Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A földönkívüliek mostmár, a...

A földönkívüliek mostmár, a mexikói kormány beismerésével, tudományos témává lépett elő?

Figyelt kérdés
[link]
2023. szept. 13. 18:31
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

30


Az, hogy annunakikról beszélnek még nem teszi komolytalanná az egészet. Ha egyetlen maradványról is bebizonyosodik, hogy valóban földönkivüli, akkor egyetlen minden egyes mítosz, legenda, “mendemonda” más megvilágításba kerül és komolyan vehető.

Hiszen a földönkívüliek is csak “mese” volt 80 évig, sci-fi.

Innen már a Jeti létezésének valószínűsége is megugrik és az emberek már nem fognak szinte semmit elhinni a kormányuknak.


Ugyanakkor Maussan miért lenne szavahihetetlen? Mert rendületlenül kutatja az ufókat és egyik leletről kiderültek, hogy földi ember maradványai? A kutatás nem bűn. Ez még nem jelenti, hogy ő a hamisítás elkövetője.

Meg ugyan mit nyerne belőle ha tákolt bábukat mutogatna a világnak?

2023. szept. 16. 12:38
 32/49 Mojjo ***** válasza:
100%

@31:

"Meg ugyan mit nyerne belőle ha tákolt bábukat mutogatna a világnak?"


Ha ezt komolyan kérdezed, akkor alighanem te vagy földönkívüli :) Itt, a Földön az emberi faj egyedei ugyanis úgy működnek, hogy a csalás, hazudás sokuknál erősen benne van a pakliban, rengetegféle motivációs háttérrel. Ezen motivációknak csak egy része anyagi jellegű, többsége ilyen-olyan pszichológiai igény, kényszer kielégítésére irányul. Figyelmet szeretne, van egy meggyőződése, és ha nem tudja bizonyítani, gyárt bizonyítékokat, simán élvezi a hazudozást, mások szivatását, és ha egy kormányt át tud verni, az kb a jackpot, stb stb... Lehet bármi.

A többire inkább nem is reagálnék. Te hinni akarsz, ezért otthon hagyod a kritikus gondolkodás morzsáit is. Vannak ezzel így jópáran. Pont ezt használják ki ezek a csalók.

2023. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

“ Figyelmet szeretne, van egy meggyőződése, és ha nem tudja bizonyítani, gyárt bizonyítékokat, simán élvezi a hazudozást, mások szivatását, és ha egy kormányt át tud verni, az kb a jackpot, stb stb... Lehet bármi.”


Ezt előbb bizonyítani kellene.


“ A többire inkább nem is reagálnék. Te hinni akarsz, ezért otthon hagyod a kritikus gondolkodás morzsáit is. Vannak ezzel így jópáran. Pont ezt használják ki ezek a csalók.”


Természetes, hogy hinni akarok abban, hogy kifigurázás és stigma nélkül beszélhessem az ember bármiről, hogy ne üsse bele az orrát mindenbe a tudományos arrogancia mint önjelölt vezér és hagyja lélegezni az embereket, ne korlátozza le életüket, gondolkdodásukat, és ne tegyen úgy mintha mindent tudna, hiszen:

Bármi lehet!

2023. szept. 16. 13:03
 34/49 Mojjo ***** válasza:
100%

@33: Valamit félreértesz. Én nem állítom, hogy nem jártak soha földön kívüli értelmes lények itt, sőt, még azt sem, hogy jelenleg egészen biztosan nem repkednek köztünk. Saját személyes meglátásom a témában az, hogy elképesztő méretű a világegyetemnek még a belátható része is elképesztő méretű, és fogalmunk sincs, mekkora azon túl. Az, hogy ne alakult volna ki értelmes élet máshol, számomra nagyon valószínűtlennek tűnik. Ezen túl nem tudjuk, hol vannak a technikai lehetőségek határai. Pl nem tudjuk, mennyire lehetséges a fénysebességnél gyorsabb utazás. Jelenlegi, teljesnek korántsem mondható tudásunkkal is vannak ötletek ennek megoldására, biztosat nem tudunk mondani. Mint ahogy a technikai lehetőségek más korlátairól sem. Szóval tökéletesen egyetértek az utolsó gondolatoddal: bármi lehet.

Illetve szintén személyesen: én alig tudok elképzelni annál izgalmasabbat, mint egy földönkívüli faj, pláne értelmes fáj felfedezése.

De az itt elmondottak nem jelentik azt, hogy nagy lelkesedésemben elfelejtem, hogyan működnek az emberek, és azt mondom, hogy jajj, a jóember biztos nem akar ám átverni senkit, hát miért akarna. Vagy épp elfelejtem, hogyan működik a világ (pl hogy máshol nem ugyanolyan fajok fognak kialakulni mint mi) mert hű, ez tudományos arrogancia, és inkább dobjuk gyorsan a kukába amit az elődeink évszázadok kemény munkájával a világról megtudták, mert annyira hinni akarunk, hogy végre megtaláltunk valamit, ami minket érdekel és lelkesít.

Ez szimplán a saját érdeklődésem meggyalázása lenne.

2023. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Mojjo ***** válasza:
100%
(Az a jó abban, hogy telefonról írok, hogy olyan lassan megy, hogy mire egy mondatnak akár csak a közepére érek, már elfelejtem, hogy kezdtem. Ez látszik is a fenti írásomon, sorry!)
2023. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
80%

Maussan miért szavahihetetlen? Mert bizonyítottan többször becsapta ez embereket amit utólag el is ismert miután lebukott.

De a kedvedért utána néztem a vizsgálatnak amire hivatkozik:

Julieta Fierro, az UNAM kutatója kijelentette, hogy az egyetem soha nem hagyott jóvá az ilyen állításokat, és Maussan adatainak nem volt értelme. Nem vontak le semmilyen következtetést a Carbon 14 tesztelésére nekik küldött minta eredetére vonatkozóan, és nincs más vizsgálat ami folyamban van.

Magyarul, full hazugság amit állít.

2023. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
58%

“ Figyelmet szeretne, van egy meggyőződése, és ha nem tudja bizonyítani, gyárt bizonyítékokat, simán élvezi a hazudozást, mások szivatását, és ha egy kormányt át tud verni, az kb a jackpot, stb stb... Lehet bármi.”



Pedig ez egy elég jó érv. A kreacionisták is hamisítgatnak meg a laposföldesek is.



"Illetve szintén személyesen: én alig tudok elképzelni annál izgalmasabbat, mint egy földönkívüli faj, pláne értelmes fáj felfedezése."


Azért Isten felfedezése izgalmasabb lenne. :)

2023. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

“ Julieta Fierro, az UNAM kutatója kijelentette, hogy az egyetem soha nem hagyott jóvá az ilyen állításokat, és Maussan adatainak nem volt értelme. Nem vontak le semmilyen következtetést a Carbon 14 tesztelésére nekik küldött minta eredetére vonatkozóan, és nincs más vizsgálat ami folyamban van.

Magyarul, full hazugság amit állít.”


Wow. Amit Julieta monda az full igazság, amit Maussan az full hazugság.

Na ez a baj az emberekkel. Full elfogultak.

2023. szept. 17. 09:20
 39/49 A kérdező kommentje:

[link]


Itt jól látható, hogy szakemberek is megvizsgálták a leleteket többféle műszerrel és megállapították, hogy a csontváz egyetlen darab, nem több darabból volt összerakva.

2023. szept. 19. 08:41
 40/49 anonim ***** válasza:
81%

Szakemberek alaposan kielemezték a csontvázat és megállapították, hogy finom!


[link]

2023. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!