Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit kell/szabad ennem, ha be...

Weiszkraut Frodó kérdése:

Mit kell/szabad ennem, ha be szeretném tartani az univerzum törvényeit?

Figyelt kérdés
Most olvastam a 404-ről szóló weboldalt, és megtetszettek az univerzum törvényei. Azoknak a válaszát várom, akik tudják, hogy mit lehet fogyasztani. Húsnak számít - e pl. a tojás, mi a helyzet a tejjel és a tejtermékekkel, lehet - e előre gyártott kajákat (pl. müzlis vagy korpás kekszet) enni, vagy csak az a jó, amit otthon főzünk bio alapanyagból? Köszönöm szépen mindenkinek, aki tud válaszolni!
2011. aug. 29. 15:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
42%
Semmi közünk nincs a kriariaxok által létrehozott törvényekhez,nem ők parancsolnak nekünk.
2011. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

a tojás nem hús.....

és húst is ehetsz. ez a természet rendje. az ember megeszi a húst. ez az univerzum törvénye.

2011. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Vért ne?

Na és muszlimok vagy zsidók ezek a krixkraxok?

2011. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%
akkor krixkrax vagyok én is mer amikor csirkét vágunk szoktam enni hagymás vért.
2011. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
"Tégy amit akarsz, saját akaratod lészen a törvény."
2011. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Mindent ehetsz, feltéve hogy tisztelettel viszonyulsz azokhoz, akiket megeszel, legyen azok állatok, vagy növények.

Jelenleg a szervezetünk függ más élők fogyasztásától, ezt nem tudod elkerülni.


A tojások többsége, ha nagyüzemi, még csak embriófejlődés lehetőségét sem tartalmazza, meddő, így még ha nem akarsz állatot enni, akkor is eheted őket, bár én inkább jó minőségű hazai tanyasit ajánlanék.


De nem a húsmegvonás fogja jelenteni az univerzum törvénye szerinti életed. Ha kicsit végiggondolod, evolúciónk során az agyi fejlődés oka épp a húsfogyasztás volt, ami elég energiát adott a legnagyobb energiát igénylő szervünknek.


Inkább azt mondom, keresd a hazai, háztáji tanyasi állatokat, akik hozzájuk méltó életet éltek, míg le nem vágták őket, és így nem csak vitaminban és beltartalomban lettek gazdagabbak.

És gondolatban mondj köszönetet nekik, mi több, tested tiszteld jó minőségű élelmiszerre, mintha templom lenne. Tiszteld meg őket és magad is azzal, hogy jó minőségű alapanyagokat választva jó ételeket készítesz.

2011. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

ezt a húst te eszed barátom.

én olyat eszek, ami a szemem láttára nőtt fel az udvaron.

2011. aug. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Ezek szerint megoszlanak a vélemények. Húst amúgy ritkán szoktam enni, de nagyon szeretem a gabonaféléket, a zöldségeket, a tejterméket és a tojást. Főleg azokat a zöldségeket, gyümölcsöket, amik otthon teremnek a kertben. Az is nagyon tetszik, hogy tisztelettel kell a táplálékomhoz viszonyulni. A tojást viszont a szomszédból hozzuk, így lehet, hogy fias. Meg a tejet is. Ami nagyon finom. Ezek szerint nem vagyok nagyon "törvénytelen".
2011. aug. 30. 09:25
 19/25 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy törvénytelen, sőt azt mondom, hogy a szomszédotok tojása sokkal jobb, mint bármely másik áruházban vehető kezelt fiatlan.

A háztáji tyúkok sem szokták ülni általában a tojásokat, még ha esetleg fiasak is, csak bizonyos esetekben kezdenek kotlani, valami módon érzik, mikor érdemes és mikor nem.

A kotló tyúkokat meg általában békén szokták hagyni. Persze előfordul hogy egy-egy tyúkot nem hagynak ülni, de annak is oka van.

Edd azt a tojást nyugodtan :)

Semmit és senkit nem sértesz vele.


Egyébként én úgy gondolkozom az állati termékekkel kapcsolatban, hogy ha már az életüket adják, akkor illő minden lehetséges részt felhasználni, ezért nem tiltakozom a bőrből készült dolgok ellen sem általában.( ha úgyis megesszük a húsát, illő felhasználni a bőrt is( általában disznó és marha bőrt hasznosítunk), számomra kivételt csak azok képeznek, amiket mondjuk kizárólag szőrméért tenyésztenek, és semmi mást nem hasznosítanak. A nyúl megehető, a nyuszt és nerc nem, szóval őket, a nyúllal ellentétben bojkottálom.

2011. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
2011. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!