
a titkosszolgálat/rendőrség felé mióta kell bejelentést tenni? A törvényhelyet bármelyik ország törvényeiből légy szíves citálni. Itt mindenki tegeződik, tegyél te is így.
2020. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mert bár sok buggyant van alaphelyzetből, azárt még maradt egy kis józan ész. :)
2020. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Vajon a magyar iskolákban miért nem tanítják, hogy július 2. az ufológia világnapja. Olyankor a világ számos országában nagygyűléseken találkoznak az emberek és tárgyalnak az ilyen tapasztalataikról. Erről többek közt a Wikipedia nevű internetes enciklopédia amerikai oldalán is írnak. A vonatkozó szócikk URL-je: [link]
2020. máj. 7. 13:24
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Én meg közben rájöttem, hogy egy ügyesen árnyalt trollkodásról van szó.
2020. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Halló ITGuy! Ha Önt ennyire nem érdekelik a cáfolhatatlan tények, akkor én a trollkodásomra vonatkozó megjegyzését dicséretnek veszem. Ugyanis egyébként hallgatag ember vagyok. Főleg ufológiai kérdésekben. Most is csak azért "trollkodom", mert az ország vesztét okozhatja a jelenlegi magyar hatóságok közömbössége az ufológia iránt.
2020. máj. 7. 17:15
 16/17 anonim ***** válasza:
Sehol nem láttam cáfolhatatlan tényeket, csak forrásmegjelölés nélküli meredek állításokat.
2020. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Egy normális válasz: Azért mert az emberek csak "hülyéskedésre" és hírnévszerzésre használnák a dolgot...


DE! Visszaolvastam és van egy kérdésem kedvem kérdező: Hány éves vagy?


Csak azért kérdezem, mert az egyik hozzászolásodban ez állt:


"Mindezt azért tudom, mert a rendszerváltás előtt 13 évig az ufológiai bejelentéseket kivizsgáló egyik legtitkosabb titkosszolgálat egyik vezetője voltam."


Matekozzunk egy picit:

1989-ben volt rendszerváltál (31 éve)

Ha azt vesszük, hogy pont addig voltál akkor 1976-ban kelett vezetőnek lenned (44 éve)

Mondjuk azt, hogy nagyon fiatalon lettél vezető

mindössze 18 évesen... Vagyis legalább 62 évesnek kell lenned!


Másik számítás:

30 évesen lettél egy ilyeb helyen vezető és 13 éven át, mit tudom én, 80-ig, majd 9 év múlva rendszerváltás, vagyis.... ha így nézzük akkor is 83 éves vagy.

2020. máj. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!