Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Valaki linkelné nekem az ősi...

Külföldi kérdése:

Valaki linkelné nekem az ősi indiai feljegyzéseket az atombombákról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 21:25
1 2 3 4
 21/31 A. Béla válasza:

A Puránákban - az ősi védikus történelemben - találsz leírást: Mahabhárata, Rámajána. A harcászattal a Dhanur Véda foglalkozik. Részletes leírást viszont nem fogsz találni, csak az egyes természeti elemek (tűz, szél, stb.) harcászati használatáról lehet olvasni történeteket.


A Corvina kiadásában jelent meg a Puránák, Vekerdi fordításában, e műben is van pár történet.


[link]


[link]

2010. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A. Béla válasza:

Az előttem szólóhoz kiegészítésként. Nemrég a NASA nem természetes eredetű, óceán alatti hidat fedezett fel Srí Lanka és India között:

[link]

A Rámajána szerint e híd mintegy 1.5 millió évvel ezelőtt épült, maga Ráma király építette, hogy hadserege át tudjon kelni a Lankára Szítá, Ráma hitvesének kiszabadítása végett.

2010. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 potion ***** válasza:

Előző!

ez egy nagy marhaság.... 1.5 millió évvel ezelőtt nem voltak civilizációk sőt ha jól tudom még india sem csapódott ázsiának. (tudod emiatt gyűrődött fel a himalája)

2010. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Potion, lapozz a 2. oldal utolsó válaszához. Nem ezért marhaság, hanem azért, mert ha lovasság van, akkor nem olyan fejlett az a civilizáció, hogy elég gyorsan felépítse azt a hidat, ergo a hercegnő addigra rég megöregszik és meghal, mire odajut a sereg. :D Nyilvánvalóan valami másról szól az a szöveg, metaforikusan.


A Mahábháratában pedig sajnos nincs szó ilyesmiről, legalább is az angolban. Szabadon letölthető, de nem található meg benne az a részlet, amit idézgetnek, szóval ez csak egy városi legenda.

2010. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
51%

1. Kicsit több alázatot emberek. Nagyon keveset tudunk a múltról. Itt vannak érdekes dolgok: [link]


2. Atombombáról indiai feljegyzéseket én nem tudok. Ettől eltekintve meggyőződésem, hogy éltek a földön fejlettebb civilizációk, de bennük is meg volt az önpusztításra való hajlam, akár csak bennünk. (és éltek is vele, akércsak mi)

3. Atombobákról az Arvisurában olvastam. Sok kritikusa van az arvisurának, de lehet benne valami...

2010. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Visszatérve az ősi indiai hídra, nekem ez természetes eredetűnek tűnik: [link] Kicsit érdemes kijjebb nagyítani.


Másrészt az eredeti kérdéssel kapcsolatban: a legjobb link a pontos PDF-dokumentum lenne (Mahábhárata) a pontos oldalmegjelöléssel, ahol erről szó van.


Innen letölthető a Mahábhárata angolul: *****


Ezen a weboldalon írnak bővebben angolul a történetről, miszerint hol találtak milyen radioaktív térséget:

[link]

És idézik az alábbiakat a Mahábháratából, nem kell lefordítani, már kulcsszavakból is érthető hogy tényleg atomvillanást ír le:

"A single projectile charged with all the power in the Universe...An incandescent column of smoke and flame as bright as 10,000 suns, rose in all its splendor...it was an unknown weapon, an iron thunderbolt, a gigantic messenger of death which reduced to ashes an entire race."


"The corpses were so burned as to be unrecognizable. Their hair and nails fell out, pottery broke without any apparent cause, and the birds turned white.


"After a few hours, all foodstuffs were infected. To escape from this fire, the soldiers threw themselves into the river."


Bármennyire is hiszek magam is abban, hogy a világ több mint aminek látszik, sajnos a fentieket a Mahábhárata fent belinkelt dokumentuma NEM tartalmazza.


Ennek több oka lehet:

1. Soha nem is volt benne, és ez egy városi legenda.

2. Benne volt, de hiányosan fordították vagy kivágták belőle.

3. Nem csak egyféle Mahábhárata létezik, ez talán egy könyvcsoport, és a fenti Mahábhárata nem az, amelyikből az idézet származik.


Ennél többünk nincs most kedves Kérdező. Ősi indiai feljegyzéseket nem találtam a neten, csak utalásokat, az utalások pedig ugyebár édeskevés. Sajnos. Nem jelenthetjük ki hogy nem volt vagy hogy nem lehetett ilyen esemény, ahogy azt sem jelenthetjük ki, hogy nem létezik Ferrari F40-es csak azért, mert nem szoktunk olyat látni az utcáinkon.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

nem akarom elrontani ezt a diplomatikus befejezést de böki a szemem pár dolog:

ősi indiai felj...??

nem tudom mien ősi időkre gondolsz, ugyan is kb ie 9000től találtak "ős" emberi nyommokat, De india területén sokáig nem volt egységes állam, amik bedig létrejöttek szinte azonnaleltűntek (pl "indus völgyi civilizáció-800 év), vagy volt amikor 3 egymástól többnyire független állam is létrejött. (Még sorolhatnám... de nem fogom)

linkelni a feljegyzéseket?

ősi indiai feljegyzéseket ha léteztek is, nem virtuális formában csinálták meg... szal esetleg fényképeket róla vagy a "szöveg" (ha egyáltalán tudtak akkor már írni) fordítássát (ha le tudták fordítani) tartalmazó oldalakat lehetne linkelni.

atom-bombáról?

o: na álljunk meg az atom bomba egy 20. századi fogalom szal kr. e nem létezett (az "atom-bomba" egy az először 1945ben elkészített nukleáris fegyvert jelöl) szóval itt értelmét veszti a kérdés mert kronológiai problémák támadtak.

2010. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
bocs huncutkodik a billentyűzetem
2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Kedves Előző,


Egy kicsit túlreagálod a dolgot. :D


Ősi: egyetértek, csak használtam a kérdező által tényleg tévesen használt jelzőt.


Feljegyzések linkelése: értelemszerű, hogy mindenki szkennelt verziókra vagy leiratokra gondol. Utóbbi már jócskán hitkérdés.


Lábnyomok: megkövesedett emberi lábnyomok: [link]


Atombomba: Nem számít hogy mi hogyan nevezzük, és hogy mit hiszünk arról, hogy mikor létezett vagy nem létezett. Nézd meg az Élet az ember után című ismeretterjesztő filmet, és látni fogod, hogy egy esetleges fejlett civilizációs fázisra utaló jelek nem maradnak fent egy hanyatlást követően, leginkább a kőkorszaki szintre utaló jelek tartósak. Ergo az, hogy valami nem bizonyítható, nem jelenti azt, hogy kijelenthető: nem is volt. Ha így lenne, akkor a mi mostani cilizációnkról is állítható lenne tízezer vagy százezer év múlva, hogy nem létezett, pedig létezik, autózik, űrhajózik, háborúzik, atombombát robbantgat.

2011. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
:D én az atombombára úgy tekintek mint egy 9 betűböl álló név, ami csak és kizárólagosan azt a dolgot jelöli amit leírtam. Valóban mind1, hogy hogy nevezzük, de amit mondjuk 10000év múlva vagy 10000éve csináltak, az csak egy hozzá hasonló dolog lehet, ugyanaznem
2011. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!