Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek lehet élet az...

Szerintetek lehet élet az Europán?

Figyelt kérdés

2007-ben (nem vagyok benne biztos) a NASA egy tengeralattjárót akart küldeni az Európára, de sajnos lefújták. http://www.youtube.com/watch?v=rN7_toflEUY&feature=related


[link] Ráadásul az Europa jege alatt több folyékony víz található mint a föld valamennyi óceánjában, tengereiben, stb.



[link] Szerintem mikrobiális életnek minimum kell lennie ott.


Szerintetek?



2012. aug. 20. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Én úgy vélem hogy csak mikrobiális életet fognak ott találni, mivel nagy a G értékének ingadozása (ez miatt reped a jég a gyengébbek kedvéért).
2012. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemrég ment a Spektrumon egy film, pont erről szólt, arról, hogy az Európán van élet, mivel jég borítja, alatta pedig óceán van, tulajdonképpen az egész bolygó egy nagy óceán.

Ebben a jégben olyan élőlények vannak, mint az Antarktiszon található befagyott jégtömbökben.

Nem tudom a műsor címét, de azt hiszem a múlt héten ment.

2012. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
Lehetséges, hogy van valamilyen szinten élet ott, bár nem valószínű. Honnan tudjuk, hogy az ott tényleg víz lenne? Van egy másik hold, ahol folyékony metán van jelen, az esik csapadék formájában, az alkotja a tengereket. Itt pedig, hát... Nem tudom. Ha van is ott valami, már rég felfedezték, maximum titkolják. (Itt nem feltétlenül arra gondolok, hogy értelmes lényeket találtak volna, de mondjuk találtak organizmusokat, melyeket még nem jelentettek be)
2012. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van rá esély igen. Aztán, hogy a valóság mi, az majd kiderül az elkövetkező 20-50 évben szerintem. Valószinű hogy az óceánjaink mélyén napfény nékül kemoszintézist folytató élőlényeihez hasonló életformák lehetnek.
2012. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.De a Holdon is van víz!
2012. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!