Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Vajon az emberiség elér...

Vajon az emberiség elér valaha is olyan fejletségi szintet, hogy más bolygókon is letudjon telepedni mielőtt kipusztítsa önmagát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem látok erre reális esélyt.
2011. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én se. Legalább még 400-500 év kellene ahozz, de már a sarkunkban van 3. Világháború ami miatt vissza fogunk sülyedni a sötét középkorba. És az ürkutatás is még csak gyerekcipőben jár.
2011. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elég egyetlen technológiai áttörés, ebben a térben semmiképp sem lehet a fénynél gyorsabban mozogni.
2011. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem sok van. Az űrutazás egyelőre nem érdekel senkit, akinek lenne pénze a kutatásokra. Addig amíg az űrkutatásokra szánt pénz 1%-a sincs a háborúba fektetett pénzeknek a világon legfeljebb álmodozhatunk róla. Legfeljebb ha a katonai fejlesztések elősegítik a fejlettebb űrhajó technológiát kicsit közelebb jutunk hozzá.

Egyébként ez inkább tudomány kategória.

2011. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Technikai áttörés nem igazán lesz mostanában... Mivel már tudják hogy lehetséges az időutazás(csak a múltba, mert a jövő utazás paradoxon.) és a térugrás is. Csakhogy ezekhez olyan erőforrások kellenek amik nem állnak rendelkezésünkre. Az időutazáshoz például egy hatalmas gravitációju dolog kell (pl feketelyuk), vagy fénysebesség, de ez lehetetlen mert az emberi test az 5g-t is nehezen viseli el. A térugráshoz meg egy nap összes energiája szükséges, aminek a segítségével kilehet tágítani egy féregjáratot(ami nagyon sok helyen ott van csak mikroszkópikus, atomi méretü). De ezután még egy jupiter méretű úgynevezett negatív energiára is szükség van,(ami az univerzum legritkább eleme) amivel nyitva tartják a lyukat amíg átmegy rajta egy űrhajó. De kitudja hol kötne ki, milyen időben... Ezek a dolgok mind léteznek, utána is nézhettek a neten.
2011. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ma 18:15


Teljesen egyetértek.

Egyébként az ilyesmikről, mind pl.:

Feketelyuk, féregjárat szó van itt:


*****


Ezekből rengeteget lehet tanulni, én már mindet megnéztem.

Bizony, egy féregjárat nagyon instabil, rengeteg, de rengeteg energia kéne a nyitva tartásához.

De ha még nyitva is tartjuk lehetetlen kideríteni, hogy hova jutunk ki. Egyenesen belecsapódhatunk egy Napba is, vagy lehetünk egy Naptól nagyon messze, ahol megfagyunk. Elég kicsi az esélye, hogy pont egy olyan helyen érünk ki, ami lakható zónában van, olyan mind a Föld. Talán itt tényleg élni lehetne űrruhába, bármennyire is hihetetlenül hangzik. De az emberek esetében kizártnak tartom ezt, egy azért, mert a világon nincs annyi pénz, hogy ezt meg lehessen csinálni, a másik pedig az, hogy hiába lenne pénz, nem lehetne azt az energiát megtartani, egy villámcsapásnyi energiát nem tudunk elraktározni, nem hogy egy egész Napnyit... Sőt, ha belegondolunk sokkal több energia kell a féreglyuk nyitva tartásához, mind egy Napnyi. Az az energia nem lenne elég, ha az időt nézzük. Annyi talán elég lenne egy ezred másodpercig stabilan tartani, de annyi idő alatt nem érnénk át. Akárhogy is nézzük, az emberek számára ez lehetetlen.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Persze hogy van esély,sőt már most is kiköltözhetne az a pár ember a felső tízezerből.

Szerintem ez mindig is a gazdagok lehetőség lesz és nem az igazi embereké!

2011. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen. Hisz csak gondoljunk bele... Ma a nap energiájának 1%-t sem tudjuk befogni, és felhasznált energia 95%-a még mindig fosszilis energiaforrás teszi ki... Tehát ezektől a dolgoktól olyan távol állunk mint az ősember a holdutazástól. Amúgy akit érdekelnek ezek a dolgok annak ajánlani tudom Stephen Hawking sorozatát, amiben többek között erről is szó van. Nagyon látványos és rengeteg dolgot meg lehet tudni. Discovery Sciensen szokták adni, bár mostanában nem nagyon volt.
2011. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem el csak nagyon sokára.
2011. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Bodor Tomi!


"Egyenesen belecsapódhatunk egy Napba is, vagy lehetünk egy Naptól nagyon messze, ahol megfagyunk."


Nap az szerinted mennyi van? Mert szerintem csak egy, a mi napunk, így értelmetlen a mondatod, mint ahogy az is hogy megfagyunk egy CSILLAGTÓL távol. Szerinted ha létrejön egy hasonló dolog, akkor a térutazó ingben, gatyában fog beleugrani egy féreglyukba?

Egyébként semmivel sincs hidegebb környezet egy csillagtól távolabb mint pl a világűrben keringő ISS körül, mikor az takarásban van a naptól.

2011. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!