Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Eltitkolt rejtélyekről lebbent...

Eltitkolt rejtélyekről lebbenti fel a fátylat egy nyugalmazott magyar repülőezredes. Na, erre mit lépsz?

Figyelt kérdés

Knoll Gyula (82) neve sokaknak onnan lehet ismerős, hogy a magyar pilóták közül elsőként ő lépte át a hangsebességet, arról azonban eddig nem beszélhetett, hogy kétszer is találkozott azonosítatlan repülő tárgyakkal.


– A magyar vadászpilóták, de a Malév pilótái között mindmáig vannak olyanok, akik továbbra sem beszélhetnek – állítja a volt katonatiszt. – Én magam kétszer találkoztam idegen repülő tárgyakkal, de sokáig nem mertem elmondani. Féltettem az állásomat, akkoriban ezt nyugati propagandának tartották. Ha beszélek, talán soha nem ülhettem volna többet pilótafülkébe.



Knoll Gyula 1959 júniusában, Kaposvár felett látta az első ufót. Épp végzett a kötelező gyakorlattal, amikor egy fénylő gömbre figyelt fel az égen. A központból utasították, hogy repüljön rá a tárgyra, ám amikor közel ért volna hozzá, a gömb a vadászgép sebességének többszörösével eltűnt előle. A második eset a Szovjetunióban történt, itt csak érezte az idegen repülő jelenlétét.


– Az iráni határ közelében gyakorlatoztunk – mesélte Knoll. – Miután kilőttem a Mig–19 rakétáját, lefordultam az addigi pályámról, nehogy a robbanás után eltaláljon egy repesz. Egyszer csak elnémult a rádió, az iránytűm is feladta a szolgálatot, mintha odaszögezték volna egyetlen pontra.


Az üzemanyag fogyóban volt, nem tudtam, hol vagyok, már a kényszerleszállást terveztem. Pár perc múlva a rádió egy reccsenéssel életre kelt, és elnavigáltak a legközelebbi reptérre. A földön kiderült, hogy a lokátor szerint egy másik gépnek is kellett lennie a közelemben, én azonban sehol nem láttam semmit. Úgy gondolom, az is földön kívüli repülő lehetett.


Az ezredes számít arra, hogy sokan habókosnak tartják történetei ­miatt, ő azonban azt mondja, amit leírt, mind igaz. Szerinte nem kell félni a földönkívüliektől: úgy véli, azért vannak itt, hogy felhívják a figyelmet a föld pusztulására és arra, hogy meg kell óvnunk a világunkat.


2012. nov. 12. 20:34
1 2 3
 11/21 Napkiraly ***** válasza:
nekem egy öreg tiszt mondta, hogy a fekete gonosz boszorkány a sátántól való és tönkreteszi az életét. Na erre mit lépsz?
2012. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Azt hogy megártott a szipó Napkirály a napszúrás mellett :D
2012. nov. 14. 00:55
 13/21 anonim ***** válasza:
"Az UFÓ az űrhajót jelen" hogyne... tanuld már megte idióta, hogy az UFO az Azonosítatlan Repülő Tárgyat jelent (Unidentified Flying Object). Nem űrhajót és nem kis szürke emberkét,hanem egy repülő valamit amit nem tudnak beazonosítani pl.: egy felségjelzés nélküli gép is lehet UFO
2012. nov. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

OFF


Érdekes, milyen sok lett a fórumon a kvantumfizikus, véletlenül én is épp remekül értek hozzá. De el ne kezdjünk beszélni róla, mert minden második kérdés tele van vele, és annyi a félremagyarázás, hogy lekaparom magam.


A köznyelv valóban alakítja a nyelvet, pont ezért nem lehet komolyan vitázni a köznyelv használatával.


Egyébként kár rám pazarolnod a lekezelő stílusodat, nem versz át vele és nem idegesítesz fel.


A nyelvtant pedig nyugodtan kezdd el magyarázni, mert én magam nagyon kényes vagyok a helyesírásra és a helyes fogalmazásra. Ha tudsz újat mondani, még meg is köszönöm.


Ignoramus

/OFF

2012. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A korrektúra elkészítése nagyon fontos feladat, ugyanakkor a kiadói és nyomdai munkák közül minden valószínűség szerint a leghálátlanabb. Az olvasók és a kritikák általában csak akkor emlékeznek meg róluk, ha értelemzavaró elírások vagy helyesírási hibák maradtak a szövegben. Sajnos nincs százszázalékos, azaz hibamentes korrektúraolvasás, hiszen a korrektor is csak ember, aki hibázhat.
2012. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A vasút diadalát kétségkívül a gőzgép alkalmazása hozta el. Az első sikeres gőzmozdonyt Richard Trevithick (1773–1833) építette, és 1804-ben öt teherkocsit és 16 utast vontatott el vele Pen-y-Darentől 16 kilométerre. Az igazi technikai áttörést azonban George Stephenson nevéhez kötjük, aki összesen 17 kísérleti mozdonyt épített. 1825-ben a Locomotion No. 1 nevű mozdonyával nyitották meg a világ első közforgalmú gőzüzemű vasútját Stockton és Darlington között. Leghíresebb mozdonya azonban a Rocket, amellyel 1829-ben elnyerte a Liverpool & Manchester Railway Company díját. Ez a mozdony már a következő száz év mozdonyainak minden lényeges jellemzőjét magán hordozta.
2012. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A költségvetés politikai szabályok valamely aggregált költségvetési mutató alakulására vonatkozó állandó előírások. Ilyen mutató lehet például az adósságállomány, az adósságráta, a költségvetési egyenleg, a ciklikusan igazított költségvetési egyenleg, az elsődleges egyenleg vagy a kiadások összege. Például a maastrichti konvergenciakritériumok között szerepel egy adósságállományra és egy költségvetési egyenlegre vonatkozó költségvetés politikai szabály is. A költségvetés politikai szabályok bevezetésének célja az államháztartás fenntarthatóságának biztosítása, valamint egyes szabályok a költségvetési politika anticiklikusságát is igyekeznek elősegíteni.
2012. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A fenntartható fejlődés – angolul: sustainable development – olyan fejlődési folyamat (földeké, városoké, üzleteké, társadalmaké stb.), ami „kielégíti a jelen igényeit anélkül, hogy csökkentené a jövendő generációk képességét, hogy kielégítsék a saját igényeiket”, ahogy az az Egyesült Nemzetek Szervezetének 1987-es Brundtland-jelentésében szerepelt. Az egyik tényező, amit le kellene küzdenie, a környezet elhasználódása, de ezt úgy kell véghezvinnie, hogy közben ne mondjon le sem a gazdasági fejlődés, sem a társadalmi egyenlőség és igazságosság igényeiről.


Az ENSZ számos dokumentuma foglalkozott a kérdéssel, legutóbb például a 2005 World Summit Outcome Document a fenntartható fejlődés „egymással összefüggő és egymást erősítő pilléreit” a következőkben állapítja meg: gazdasági fejlődés, társadalmi fejlődés és környezetvédelem.


Többek számára a téma szoros kapcsolatban látszik állni a gazdasági növekedésnek azon igényével, hogy lehetővé tegye a gazdaság hosszú távú növekedését anélkül, hogy a természeti erőforrások túlhasználatának a hosszú távú fejlődés látná kárát. Mások számára magának a növekedésnek a koncepciója is problematikus, lévén a Föld erőforrásai végesek. Az ivóvízhiány miatt a mezőgazdaságoknak ki kell dolgozniuk a saját fenntartható öntözési programjukat.

2012. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Napkiraly ***** válasza:
nem rossz válasz kérdező, zöld kezet adnék, ha engedné a lap
2012. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Elképzelésem sincs ki ez a tag,de ezek közül valamelyik igaz rá:

-nagy az agyának az úgynevezett temporális lebenye

-alvásparalízisben szenved

-drogos,vagy alkoholista

-simán hülye


Na,erre ezt lépem

2012. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!