Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ez meg mi volt?

Napkiraly kérdése:

Ez meg mi volt?

Figyelt kérdés

Ez most nem trollkodás, feltehettem volna más kategóriában is, de ide illik leginkább. Továbbra sem hiszek az aluminiummakikban meg a reptoidokban, azonban érdekel a véleményetek. A forróságra való tekintettel kint alszom a kertben az utóbbi napokban. Tegnap este 23:50 körül mentem ki aludni, amikor a fák lombja mögül a távolban egy vörös fény tűnt fel. Folyamatos vörös fényt láttam közepesen gyorsan mozogni, a magasságát nem tudtam megítélni. Felém közeledett, de irányt változtatott,jobbra kanyarodva. Beszaladtam a házba, előkaptam a szovjet tiszti távcsövemet és ráközelítettem. Egy vörös/narancssárga gömb volt, a méretét legfeljebb 1 méteresnek láttam, a magassága talán száz méter lehetett, és ekkor távolodott (a jobbra fordulás utáni irányba). Bementem a házba a telefonomért, hogy levideózzam, de addigra eltűnt.

Mivel kint alszom éjszakánként gondolhatjátok,hogy nem keverem össze a repülőgéppel és a meteorral. Alapvetően gömbvillámra tippelek (szín, forma, irányváltoztatás alapján), de az év egyik legmelegebb napján honnan jön gömbvillám? Várom a tippeket, de előre szólok hogy nem a görényember volt, és a reptoid anyahajó is kizárva.

Ja,nem ittam, nem szívtam, és nem állítom hogy földöntúli dolog volt.



2013. júl. 28. 21:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és kérem, hogy veronika se hivatkozzon rám, hogy erre most mit lépsz :D
2013. júl. 28. 21:18
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Meteorológiai léggömb :DDD Nahjó nem.


Gömbvillámot kizárnám, mert mint írtad vörös fénye volt, míg a gömbvillámnak sárgás/fehér színe van, hasonlóan a lámpa fényéhez. Sosem jegyeztek még fel vörös színű vagy vörös,narancsos gömbvillámot.


Hangja volt? Ha nem, lehetett kínai lámpás is.

[link]

Távolról azt mondtad vörös, ami ráillik. Távcsővel már láttad a narancsosabb részeket, tehát részletesebben ki tudtad venni, ez a színkombináció is ráillik a lámpásra. Azt mondtad 1 méter, hát a kínai lámpások is ekkorák nagyjából.

2013. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

akár rá is illik, viszont viszonylag gyorsan haladt (nem úgy tűnt, mintha a szél fújná). Nem zárom ki, egy vörös/narancs gömböt láttam a távcsőben párszáz méter távolságra. Abban az irányban ekkor egy házibuli is volt,akár onnan is felengedhették volna. A távozás iránya egyébként a ferihegyi reptér iránya (nincs túl közel, de irány szerint arra láttam haladni)

Ha ilyen lámpás volt, akkor lehet, hogy nem is közeledett, hanem emelkedett, és utána indult el abba az irányba? Egyedül a sebessége miatt szimpatikusabb a villám

2013. júl. 28. 21:39
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy Reptoid anyahajó volt.
2013. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
és a görényember vezette
2013. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mondom, hogy nem reptoid anyahajó volt, és nem a görényember vezette, mert ha olvasnád a híreket, akkor tudnád, hogy a görényember vezette reptoid anyahajó éppen a tusnádfürdői szabadegyetemen volt tegnap!
2013. júl. 28. 22:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Mégis mihez viszonyítottad az egy métert?
2013. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7 x 50-es távcsövön határozottan kivehető volt, hogy a fényforrás egy szabályos gömb. Szabad szemmel csak egy fénypontot láttál. Mivel jól ismerem a távcsövet, és feltételezem nem egy 10 méteres hatalmas gömb volt 10 x olyan messze, így a méretét legfeljebb egy méteresnek tudom ítélni.
2013. júl. 28. 23:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat! De a gömbvillám megjelenhet bármikor, bármilyen szinben és formában, és bármilyen méretben. Hallottam már cseresznyemag nagyságút háromszintes családi házat vázszerkezetére csupaszítani pár pillanat alatt, olyant is ami egy egész hegyoldalra ült rá néhány percre majd nyom nélkül eltünt. Kis falumban megesett, hogy két egyforma gömbvillám, focilabda nagyságú egymás útját keresztezve, találkozásuk után a forgószél fél utca háztetejét söpörte le csaknem másfél perc alatt. Barátom előszobályában teniszlabda nagyságú fényes gömb keletkezett, majd nyom nélkül keresztül kúszott az előszoba falán, a teraszon és üvegén. A kiindulástól számítva közel nyolc métert haladt az udvaron álló autóig, menet közben folyton nőtt, az autóhoz érve emberi alak formába teljesedett, mintha behajolt volna a lehúzott ablakon, aztán nyom nélkül eltünt. A megfigyelők szerint az esemény ugy 30-40 másodpercig tarthatott.

Arra nincs bizonyítékom, hogy vörös fényű létezik e de miért ne lehetne? A gömbvillám az nem elektromos kisülés mint ahogy azt állítják. A gömbvillám bárhol, bármikor, bármilyen formában megjelenhet

2013. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen, a nyom nélküli eltűnés miatt is gömbvillámra gyanakszom. Mire a telefonnal kiértem eltűnt, pedig még látszania kellett volna
2013. júl. 29. 00:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!