Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi lehetett ez? Lehet, hogy...

Mi lehetett ez? Lehet, hogy UFO jelenség?

Figyelt kérdés
Épp a Móricz tér közelében sétáltam (a Villányi út irányába) délután 5óra körül, amikor egy villámlás szerű jelenség volt, pontosan úgy nézett ki mint egy villám, ami elég közel van, de nem volt hangja. A villám végén egy vörös fénylő gömb jelent meg, ami kis ideig egy helyben állt, aztán hirtelen nagy sebességgel észak felé indult (olyan gyorsan, hgoy alig 1-2mp alatt el is tűnt). Én úgy láttam, hogy több járókelő is felfigyelt erre a Villányi úton. Szerintetek mi lehetett ez? Nem vagyok ufó fanatikus, de nagyon érdekel, hogy erre milyen logikus magyarázat létezik.
2011. júl. 3. 17:49
 1/7 anonim válasza:
Elég sok ilyen vörös vagy narancssárga gömböt látni manapság errefelé (nem gúnyból írom, nézd meg a ryufor archívumot).
2011. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem valami gömbvillám féleség vagy nem tudom
2011. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A villámot azért nem hallottad mert nem voltál elég közel a villámhoz a villámot messziről nagyon messziről is lehet látni de ha nem vagy elég közel hozzá akkor nem fogod hallani.A gömbről meg annyit hogy nem te vagy az első aki ilyent látott mind össze csak a szemed szórakozott veled de hidd el nem volt ott amúgy semmi gömb.
2011. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Petreczki Ákos válasza:
Én is a közelben sétáltam épp munkából hazafelé, láttam ezt a jelenséget. Miután észak felé nagy sebességgel elindult majd eltűnt, pár pillanattal később közel ugyan akkora sebességgel visszajött, és egy villanással eltűnt. Több furcsa számomra megmagyarázhatatlan eseménnyel is találkoztam már életemben, amit később csillagász vagy fizikus ismerősöm segített megérteni, de ehhez hasonlóval még nem találkoztam, ezért engem is érdekel mi lehetett. Egy ideje foglalkoztatnak a gömbvillámok, és ha a róluk szóló elméletek igazak, akkor nem valószínű hogy arról lenne szó. A gömbvillámokat kis (focilabda, narancs) méretű gömb alakú, legtöbbször narancssárga, vörös vagy kék gyenge fényű szinte áttetsző jelenségként írják le, amely élettartama 30-100másodperc is lehet, és lassú sebességgel halad. Tehát ha valóban olyan messze volt ez a villámlás, hogy a hangja nem terjedt el odáig, akkor olyan távolságból egy gömbvillámot valószínűleg nem lehetne észrevenni, és miután elintult nem haladhatott volna ekkora sebességgel. Nem gondolom hogy egy UFO-ról, tehát egy ismeretlen repülő tárgyról van szó, de engem is nagyon foglalkoztat hogy mi lehetett.
2011. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az ilyenek gyakran nem 30-100 másodpercig repülnek (gyakran cikkcakk pályán), hanem több percig. Szóval vagy a gömbvillám van kilőve, vagy nem tudunk még eleget a gömbvillámokról. Az utolsó előtti válaszolóról meg az a cigányvicc jut eszembe, amikor Gazsi azt kérdezi: ,,Há Jáózsi, most nekem hiszel jobban, vagy a szemednek??" :D
2011. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennydörgést hallottál utána?Megnéztem volna.
2011. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én egy Gyöngyös nevű kis városban lakok a Mátra lábánál. Nálunk már sokszor megesett(bár nem mondom hogy minden napos, megszokott dolog) de senki nem tudja mi ez.

ha ez tényleg UFÓ észlelés akkor a városkánk egy űr-kikötő :)

2011. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!