Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Eltitkolt rejtélyekről lebbent...

Eltitkolt rejtélyekről lebbenti fel a fátylat egy nyugalmazott magyar repülőezredes. Na, erre mit lépsz?

Figyelt kérdés

Knoll Gyula (82) neve sokaknak onnan lehet ismerős, hogy a magyar pilóták közül elsőként ő lépte át a hangsebességet, arról azonban eddig nem beszélhetett, hogy kétszer is találkozott azonosítatlan repülő tárgyakkal.


– A magyar vadászpilóták, de a Malév pilótái között mindmáig vannak olyanok, akik továbbra sem beszélhetnek – állítja a volt katonatiszt. – Én magam kétszer találkoztam idegen repülő tárgyakkal, de sokáig nem mertem elmondani. Féltettem az állásomat, akkoriban ezt nyugati propagandának tartották. Ha beszélek, talán soha nem ülhettem volna többet pilótafülkébe.



Knoll Gyula 1959 júniusában, Kaposvár felett látta az első ufót. Épp végzett a kötelező gyakorlattal, amikor egy fénylő gömbre figyelt fel az égen. A központból utasították, hogy repüljön rá a tárgyra, ám amikor közel ért volna hozzá, a gömb a vadászgép sebességének többszörösével eltűnt előle. A második eset a Szovjetunióban történt, itt csak érezte az idegen repülő jelenlétét.


– Az iráni határ közelében gyakorlatoztunk – mesélte Knoll. – Miután kilőttem a Mig–19 rakétáját, lefordultam az addigi pályámról, nehogy a robbanás után eltaláljon egy repesz. Egyszer csak elnémult a rádió, az iránytűm is feladta a szolgálatot, mintha odaszögezték volna egyetlen pontra.


Az üzemanyag fogyóban volt, nem tudtam, hol vagyok, már a kényszerleszállást terveztem. Pár perc múlva a rádió egy reccsenéssel életre kelt, és elnavigáltak a legközelebbi reptérre. A földön kiderült, hogy a lokátor szerint egy másik gépnek is kellett lennie a közelemben, én azonban sehol nem láttam semmit. Úgy gondolom, az is földön kívüli repülő lehetett.


Az ezredes számít arra, hogy sokan habókosnak tartják történetei ­miatt, ő azonban azt mondja, amit leírt, mind igaz. Szerinte nem kell félni a földönkívüliektől: úgy véli, azért vannak itt, hogy felhívják a figyelmet a föld pusztulására és arra, hogy meg kell óvnunk a világunkat.


2012. nov. 12. 20:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

"Knoll Gyula (82) neve sokaknak onnan lehet ismerős, hogy a magyar pilóták közül elsőként ő lépte át a hangsebességet, arról azonban eddig nem beszélhetett, hogy kétszer is találkozott azonosítatlan repülő tárgyakkal."


1. Nem tudom ki ez.

2. Azonosítatlan repülő tárgyat látni nem ritka dolog.

2012. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Köszi a parafost.
2012. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez tök csöcs, skacok!


Egy nagy, kerek cickó!

2012. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Első : Nem vagy szakmabeli, így nem is tudhatod ki ő. Az UFÓ az űrhajót jelent
2012. nov. 13. 01:06
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Az UFO az azonosítatlan repülő tárgy. Unidentified flying object.


Csak azt nem értem, hogy engem simán figyelmeztettek a moderátorok valami kérdésem miatt, téged meg képtelenek kibannolni az ilyen "Na erre mit lépsz?", "Na, mit szólsz?" kérdéseid miatt...

2012. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Antimod ***** válasza:

Hoppá, ismerem a fazont, az biztos, hogy létezik és él, és értelmes ember.

Személyesen fogom kikérdezni erről.

2012. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Látjátok Antimod ismeri ! Valódi a cikk. Amúgy az hogy az UFÓ szó jelentése idegen lény és űrhajó már megbeszéltük.


Az UFO (Unidentified Flying Object, angolul ?azonosítatlan repülő tárgy?, a köznyelvben egyszerűen ufó) olyan repülő objektum, melyet nem azonosítottak. Az ufók nagy része valamilyen egyszerű jelenségre vagy repülőeszközre vezethető vissza, néhány esetben viszont felmerül, hogy az észlelt jelenség oka jelen tudásunkkal nem magyarázható.


A jelenség általában nagy érdeklődést kelt, ezért gyakran visszaélnek az ezzel járó nagy nyilvánossággal, így sokan bizalmatlanul kezelik az olyan bejelentéseket, amelyeket egy ember vagy kis csoport (laikus) tett, és tárgyi bizonyítékok (fényképek vagy filmfelvételek) nem elérhetőek.


A kifejezést eredetileg a katonai repülésben alkalmazták, ahol ezt minden olyan tárgyra értették, aminek még nem volt tisztázva az eredete (lehetett ellenséges repülőgép, polgári gép, meteorológiai ballon vagy bármi egyéb). Később a köznyelvben ennek egy szűkebb értelme honosodott meg; szinte kizárólag idegen lényt vagy űrhajót (?repülő csészealjat?) értenek alatta. Az UFO-kutatásnak van egy nagy valószínűség szerint hiedelmi, vagy félreértéseken alapuló ága, amit elsősorban amatőrök végeznek, tudományos UFO-kutatás azonban egyelőre nincsen, mert ahhoz tárgyi bizonyítékok kellenek, amiket vizsgálni lehet. Az idegen lények létezését először a tudományos-fantasztikus irodalom (sci-fi) vetette fel, bár a népek mondavilága tele van nem emberi lényekkel (istenek, félistenek, szörnyek, tündérek).


[link]

2012. nov. 13. 14:31
 8/21 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a köznyelv általánosan rosszul használja a szót, még nem válik helyessé. Ha értelmesen és egyértelműen akarsz társalogni, ragaszkodj a pontos terminológiához, hogy minél kevésbe lehessen belekötni a mondandódba. Ha az UFO-t UFO-nak, az űrhajót űrhajónak és a földönkívülit földönkívülinek nevezted volna már az elején, akkor nem erről menne a vita még mindig, hanem jó eséllyel a kérdés témájáról.


Szóval ne várd el, hogy komolyan vegyenek, ha konyhanyelven beszélsz. Ha provokálni akarsz másokat, akkor pedig ez édeskevés.


Ignoramus

2012. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Antimod ***** válasza:

Én csak annyit mondtam, hogy létezik egy ennyi idős, ilyen nevű személy, aki valóban vadászpilóta volt.

Könyvet is írt egyébként:

[link]

2012. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ignoramus, most nem kezdem neked elmagyarázni a nyelvtant, mert a kvantumfizikát is kezdhetném, de úgysem jönne át az sem ! A köznyelv alakítja a nyelvtant.
2012. nov. 13. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!