Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az UFO szót miért használják...

Az UFO szót miért használják helytelenül szkeptikusok ? Nem ismerik jelentését vagy csupán gyúnyolódnak?

Figyelt kérdés

Az UFO szó ahogyan a nevében is van beazonosítatlant, nem földit, idegent azaz földönkívülit jelent. Habár szinte mindenki tudja jelentését, egyből a földönkívüliekre gondolunk, ha ezt a szót halljuk mégis a fórumokon a szektikusok előszeretettel kötekednek a téma rovására az UFO szón. Vajon mi ennek az oka? Miért trollkodnak ? Miért spammelik szét a kérdéseket, magát az érdeklődést kiváltó témát?


* * *


Maga a fősodrású (diplomás) szkeptikus oldalak is helyesen használják az UFO szavunk. Olyan jelenségre amit nem tudunk beazonosítani. Amennyiben látsz valamit az égen, anélkül, hogy közvetlen előtted lenne, be tudod repülőgépnek, helikopternek vagy valamilyen természeti jelenségnek azonosítani. Azaz ha már tudod, hogy milyen földi hétköznapi dolgot látsz, akkor az már nem UFO többé, hiszen beazonosítottad. Abban a kivételes esetben, ha mozgása révén - cikázó, éles 180 fokos fordulatokkal éló - tárgyat látsz triviális, hogy nem földi eredetű, hiszen nem tudtad beazonosítani a már korábban tanultakból, ekkor beszélhetünk azonosítatlan azaz földönkívüli jelenségről. [link]


A köznyelvben számos formája terjedt el. Ma már nem csak az égi jelenségekre használjuk az UFO szót, hanem mindenre ami földönkívüli, akár még élőlényre is. Íme egy film, amiben agy idegent, azaz UFO-t boncolnak. A címe: ufo boncolás, hiszen benne a film szerint egy földönkívülit, azaz ufót boncolnak

[link]


Mindezek ellenére a fórum szkeptikusok nem veszik tudomásul, sem a mainstraim médiában használt jelentést, sem pedig a szkeptikus értelmiségi oldalak magyarázatát sem, amik mind az UFO szó jelentését a földönkívüliekkel azonosítják. Egyre másra kötekednek minden kérdésbe, minden témába, akadályozva az építő jellegű eszmecserét. Mi a véleményed?



2020. máj. 14. 15:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
18%
Alapos elemzéssel sok mindent ki lehet zárni, az objektum formája és mozgása sok mindenről árulkodik! Nem kéne ennyire lebecsülni a szakértők tudását! Hogyha semmilyen ismert dologhoz nem hasonlít a formája és a mozgása is rendkívüli, akkor vajon mit lehet az ilyen dolgokra mondani?
2020. máj. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 907 ***** válasza:
88%
Véleményem szerint egyes embereknek csak szimpla berögződés, megszokás vagy szóhasználati hiba. Megfigyeltem én is, (ha már említve volt, nem olvastam a kommenteket, akkor bocsánat) hogy néhány ember egybe veszi az idegen dolgokat, legyen az földönkívüli élőlény vagy akár jármű. Helyesen azt lehet UFO-nak nevezni, ami repül és nincs azonosítva, tehát nem tudod pontosan hogy mit is láttál. Lehet ez valóban egy földönkívüli jármű, vagy ballon (ami a Földről származik), esetleg katonai légierő fejlesztése is, vagy égitestek például meteor.
2020. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%
#11 hát azt lehet az olyan dologra mondani hogy egy beazonosítatlan repülő tárgy :D
2020. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező! És mi a véleményed az USO-ról?
2020. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
70%

2#+1

Szó szerint azt jelenti, semmi idegen eredet. Csak repülő, és az egyén számára nem beazonosított valami.

2020. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Aranyosan hangzik. Nagyobb színvonala meg úgysincs a témának.
2020. máj. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
#14 Ez is egy érdekes téma!
2020. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%

Az UFO laza közbeszédben lehet földönkívüli, elfogadom, pedig szkeptikus vagyok. De sok kérdező úgy állít be dolgokat, mintha az tudományos dolog lenne, csak a hivatalos tudomány nem fogadja el.

Ha komolykodunk, ám legyem, de akkor az UFÓ és USÓ csak ismeretlen jármű lehet. Annak utasa az ufónauta. De mondom, én ezen kevésbé akadok ki.

A baj akkor van, ha olyasmit nem hajlandó elfogadni valamit, ami abba a logikába sem fér bele, ami az ezotériát jellemzi.

Pl. a plejádiak. Ilyen nem azért nincs, mert a szkeptikusok azt mondják, hanem azért mert alig értelmezhető.

A Naprendszerbeliek milyenek? Van itt olyan hívő, aki meg tudja határozni? Kérem a hozzám hasonlóan vélekedőket, tekintsünk el attól, hogy a mi naprendszerünkben van vagy nincs értelmes élet. Legyen!

Tudjuk milyenek a földi emberek? Ügye nem egészen egyformák! Milyenek a marslakók? És a Merkúron élők? Az Uránusz belsejében?


Nos, a Plejádok mint olyan nincs. Ami a földről látszik, az rengeteg, egymástól is, tőlünk is irdatlan távolságban lévő csillagrendszerek.


Tegyük fel, mindegyik csillagrendszeren jelen van értelmes élet. Na akkor milyenek? Lehet közös jellemző, amelyik mindegyikre igaz?


Őszinte választ kérek!

Ha megkapom, akkor tőlem hívhatjátok káposztás tésztának is az idegenek.

2020. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
Az miért van, hogy nem adsz olyan válaszlehetőséget, amelyik nem elítélő? Mindenki hülye, aki a nem azonosított repülő objektumra az hiszi, hogy az nem azonosított repülő objektumot jelent?
2020. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
#18 Ma pont káposztás tésztát ettem, de ezt a kifejezést inkább ne vigyük bele az ufológiába. Amiket írtál, az igaz, engem is zavarnak ezek a dolgok, pedig én nem vagyok szkeptikus. A plejádiakat általában úgy jellemzik, hogy szőke hajúak, északi kinézetūek nagyrészt. Szerintem amikor ezt olvassuk vagy halljuk valahol, akkor csak az egyik csillagra kell gondolni a csoportból, de az bizonytalan, hogy melyik lehet az.
2020. máj. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!