Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Aki meggyőződésesen hiszi,...

Aki meggyőződésesen hiszi, hogy kizárt a földönkívüli élet, az miért hiszi azt?

Figyelt kérdés

Most nem az UFO-észlelésekre célzok.


Néha látok olyan véleményeket, hogy valaki egyenesen tudja, hogy a földi élet az egyetlen és sehol máshol biztosan nincs semmilyen életforma.


Nekem ez borzalmasan furán hangzik, hiszen annyi milliárdszor milliárd csillag és bolygó van, hogy már gyerekként is úgy éreztem - a nagy számok törvénye alapján - hogy máshol is kifejlődhetett valamilyen élet.


Az egyetlen asszociációm az, hogy valamilyen vallási meggyőződés az, ami miatt egyesek kizárólagosnak tekintik a földi életet.



2023. jún. 8. 09:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
A hitet nem lehet megmagyarázni.
2023. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
32%

Vannak tudomány nerdek, materialisták, bizonyos ateisták akik szerint nem lehet az, hogy nálunk magasabb értelem van fölötte, mert sérti az EGO-ját.


Aztán a tudomány NERD-ek a SETI-re hivatkoznak jogosan. Az életnem nincsen kitüntetett szerepe. Mindenhol létre kellene jönnie és mégsem találtunk még egyet sem. Minden fejlődési szakaszban létre kellene jönnie a rádiózásnak egy civilizáció számára és még egyetlen értelmes jelet sem fogtunk.


Hatalmas a világmindenség. Tele kellene lennie értelmes civilizációk rádióadásával és mégsem találtunk még egyetlen jelet sem!!!


Aztán ott van a szimulációs elmélet is, akik szerint ez az egész univerzum egy szimuláció, így nem is találunk benne semmit. A kvantumfizika is megerősíti ezt, hiszen a megfigyelés révén válik a hullám részecskévé, anyaggá. Amíg nem figyeljük a Hold sincsen ott. Ez is azt mutatja, hogy egy szimuláció részesei vagyunk a játékban ergo nincs kint senki

2023. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Mojjo ***** válasza:
45%
Szerintem érdemes lenne ezt a kérdést inkább a tudomány rovatba kiírni. Itt az ezotériában a ketteshez hasonló zöldségek várhatóak normális válasz helyett.
2023. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
36%
3, Ti szoktátok átrakatni az ezóba ezeket az értelmes kérdéseket. A megjegyzésedhez annyit, hogy mondja ezt egy zöldség amit ideírtál.
2023. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Az, hogy valamit nem találtunk meg még nem zárja ki, hogy van.

Amerikát is csak a 15. században fedezik fel.

2023. jún. 8. 10:55
 6/28 anonim ***** válasza:
37%

De kizárja sajnos. Az egész világon tele kellene lennie rádióadással, de egyet sem hallunk. Mint amikor a rádiót tekergeted. Egymás után jönnek be az adások, ahogy a rádió frekvenciasávját tekergeted. Még olyan is van hogy egyszerre két adás is elnyomja egymást. Tele van az éter adással.


Na hát a SETI tekerget bármerre, de egyetlen kicsi jelet sem fogott sosem. Ez nagy baj. Azt jelenti, hogy nincs élet a galaxisban sehol. Fel kell tenni a kérdést, hogy miért. Szimulációban élünk? Ez egy számunkra létrehozott univerzum ? Egy mesterséges intelligencia mindenkit leírtott? Nem valóságos a mindenség csak egy illúzió?

2023. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Őszintén remélem, hogy ezeket te se gondolod komolyan...


- Kitől tanultad, hogy mindenkinek kötelező rádión kommunikálni?

- Mielőtt felfedezték az emberek a rádiót nem kommunikáltak egymással és nem is léteztek, igaz?

- Ha később más kommunikációs formákat fedezünk fel amik fejlettebbek a rádiónál akkor azokra is tilos átállni, igaz?

- Arról ugye semmit sem tudsz mi történik amikor egy kisugárzott jel szétszóródik és értelmezhetetlen háttérzaj lesz?

- Arról sem tudsz semmit hogy a fénysebesség mint terjedési maximum már eleve korlátozza hova jutnának el ezek a jelek?

2023. jún. 8. 12:24
 8/28 anonim ***** válasza:
23%
Tudományegyetemen végeztem fizikus vagyok. Sok ostobaságot írsz kérdező. Először olvasgatnod kellene fizika könyveket. Nem tudok minden téveszmét kijavítani
2023. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Megtennéd mégis, hogy kijavítod?


Tényleg kíváncsi vagyok mit tudunk arról, hogy pl 1000 éven belül helyettesíthető-e a kommunikáció más formában.

2023. jún. 8. 12:49
 10/28 Mojjo ***** válasza:
70%
@8: Persze, te fizikus vagy, én meg a japán császár, a kérdező meg az Androméda galaxis nagykövete, azért is érdeklődik ilyesmik iránt. Hogyne, mi sem természetesebb és nyilván el is hisszük.
2023. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!