Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az önbecsapás csapdáját...

Az önbecsapás csapdáját hogyan kerülöd el?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Sok kezdetleges analizálási fokon álló amatör ufó kutató eseik ebbe a csapdába. Általánosságban az ember könnyen bele esik ebbe a csapdába. A kezdő ember összeolvas néhány ufó esetet, majd egy világnézetéhez közel álló elméletet gyárt a földönkívüliekről, amit később megerősít magában az észlelési beszámolókból.


Az UFO észleléseket olvasva az ember hajlamos a saját nézőpontját megerősítve látni a világban. Az a mai probléma, hogy a nagyon fejlett technológiai háttérnek köszönhetően, már egy hétköznapi magányos amatör is képes UFO videókat, fényképeket készíteni és olyan sztorit gyártani hozzá amit csak akar, ezért könnyen csapdába esik a kutató.


Az UFO kutatók, a jelenségeket megvizsgálván előszőr azt állapítják meg, hogy beleillik-e a saját szemléletébe az eset, ha pedig nem akkor könnyedén teszi a nem kiválasztottakat a hamisítvány kategóriába, hiszen manapság könnyű ilyeneket kreálni, azonban honnan tudjuk, hogy amiket eredetinek hisznnek a kutaók azok nem hamisítványok és esetleg amikről azt hiszik hogy csalás, valójában azok eredetiek !


A kérdés az, hogyan próbálod kikerülni ezt a csapdát.

Manapság ilyen hamisítványok elkészítése könnyedén kivitelezhető http://www.youtube.com/watch?v=Fm8FJ8la2VU.


2011. szept. 17. 19:10
 1/10 GusztixD ***** válasza:
Hát én egy kezdő kutató helyébe ha nemtudom eldönteni vagy valami mindet megvizsgálnám már egy igencsak gyakorolt kutatóval szerintem eza konkrét megoldás
2011. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem defíniáltam és nem húztam határokat a kezdő és a profi UFO kutató közé, szerintem itt csupán amatőrök vannak és ez nem pejoratív értelemben értem.


Nagyon sok természettudományos ismeret szükséges UFO kuatónak lenni és sok UFO irodalmat szükséges hozzá összeolvasni és ez a kettő kevésszer párosúl. Nekem is rengeteg észlelést kellene tanulmányoznom, ahhoz hogy profi UFO kutatónak valljam magamat, annak ellenére, hogy fizikus vagyok, tehát az ismeretanyag meg van hozzá.


Lényegében ez a kérdés mindannyiunknak szolt. Amatör kutatóknak, érdeklősőknek és műkedvelőknek és magányos sztorizgatósoknak :).

2011. szept. 17. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Hmm, mindig érdekes kérdéseid vannak.
2011. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bevonzzák a világosságot a vonzás törvényével. :)
2011. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy végigolvastam,rögtön elfolyt a magzatvizem!

47/F

2011. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 GusztixD ***** válasza:
és ez most hogy jön ide?-.-
2011. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
magadat nem tudod becsapni :D
2011. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Birkák..

Azt szeretné kifejezni a kérdező a laikusok nyelvén hogy ha sok a hamisítvány akkor honnan tudja melyik az igazi.

És ha az elméletének nem helytálló az ufójelenség akkor hamisítványnak nyilvánítja. és kihadja az elméletéből a tudós. Aszt lehet az az egy tényleg ufó jelenség volt.


Bár én nem hiszek az ufókban..

Pláne nem abban hogy idejárnak piknikezni.

2011. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
idejárnak piknikezni? eszt nem is tudtam eddig :D
2011. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:D:D:D Ferikém^^
2011. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!