Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » 80-as évek eleje, közepe felé...

80-as évek eleje, közepe felé mennyire lehettek köztudatban ufo elrablásos témák?

Figyelt kérdés

Én akkor általános iskolás voltam. Soat olvastam. Mindent elolvastam, ami a kezembe került. Anyunak kisebb könyvtára volt, tudományos újságokat is rendelt. Néztünk tv-t, de nem emlékszem olysmire, hogy találkoztam volna olyan formában "ufo" észleléses, főleg elrablásos témákkal, mint manapság, ahol ott vannk a videokban, tv-ben, könyvekben, filmekben a kis szürkék és nincs olyan ember, aki ne találkozott volna a tipikus elrablásos történetekkel.

Én elég parázós gyerek voltam és ha ilyen képet láttam, olvastam volna, nos annak emléke biztos mai napig elkísér, de soha semmi ilyesmi nem került elém.

Magyarországon laktunk, kisvárosban.

Azért kérdezem, mert volt ismerősünk, barátunk ott, azokban a szoci időkben, aki (így utólag végiggondolva) komplett elrablásokat élt meg, fura testi nyomokkal, de ezt akkor senki nem tudta így összerakni, mivel nem tudtunk akkor ilyesmiről. Ő sem úgy mesélte, hogy "elvitték az ufok" ő hétköznapi vizsgálatokként beszélt erről és nem valami különös eseményként adta elő. De sok év múlva jöttünk rá, hány sebből vérzik a történet és mennyire egybe vág az elrablásos sztorikkal.

Hozzátenném, az illető még csak nem is nagyon olvasott, nem voltak könyvei, nem is ért rá. Kérdés tehát, hogy anno honnan szedhetett ilyen sztorit?


2023. szept. 21. 10:32
 1/5 anonim válasza:

Én is a te korosztályod vagyok. Nekem nem tűnt úgy, hogy nagyon benne lenne a köztudatban, bár én is kicsi voltam még.

Inkább ilyen sci-fi meg X akták színvonalon volt jelen. Volt egy osztálytársam, aki rendszeresen azt kamuzta, hogy a hétvégén a telkükön meglátogatták őket UFOk. Meg, hogy egyszer beleesett egy a telkük melletti tóba és elkezdtek beszélni a tóban az állatok...persze tudtuk, hogy kitalálja az egészet. :D De az akkori kis tini korosztály szerintem rá volt pörögve... nekem is kénytelenek voltak megvenni a szüleim egy csomó UFO magazint... :) na ott már voltak komolyabb cikkek, amitől be voltam tojva... :D

2023. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

80-as években már létezett ufo magazin?

Én akkoriban tini újságokat vásároltam. Akkoriban volt ilyen sci fi mánia. De ilyen Star wars szintű.

Kis trombita fülű, nyolc szemű marslakókat, meg csészealjakat csak a vicclapok rajzain láttam. Meg a manapság divatos ezo témákról sem volt ennyi info. A horoszkópról tudtam, meg volt Álmos könyv. Nagyjából ennyi.

2023. szept. 21. 13:41
 3/5 A kérdező kommentje:

Na megnéztem. 1990-ben jelent meg az Ufo magazin.

Az eset ami miatt a kérdést feltettem, 85-86-ban kezdődött. Tehát még akkor az Ufo magazin sem volt. Persze lehet hogy volt egyéb ufos irodalom. Erre vagyok kíváncsi, esetleg dokumentum filmek?

Azon gondolkozom, honnan szedhette az a nő a történetét?

Próbálok racionális magyarázatot keresni, hogy biztos olvasott, filmen látott ilyesmit és ebből kreált egy mesét. De sajnos mindig arra jutok hogy mégis csak igaz lehetett. A testén is voltak fura vizsgálati nyomok, amik egyeztek azokkal, amiket évtizedek múlva láttunk ufos könyvekben.

2023. szept. 21. 13:48
 4/5 anonim válasza:

Igen az UFO magazin az a 90-es években volt.

Nem tudom, hogy voltak-e a 80-as években ilyen dokumentumfilmek, de nekem nem rémlik ilyesmi, bár elég kicsi voltam en is akkor.

De miért ne lehetne igaz, amit ez a nő mesélt?

2023. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kételkedek benne, hogy igazat mondott.

Csak megnyugtatóbb lenne, ha rá lehetne fogni, hogy fantáziált vagy olvasta valahol.

Nagyon para, hogy egy ilyen kis hétköznapi, jelentéktelen kisvárosban egy barátunkkal történtek ilyesmik, majdnem a szomszédban. Belegondolni hogy kb én is járhattam volna így vagy az én anyám. És senki nem vett észre semmit.

2023. szept. 21. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!