Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha egy idegen civilizáció...

Ha egy idegen civilizáció bolygóján Bibliát találnánk,akkor az exakt bizonyíték lenne isten létezésére?

Figyelt kérdés

2021. szept. 17. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Ha a kérdésed a jelen formájában értelmezni akarom, akkor az azt jelentené hogy azt a bibliát mi fajunk rakta oda, mert azt írtad, mi találnánk.

Idegen civilizáció bolygójára máshogy nem kerülhetne egy Földön megírt könyv.

2021. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

ő úgy érti h az a civilizáció által íródott volna


nem bizonyítaná, mondom ezt úgy, hogy hívő vagyok

2021. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Isten képes lenne úgy rendezni a dolgokat hogy az ottani élőlények szóról-szóra ugyanazokat az információkat írják bele a saját nyelvükön ott is.
2021. szept. 17. 22:38
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
ez alap de egy harmadik jóval fejlettebb civilizáció is rendezhette ezt
2021. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Mármint, szóról-szóra ugyanazokat a hazugságokat? Szomorú lenne.
2021. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5


"Mármint, szóról-szóra ugyanazokat a hazugságokat? Szomorú lenne."


Kérlek próbálj meg objektíven megnyilvánulni<3

Nagyon nem célom vitát/utálkozást indítani,mindenkit megkérnék arra,hogy válaszában az elméleti kérdésemre vonatkozó válaszát/véleményét próbálja leírni.

2021. szept. 17. 22:47
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem kifejezetten a Biblia a bizonyíték Isten létezésére, hanem minden, amit teremtett. Akár te magad.

Biblia könyvek összessége, amelyet emberek írtak, amelyek Istenről és az emberről szólnak.

Nem tudom miert pont egy szent könyv ottléte vagy nem ott léte volna bizonyíték, ha mas nem az. Isten szerintem pont lszrja, hogy hiszel-e benne. En nem tudom, minek bizonygatni. Vagy elHISZED, vagy nem. Semmin sem változtat.

2021. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha szóról szóra ugyanaz lenne, azt jelentené, hogy egy földi biblia ottani nyelvű fordításáról van szó, ugyanis a biblia könyveinek nagy része egy viszonylag kis régió többé-kevésbé összefüggő történelmét írja le, beleszőve a vallási tartalmat, rengeteg személynévvel, és helynévvel, amiknek csak földi környezetben van bármi értelme. Ha ugyanezt a szöveget találnád meg, idegen nyelven egy másik bolygón, azt jelentené, hogy a lakói jártak itt, és szereztek, majd lefordítottak egy példányt a Föld egyik jelentős könyvéből. Ha ugyanazokat a tanításokat tartalmazná, mint a biblia, csak az ottani környezethez igazítva, akkor már lehetne gyanús, de ugyanígy jelenthetné azt, hogy a civilizáció járt itt, elvitt egy könyvet, és meghonosította amott, erősen átírva, csak a spirituális részeket meghagyva. De ez utóbbi esetben már lehetne gyanús az ügy.
2021. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Kicsi a valószínűsége, a biblia ószövetsége helyi mitológiák összessége, az újszövetség meg Jézus reakcióit foglalja magában az adott egyedi szituációban és környezetben.

Ha tegyükmfel Isten és Jézus valóságos istenek, akkor is Jézus az idegen civlizációhoz, és az adott történésre reagálva cselekszik, és tanít.


Tehát egy megismételt bibliát találni eléggé valószínűtlen, de nem lehetetlen.

2021. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Azt az idegen civilizáció is elvihette tőlünk.

De az igazi kérdés inkább az, hogy honnan tudnánk, hogy az egy Biblia? Nem hiszem, hogy ha létezne egy idegen civilizáció, az az általunk ismert nyelven írna könyveket, pontosabban nem hiszem, hogy meg tudnánk állapítani, hogy ami könyvet látunk, az Biblia-e vagy sem, mert szerintem nem tudnánk értelmezni a nyelvét.

A másik kérdés pedig az, hogy idegen civilizáció vajon könyvet használna-e az információk rögzítésére? Ebben se vagyok biztos. Sőt, abban sem, hogy általunk értelmezhető, kézzelfogható fizikai adathordozón rögzítik az információkat, és nem csupán egy kollektív tudatban léteznek az információk, amihez csak a faj tagjai férhetnek hozzá.


De ha mégis valahogy rendelkezésünkre bocsátanának egy könyvet a számunkra, egy általunk érhető nyelven, és kiderülne róla, hogy az is valamelyik Biblia egyik példánya (nyilván "valamelyik változat" a sok közül, mert ugyebár az évezredek során elég sokat változott a szövege vallási irányzattól és aktuális "hóborttól" függően is... de tételezzük fel, hogy legalább a könyvcímek [vagyis Mózes könyvei, Efézeusokhoz írt levél, Dániel könyve, Zsoltárok könyve stb.] és a sztorik nagyjából egyeznek a katolikus egyház valamelyik korabeli Bibliájával), szerintem az még mindig nem lehetne egzakt bizonyíték Isten létezésére. Mivel nem Isten jelenik meg, hanem csak egy könyv, ami róla szól (tudom, hogy ez így szőrszálhasogatásnak tűnhet, de azért mégis elég nagy a különbség... 2x2 sem lesz 5 soha, hiába van meg az 5-ben a 2, van maradék...). Egzakt bizonyíték szerintem magának Istennek a jelenléte volna, és ha egyértelműen és minden étséget kizáróan bizonyítaná, hogy ő bizony az, akinek mondja magát.

2021. szept. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!