Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Milyen media híreknek adsz...

Nemelfogult kérdése:

Milyen media híreknek adsz hitelt?

Figyelt kérdés

Egy, már több oldallal hátrábbi, valószínű senki által nem nézett kérdésben győzködtem egy szkeptikus válaszolóval és ő velem. Itt a témám miatt aránytalanul az én válaszaim vannak, de akit érdekel az egész vita, elolvasható itt: "Hány ember gondolkodik úgy, hogy a világon még senkinek nem sikerült kapcsolatot létesíteni a földönkívüliekkel, te hogy gondolod?" 6 oldallal vissza.


Csak arra lennék kíváncsi, ki, hogy látja a media szerepét az ufo kérdésben? Kezdve bulvártól át CNN és hasonlókon keresztül a kritikus internet mediákig. Magyarul, hogy ki kinek ad vagy nem ad hitelt?

Itt a beszélgetés egy kis része:


"Nos, ha egy ilyen átlagos, kivülálló senkinek, mint te(nem sértésnek szánom, ebből a szempontból én is az vagyok) információi vannak az összeesküvésről, akkor az egy elég elfuserált összeesküvés.."

Ezt csak ideírtad gondolkodás nélkül. Van olyan "összeesküvés" amikor minden jól működik és míg a cél nincs elérve, addig semmi sem szivárog ki (ilyen volt a Manhatten projekt) és mai napig a katonai, politikai valóság által biztos van egy sor 100%-an megvalósított. Van olyan amiről igen, te a kis senki is tudhatsz, mert vagy nyilvános eset eredménye vagy valakik mégis rosszul tartották a titkot, vagy tervezték a projektet, stb. Erre tényleg klasszikus példa a Kennedy gyilkosság vagy 911. De ezt is jól csinálják, mert tudod, hogy a dolgok nem stimmelnek, de végül sosem fogod megtudni, hogy mi történt, hiába a sok "leleplező" könyv, video.

Remélem, értelmes szkeptikusként nem vagy olyan naív, hogy, ha az egész életünk manipulációra épül (reklámok, napi politika, stb.), akkor az ennél fontossabb dolgokat tisztán fogja csinálni az emberiség:)


"Másrészt hogyan lehet az, hogy még egyetlen szenzációra éhes bulvármédia sem tálalt ki róla, mikor milliárdokat kaszálhatnának egy ilyen sztorival?"

Ehhez tényleg naív kell legyél. Miért ártsa bele magát a bulvár média katonai titoktartásba, stb. és eleve diszkreditálva legyen (te lennél az első aki azt mondaná, ha a bulvárban olvastad akkor úgysem igaz). Szóval miért ártanák bele magukat, ha rock sztárok, színészek és egyéb hírességek felvillanó testrészeivel és sex életével is dögre keresik magukat. Sose féltsd őket. Amikor ilyen témákba ártja bele magát a bulvár, minthogy a gabona pictogrammokat két ember döngölte és hasonló marhaságok, akkor felkap felelősség nélkül, humorizálva valami népszeű ezo témát. Ennyi.


Szóval ezek az én véleményeim ilyen és hasonló kérdésekre. Ti, hogy vagytok ezzel?



2012. dec. 4. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem,Népvakitás,birkaterelés,manipuláció az egész!
2012. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kormány által elködösített esetekről (Rosswell, stb.) az a véleményem, hogy eredetileg szimpla titkos katonai esetek, és pletyka szinten kezdett UFO témává válni. Ez viszont nagyon is kapóra jött a kormánynak (hadseregnek), és rájátszottak. Annyit kellett csak mondaniuk, hogy "nincsenek semmiféle idegen űrhajók", és a fanatikusok máris meg voltak győződve, hogy hazudnak. Azóta is jó fedősztori sokmindenhez, és ráadásul "önjáró", a közönség tartja fenn. :D


A médiával kapcsolatban: A média ugyanúgy haszonélvezője ennek a hullámnak. Milliárdokat kerestek már "tényfeltáró" riportokkal, műsorokkal, könyvekkel. Vannak, akik konkrétan ebből élnek. (Erich von Daniken, és társai.) Ezért én nem adok hitelt semmilyen hírnek, legalábbis fenntartásokkal kezelem.

2012. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Én is így gondolom. Az agyon anlizált és évekig különböző érdekből nyúzott "híres" eseteket 1.már megoldhatatlanná manipulálták, 2. jó cover ahogy írod.


A kérdésben idézett párbeszédben csak símán "bulvárról" volt szó, de, hát van ahogy írod a szakosodott bulvár (UFO magazin, Daniken, stb.) Igaz. Bár a maga korában még Daniken is haladás volt, mert legalább feltett kérdéseket amik addig nagy nyilvánosság előtt nem hangzottak el. Hogy milyen válaszokat adott rá más kérdés.

2012. dec. 4. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak a paranormal.hu ! Elfogulatlan tényfeltáró oldal.
2012. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Elfogulatlan tényfeltáró"

Úgy érted, hogy "felfoghatatlan fénybenjáró"? :DD

2012. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!