Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok miért csak eddig...

Szkeptikusok miért csak eddig juttok el?

Figyelt kérdés

-Kialakulhatott valahol élet az univerzumban?

A válasz minden bizonnyal: igen, biztosan nem vagyunk egyedül.

-Kialakulhatott tőlünk fiatalabb, fejlett civilizáció az évmilliárdok alatt?

A válasz szerintetek igen, lehetséges, kialakulhatott.

-Ezek a fejlett civilizációk látogathatják a bolygónkat?

És ezidáig juttok el, mert itt már hevesen tagadjátok, hogy nem nem lehetséges.

Miért gondoljátok ezt? Mégis mi az alapja ennek?


Most ne nézzük a tudományt, hogy még nem igazolták egyértelműen. Magát a gondolatot nézzük, hogy miért ilyen lehetetlen?


Sokszor jöttök azzal, hogy túl nagy a távolság.

Annyira azért már nem is. Már annyi exobolygót fedeztek fel, Föld típusú bolygókat, hogy a több ezer közül MINIMUM jó páron nyüzsöghet az élet.


Nézzétek meg a mi technológiánkat 100 év alatt mennyit fejlődött. Sőt nézzétek meg most 10 év alatt mennyit fejlődött! Korábban mindenre azt mondta az emberiség, hogy ez már lehetetlen lesz ( Holdra szállás, vezeték nélküli telefon, mikrochip, repülés, gyorsaság, 3D az otthonodban), mégis megcáfoltuk saját kijelentéseinket.


Nem tudhatjuk hol leszünk 10 év múlva. Nem lehet elképzelni, nem lehet előre megjósolni. Kitudja milyen technológiai ugrások lesznek még. Biztos vagyok benne, hogy legyőzzük az elképzelt korlátainkat az űrutazással kapcsolatban is és meggyorsíthatjuk az utazásokat különböző bolygókra. Így máris leküzdhetők a távolságok is.


Ha mi most 2013-ban itt tartunk, akkor egy tőlünk MINIMUM 100 évvel előbb kialakult civilizáció mennyivel fejlettebb lehet nálunk. Főleg hogy a bolygójuk millió évessel öregebb mint a miénk és még csak feltételezzük, hogy nem is egyből alakult ki ott az élet.


És itt most nem egy bolygóra kell gondolni, hanem több ezerre, mert a legújabb kutatások bebizonyították, hogy ilyen sok van belőlük! Találtak olyat, ami tökéletesen egyezik a Föld légkörével, viszonyaival stb. öregebb is, és kialakulhatott rajta élet. Csak ugye mi még nem tudunk oda menni megvizsgálni.


Szóval ha van egy technikailag fejlett civilizáció és benne van a kíváncsisági és a tudásvágy, elkezd kolonizálódni, ha nem, felfedezni a világűrt. Így szépen eljutnak a mi bolygónkra, ahol aztán látják, hogy nyüzsög az élettől.


Az ufó észlelésekbe ne is menjünk bele komolyabban, mert nem erre irányult a kérdés.

Csak furcsa az álláspontotok.

Ha összegyűjtünk 10 embert egy gyilkossági ügyhöz a bíróságon, az ő szavuk juttathatják végleg a rácsok közé a gyilkost, mert az igazságszolgáltatás az ő szavukra dönt.

Azonban ha ez a 10 ember azt állítja ufót vagy idegeneket látott, akkor ezeket máris megbélyegzitek, hogy id*óták, hülyék stb.

Nem szabad így gondolkozni!


Ugyanez igaz a tudományban tevékenykedő csillagászokra, orvosokra, fizikusokra stb. Ha azt mondja, ide sosem jöttek ET-ik, ti máris előveszitek, hogy ez egy neves tudós, ő ezt mondta, nem hisz ebben a h*lyeségben, úgyhogy ez így is van.

Azonban ha egy ilyen berkekből előkerült tudós azt mondja, hogy igenis megvan az esély hogy ide járnak, vagy esetleg úgy gondolja, hogy tény hogy ide járnak, sőt esetleg látta is őket, máris leszóljátok, hogy h*lye, mit szívott, lefizették, pénzért csinálja, már nem hiteles, szemilis, öreg, stb.


Egyszerűen nem tudom ennek felfogni a logikáját. Sőt, logikát sem látok benne. Inkább egy szűrőt, amit ti alakítottatok ki személyesen, és ha olyan az információ akkor átmegy a rostán, ha nem, akkor semmiképpen sem lehet hiteles számotokra.


Egyszerűen megkerültök mindent. Kértek egy dolgot. Elétek adják, és ti megkerülitek azzal hogy "ez nemjó, mutass mást". Megmutatom a mást, amit kértek ( és itt nem gagyi videókra, hanem hiteles szemtanúkra és nyilatkozatokra gondolok), aztán megint jön hogy nem jó stb. és ez így megy végtelenségig.


Na mindegy, a mondandóm vége kicsit elkanyarodott az alapvető kérdéstől, hogy MIÉRT ENNYIRE LEHETETLEN?



2013. jún. 17. 21:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
39%
Sztem senki nem gondolja hogy lehetetlen de tudod én úgy vagyok vele hogy hiszem ha látom és gondolom még sokan vannak így vele!
2013. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
40%

Buta vagy, mint a föld.


Az "ufók" 99, de inkább 100%-a FÖLDI eredetű. Ettől persze még megállja a helyét az UFO elnevezés: TE(!) nem tudod mi az...


Miért nem láttak még a nagy űrtávcsövekkel soha, egyetlen ufót sem? Valahogy mégiscsak ide kellett jönniük, nem?

2013. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

A legközelebbi naprendszer is olyan messze van, hogy nem éri meg akár onnan ideutazniuk.

A tudomány mai álláspontja szerint az univerzumban a legnagyobb sebesség a fénysebesség ~ 300k km/s. Nem azért, mert mi nem tudunk gyorsabban haladni, hanem mert a fizika határt szab.


Most gondoljatok bele, hogy ha mi eljutnánk arra a fejlettségi szintre, hogy űrhajóinkkal eltudnánk érni a fénysebességet és elutaznánk mondjuk 40 fényévnyire egy lakott bolygóra, ennyi utazás után nem lenne jobb dolgunk, mint néhol megjelenni, tenni két kört, majd eltűnni, meg kukoricatáblákba jeleket rajzolni?

2013. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
34%

És ezidáig juttok el, mert itt már hevesen tagadjátok, hogy nem nem lehetséges.

Lófaxt, azt tagadjuk, hogy minden jött-által felvett lebegő reklámszatyor UFO lenne.


Most ne nézzük a tudományt...

Így van, mostantól sárkányok repülnek a házunk felett, mert én eldöntöttem, hogy nem nézzük a tudományt és az univerzum rögtön át is alalkul óhajom szerint. Idióta...


túl nagy a távolság.

Valóban ez relatív, csakhogy önmagában még a kis távolság sem feltételezi, hogy ide látogatnak:P


Ha mi most 2013-ban itt tartunk, akkor egy tőlünk MINIMUM 100 évvel előbb kialakult civilizáció mennyivel fejlettebb lehet nálunk.

Vagy nem. Lehet, hogy atomáháborúztak és már rég kövekkel dobálják egymást.


Főleg hogy a bolygójuk millió évessel öregebb mint a miénk és még csak feltételezzük, hogy nem is egyből alakult ki ott az élet.

Ad1, ha ezt így tényként közlöd akkor leszel szíves megnevezni is a bolygát, Ad2: ilyen alapon én meg azt feltételezem, hogy később alakault ki az élet, mert okom ugyannyi van rá, mint neked az ellenkezőjére.


És itt most nem egy bolygóra kell gondolni, hanem több ezerre...

Oké, csak még mindíg feltétlezel. Bizonyíték?


Így szépen eljutnak a mi bolygónkra, ahol aztán látják, hogy nyüzsög az élettől.

Aztán kiírtjá ka lakosságot, hogy mi tennénk, mert mért ne. Ez a forgatókönyv mét nem szerepel soha az ufo rajongók körében, mikor elég reális eset?


Ha összegyűjtünk 10 embert egy gyilkossági ügyhöz a bíróságon, az ő szavuk juttathatják végleg a rácsok közé a gyilkost, mert az igazságszolgáltatás az ő szavukra dönt.

Melyik világan? Mifelénk elég régóta gyűjtik a tárgyi biznyítékot is, tudod, ontják a tévében a különböző "helyszínelő" sorozatokat...


Ugyanez igaz a tudományban tevékenykedő csillagászokra, orvosokra, fizikusokra stb.

Nem igaz, és ez már-már sértés kategória a tudósoknak. Ezenkívül az ellenkező álláspontot még mindíg semmi nem bizonyítja, jó volna, ha végre leakadnál arról a tetves feltétlezésről, és szorítkoznál a bizonyított tényekre.


Mi kerülünk meg? Na bakszd már föl az agyam, te tekintesz el itt a tudománytól, attól a tudománytól, maitől nem lehet eltekinteni, mert a garavitáció nem szűknik meg azért, mert nem akarod, ugyanígy a többi jelenség és törvény és hatályos.


Az alapvtő válasz az, hogy nem értesz a tudományhoz. Tudod mi az a tudományos módszer? Nem. Ha tudnád, és annak fényében pulikálnál egy hiteles ufo észlelést, akkor bizonyítod az igazad, de te mégcsak nem is akarsz bizonyítani, azt várod, hogy higgyünk neked, mert te megaztmondtad. Csak nekünk meg nincs kedvünk hinni és pont, ha nem tetszik bizonyíts. Eleve onnan indul a dolog, hogy míg te mindenhol ufo-t látsz, addig a tudós egy eddig nem leírt jelenséget lát. Nem ufo-t, mert alapból egyálatlán nem biztos, hogy az! Azt majd leglfeljebb csak igazolja később, hogy az volt.

2013. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
42%
A tudomány egyik alapelve a megismételhetőség. Többek jözött akkor fogad el jelenséget bizonyítottnak, ha az megismételhető. Értem én, hogy te hinni akarsz valamiben, az önző tudósok meg nem akarnak hinni neked, de nincs ebben semmi személyes. A tudomány már csak így működik, és ezért képes fejlődni az általad is említett fantasztikus tempóban. Ha a tudomány úgy működne ahogy te szeretnéd, kb az őskori mondák szintjén magyaráznánk mindent, mert elég lenne az, ha sokan állítanák, hogy láttak egy griffmadarat, akkor azt bele is írnák a biológiakönyvba.
2013. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

2-es buta vagy te. Az 5%-ra nincs magyarázat. Ami persze nem jelenti azt hogy földönkívüli mind az 5%, de benne lehet a pakliban ugyanúgy, mert egyes esetek ezt támasztják alá.



4-es válogasd meg a szavaidat, mert úgy gondolom értelmesen és kulturáltan fejeztem ki magamat, míg te egyáltalán nem. Nem emlékszem, hogy ilyen indulatosan írtam volna vagy tettem volna fel a kérdést.


" tudomány mai álláspontja "

A tudomány álláspontja lehet egyik napról a másikra változik. Sokszor előfordult már ez, bármiről is beszélünk. Lehet holnap már kidobhatjuk a kukába azt, amit tegnap tanultunk.



Mint írtam NE a youtubra és homályos felvételekre asszociáljunk, ezeket ne vegyük figyelembe most, mert nem ezekre vonatkozott a kérdés.


Úgy érzem nem teljesen értette meg valaki a kérdést.

Nem a bizonyítékokról beszélek, hanem a gondolatról, hogy ide érkezhet valaki. Mert ha ez kapásból elvetjük, akkor a NASA és társai le is húzhatják a rolót, mert fölöslegesen kutakodnak az élet után, mert akkor ilyen alapon mi minek kutatunk, ha úgysem tudunk semerre menni és nem éri meg a távolság miatt. Ugyanaz a gondolat menet csak fordítva.


És nem azt írtam hogy a tudományt ne vegyük figyelembe, hanem azt, hogy még nem bizonyította az ide látogatókat. Ne forgasd ki a szavaimat.


Az új földtípusú és lakhatósági zónában keringő bolygók felfedezése tény. Nem értem miért tőlem vársz bizonyítékot, üsd be a kulcsszavakat a googleba.

De figyelj, mutatok egyet:

[link]

Itt is van:

[link]


És még egyszer leírom, nem a bizonyítékokról beszélek, hanem az idejövetel GONDOLATÁRÓL.

2013. jún. 17. 22:10
 7/34 anonim ***** válasza:
40%

Gondolod, hogy ha valamelyik értelmes lény ide el tud jutni az űrhajójukkal olyan messziről, hogy mi azt nem is tudjuk meglátni a hatalmas űrteleszkópokkal, akkor nem mernének leszállni a földre? Sokkal nagyobb technikával rendelkeznének mint mi. Miért félnének tőlünk?

És rendszerint a ti magyarázatotokat azért nem fogadjuk el, mert azok cáfolható bizonyítékok. Az nem bizonyíték, hogy valahol megvizsgálták, meg hasonló. Konkrétan melyik egyetem, vagy tudományos intézmény vizsgálta meg ? Szóbeszédre nem adok.

2013. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"Az új földtípusú és lakhatósági zónában keringő bolygók felfedezése tény. Nem értem miért tőlem vársz bizonyítékot, üsd be a kulcsszavakat a googleba. "


Az állításomat megtartom (#2). Hol is írtam, hogy nem léteznek ESETLEG lakható bolygók? Tudod mi a különbség a lakható és a lakott között? Plusz én arról írtam, hogy ufót (nem földi eredetűt) nem látott egyik távcső sem. Arról nem is beszélve, hogy 5%-ot sem írtam sehol. Matek nem megy?


"És még egyszer leírom, nem a bizonyítékokról beszélek, hanem az idejövetel GONDOLATÁRÓL."


Akkor miért linkelsz bizonyítékokat? :)

Persze. Idejöhetnek. Hogy nekiütközzenek egy felhőnek és lezuhanjanak. Apropó, nyilván megvannak a darabjai is, nem? Vagy az orosz híradós, gondolom az is a te kérdésed. Linkeltem az eredetit. Eltekertem 5:59-hez, mint ahogy a nagy lelplezőben mutatja. Sehol semmi. Megnéztem 5:54-6:05-ig kikockázva. Semmi. Abból kivideosoppolták?


De a kedvencem: mi sem bizonyítja jobban azt, hogy a körülöttünk repkedő ismeretlen tárgyak egy nálunk jóval fejlettebb civilizációt képviselnek, mint az a tény, hogy még SOHA nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk emberekkel.

2013. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Te is sokkal magasabb IQ-val és technikával rendelkezel a tigrisnél, mégsem rohansz be a falkájuk közepébe. Meggondolatlanság lenne az idegenektől, ha csak úgy leszállnának mondjuk a nyóckerbe, csak azért mert fejlettebbek. Egy fejletlenebb faj is veszélyt jelenthet rád.


Az 5%-ot erre írtam: "Az "ufók" 99, de inkább 100%-a FÖLDI eredetű" Ugyanis ez fals és egyben elbizakodott állítás is, holott a tények azt mutatják, hogy 5%-ról van szó, és nem jelenthető ki az hogy ez a maradék MINDENKÉPPEN földi eredetű.


A kérdést nem én tettem fel, mit gondolsz, csak én tehetek fel ufó kérdést vagy mi a fene?


"Főleg hogy a bolygójuk millió évessel öregebb mint a miénk és még csak feltételezzük, hogy nem is egyből alakult ki ott az élet.

Ad1, ha ezt így tényként közlöd akkor leszel szíves megnevezni is a bolygát," Erre linkeltem be a bolygós cikkeket.


" nem látott egyik távcső sem"

Honnan veszed, hogy nem látott távcső sem? Ez sem igaz. Maga a NASA adott ki erről évtizedekkel korábban egy könyvet, amiben ezeket a távcsöves észleléseket írták le 500 évre visszamenőleg. Főként a Hold körül. Fényjelenségek, idegen eredetű tárgyak. Amik akár szintén lehetnek földönkívüliek járművei. No meg sok UFO eset van, amit távcsövekkel is megfigyeltek. Az már más dolog, hogy téged ez nem érdekel.

2013. jún. 17. 23:08
 10/34 anonim ***** válasza:
44%

Tegyük fel, hogy létezik még értelmes élet az univerzumban. Tegyük fel, hogy képesek a csillagközi utazásra. Tegyük fel, hogy utazásaik során a Földet is meglátogatják. Miért nem vették fel a kapcsolatot az emberiséggel, ha már ennyit utaztak? Ha érdektelen számukra az emberiség, miért repkednek még mindig a fejünk felett, ahogy az ufó-hívők állítják?

Én ebben nem látom a logikát, ezért nem hiszek abban, hogy földönkívüliek látogatnak minket nap mint nap.

2013. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!