Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért kell kapásból leszólni...

Miért kell kapásból leszólni ennyire az UFO-s videókat?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sok a hamisítvány, de ott lehet köztük igazi is.


1. A számítástechnikai szoftverek és képszerkesztők az egy dolog. Sokan a filmes CGI-vel jönnek, hogy na ott milyen jól megvan csinálva sok minden. Ez egy dolog. Ezt több szakmabéli és több profi csinálja együttes erővel, nem pedig egy személy.

2. Sokan írták hogy könnyű megcsinálni, 5-10 perc alatt összedobják, érdekes módon azóta se láttam egy videót se azoktól akik ideírják ezeket. Ebből is látszik hogy buták és hiányosak az ismereteik ezen téren, legfőképpen pedig csak a levegőbe beszélnek.

3.Egy egyszerű példa:

Ausztrália felfedezése előtt úgy hitték, hogy minden hattyú fehér, tapasztalatokból ítélve. Aztán megláttak egy feketét...egyetlen észlelés hatására összeomolhat egy általánosan érvényesnek gondolt megállapítás, amelyet millió fehér hattyú megfigyelése alapján alkottak meg. Mégis elegendő egyetlen fekete hattyú, hogy minderre rácáfoljon.

Ergo egyetlen VALÓDI ufo videó rácáfolhat arra a közhelyes megállapításotokra hogy "jajj ez mind kamu".


Meggyőződésem hogy a kistrillió videó között vannak valódiak is, csak már ezeket nehéz dolog kibogarászni, legyenek akár 60 éves felvételek vagy 1 hónaposak.

Vannak videók, ahol bebizonyosodott, hogy valódi felvétellel van dolgunk és nem piszkáltak bele semmivel sem.



2013. jún. 6. 20:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Senki sem kérdőjelezi meg, hogy UFO van rajta. Csakhogy ez nem bizonyít semmit. Akármi lehet.


De az, hogy valaki lát az égen egy repülő fényes gömböt és ezt nyomja be annak alátámasztásául, hogy földönkívüliek építették a piramisokat, hülyeség.

2013. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert a legtöbb felvételen csak egy kis világító pöttyöt látunk bekarikázva. Ha az ember belegondol, aki a videót készítette, az valamilyen programmal rászerkesztett egy kis karikát, ami jelzi, hogy merre megy az aktuális ufó. Ugyanilyen könnyű a világító pöttyöt rászerkeszteni. Épp ma láttam itt a gyakorin két videót:

- az egyiken egy helikopterről készült, fényesített felvételt láthattunk, amint éppen körberepül egy vulkánt, de állítólag egy ufó volt, ami belerepült a vulkánba

- a másik felvétel egy földönkívüli lényt mutatott be, és forrásként a Wikileaks volt megjelölve, de ott rákeresve nyomára se bukkantam a videónak

Az ilyen próbálkozások hatására az ember egyszerűen elveszti a türelmét, és nem fog megvizsgálni minden bizonyítékot. Ha az ufókutatás kinőné az ilyen betegségeit, hogy naponta több ilyen, szörnyű minőségű, egyértelműen hamis videóval próbálnak meggyőzni minket, amikről kb. 5 perc keresés után egyértelműen kiderül, hogy hamis, akkor lenne esély arra, hogy egy párbeszéd kialakuljon a tudósok és az ufókutatók között, ahol mindenki figyelembe vehetné a másikat. És ehhez az is hozzájárulna, ha ezen az oldalon többségében normális kérdések lennének.

2013. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Senki sem kérdőjelezi meg? Ne nevettess, eddig hol voltál?

Az összes videóhoz azt írjátok be amit az első két pontban leírtam.


"nyomja be annak alátámasztásául, hogy földönkívüliek építették a piramisokat, hülyeség."

Egyetlen egyszer sem olvastam itt ilyesmiről, egyetlen egy "hívőtől" sem, pedig minden kérdést megnézek. Kevered a szezont a fazonnal.

2013. jún. 6. 21:15
 4/17 A kérdező kommentje:

Vannak nem csak fénypontokat mutogató felvételek is. Erre sütitek rá egyből a CGI-t, holott egyikőtök sem szakértő ez ügyben. Ha rossz a minősége a videónak az a baj, ha jó akkor meg az.

-Erről én még nem láttam hivatalos álláspontot hogy ezt jelentették volna be amit te írsz. Közelről sem néz ki helikopternek. Sőt, volt aki azt mondta, hogy meteor. Igen, a meteor kanyarodik jó tudni..

-A videót megnéztem, az nem is úgy lett elterjesztve, hogy a WikiLeaks adta közre, szóval itt a feltöltőt és a belepiszkálgatását okold, ne pedig az Ufó kutatókat. Már rengeteg helyen láttam ezt a videót, de mindenhol WL felirat nélkül.

2013. jún. 6. 21:20
 5/17 anonim ***** válasza:
Oké legyen igaz nekem tök mindegy, de változtat ez valamin is? azt meg végképp nem értem miért kell feltenni itt az ilyen kérdéseket ha már előre tudod mi lesz rá a válasz. Elhiheted hogy a videón Ufók vannak meg nem is mindkét esetben igazad lesz. Miért kell erről vitázni? Miért kell egymást meggyőzni?
2013. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Rögtön vitatkozni kezdtél velem. Én csak a kérdésedre adtam választ, ráadásul egy olyan választ, ami az én esetemben teljesen megállja a helyét. Csak a te kedvedért visszakerestem a két videót (az UFO észlelések kategória első két oldalát kellett megnéznem).

- vulkán:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4426..

- Wikileaks:

http://www.youtube.com/watch?v=loDZCpN-YQI

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4437..


Amíg ilyen felvételek tömkelegét mutatjátok be, addig nem várhatjátok el, hogy minden felvétellel érdemben foglalkozzunk. A rengeteg hamisítvány között egyszerűen elvesznek azok a fotók, videók, amikkel érdemes lenne foglalkozni.

2013. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Senki sem kérdőjelezi meg, hogy UFO van rajta. Csakhogy ez nem bizonyít semmit. Akármi lehet.



Az UFO az idegen jármű és ezt mindenki kétségbevonja, szerintük csak természeti jelenség.

2013. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös. Csak unalomból, meg mert érdekelnek a kommentek. Ilyen alapon miért látogatja a szkeptikus a fórumot és még miért is ír ide. Nem?


6-os.Nem leszóltalak, félreértesz, csak írtam valamit a kommentedre. Tudom miről van szó és ezekre is értettem azt amit írtam. A két kötőjeles mondatomat a videókra reagáltam és az azokhoz fűződő állításaidra.

Szóval az elsőről még nem láttam a hivatalos bejelentést, hogy helikopter. A másodikat pedig nem a wiki l.-tette közzé, hanem csak a videó feltöltője tette hozzá ezt a turpis infót, ami valójában fals. Nézd meg ugyanezt a videót máshol, nem lesz feltüntetve hogy WL-től van.


"A rengeteg hamisítvány között egyszerűen elvesznek azok a fotók, videók, amikkel érdemes lenne foglalkozni." Ez igaz, egyetértek. Azonban ha jól tudom nem tudták még érdemben eldönteni, hogy pl. ez az adott két videó hamis lenne. Az elsőt valódinak vélik, csak mindenki mást magyaráz bele (ufó,meteor,helikopter,gömbvillám), a másodikról nem tudták eldönteni, Hol valódinak gondolják, hol pedig egy profin megmunkált CGI-nek.


Jobban csak azokhoz szólt a kérdés, akik kapásból leszólják ezeket bármiféle háttérismeret vagy alapos elemzés nélkül.

2013. jún. 6. 21:50
 9/17 anonim ***** válasza:

Az ufo azonosítatlan repülő tárgyat jelent.És bizony amíg senki nem tudja beazonosítani addig ufo marad!Ezt fogadjátok el.

A kérdés egyébként nagyon tetszik és teljesen egyetértek veled.Nem tartom magam ufo hívőnek,nem eszek meg minden fake videót és képet és nem is igazán keresgélek a neten.

Engem a személyes tapasztalatok,észlelések és a hozzám közelállók beszámolói,élményei győztek meg.

Most lehet engem fikázni,idióta drogosnak nézni de ez van.

Viszont én sem értem hogy a "szkeptikusok" (ez még idézőjelbe is elég erős szó rájuk) miért reagálnak így egy-egy videóra,kérdésre.Persze vannak idióta,hülye kérdések amikre nem is válaszolok vagy ha troll a kérdés akkor troll választ adok.De ez egy normális kérdés érzésem szerint.

persze egyszerűbb annyit leírni hogy: kamu,hülyeség,baromság mint egy percre elgondolkodni rajta és megfogalmazni egy korrekt választ.

Aki magára ismer nyugodtan magára veheti.


ui: Szívesen megnéznék egy általatok kreált ufo videót hogy mennyire valósághű.Biztos képesek vagytok csinálni egyet.Ezt nem rossz indulatból írom de tényleg megnézném és ha tetszik még be is lájkolom.

2013. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: Ok legyen az hogy tényleg nagyon érdekel a téma, de akkor nem magyar/külföldi oldalakon kéne kutakodni bizonyitékok után és ténylegesen beleásni magad, mintsem egy videóra támaszkodni?

Sajnos ez nem csak ebben a témában van, hanem ezen az oldalon a többi téma is ilyen, ahol még csak nem is kéne messze menni a válaszért esetleg 10 percet kéne olvasni és minden letisztulni, de erre sem képesek az emberek, nem csodálom hogy pont ebben a témában nem kezdenek el cikkeket/könyveket olvasni.

2013. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!