Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi történne és mit tennénk...

Mi történne és mit tennénk ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Most nem UFO esetről akarok kérdezni, elmegyek "filozofikus" irányba! :D


Mi történne ha a Föld közelébe megjelenne egy földönkívüli űrhajó és azonnal megszakítanák a világ összes rádió és tévés adását hála a technológiájuknak és azt mondanák az idegenek: "Holnap találkozni szeretnénk veletek! Leszállunk egy hajóval nyilvánosan X helyen X időben!"

(Most az X az tökmindegy, nem az a lényeg hogy hol és mikor)

És ennyi lenne az üzenet.


Összevesznének-e az országok vezetői?

Ki fogadná őket és ki beszélne velük?

Hogy döntenék ezt el?

Van a világnak olyan karhatalma, ami az oda irányuló óriási tömeget fel tudná tartóztatni?

Barátságosan fogadnák őket vagy fegyverekkel?


" A földi ember szétszedne bennünket - szeretetből és kíváncsiságból." - igaz ez a megállapítás?


Szerintetek?


Szkeptikusok és hívők is írhatnak, bárki!


üdv, George Adamski



2013. nov. 21. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy faj se juthat el olyan színvonalra mint csillagközi utazás,ha nincsen meg a társadalmi háttere.Ebből kifolyólag egy barbár,hódító nép,nem tudja elhagyni anyabolygóját,így nem veszélyeztet más világokat.


"Levezetem részletesebben ha valaki nem értené:Az

űrutazás (csillagközi még inkább) olyan hatalmas technikai kihívásokat jelent egy fajnak,hogy azt összefogás nélkül nem tud megoldani.Ezért már csak a saját naprendszerük elhagyása,arra készteti a fajt hogy saját faján belül hagyjon fel a viszálykodással,és legyen együttműködő."


Ezt ugye te sem gondolod komolyan ... Ez egyáltalán nem attól függ, az emberből kiindulva nálunk még bőven vannak harcok és barbarizmus is, mégis az ember egyik alkotása (egy űrszonda) már elhagyta a naprendszert . De amúgy pont a háborúk azok amitől a technika rohamosan fejlődik, ha szétnézel rengeteg találmányt harci célokra találtak ki, például az internetet is . Ha a 20. században nem lett volna a két világháború és a hidegháború, bőven nem ilyen színvonalon élnénk . Lehet még repülni sem tudnánk ...


"Ezután már ismerni fogják hogy az együttműködés hatékonyabb a fejlődés szempontjából mint az imperialista hódítgatás."


Ez megint hülyeség, mert szerinted a hódítóknál nincs együttműködés ? Pont a diktatúrában van meg az igazi hierarchikus rendszer, a fegyelem az ami összetartja az ilyen társadalmat, pont itt a legnagyobb az együttműködés, mert mindenki tudja mi a dolga és azt szó nélkül elvégzi .


"Milyen világképem?Az nem szkeptikus akinél van olyan világképbeli nézete hogy nincsenek idegenek.A leg elvetemültebb szkeptikus is max annyit állít hogy nem tudjuk,de a többség elfogadja a létezésüket,csak épp nem találtuk meg még őket.Bennem például semmi nem omlana össze,sőt!"


De ne magadból indulj már ki, hanem egy átlagemberből . Nehogy azt mond, hogy mindenki repdesne örömében és ugyanúgy élné az életét . Te nem fogod fel egy ilyen találkozásnak a horderejét . De ha nekem nem hiszel akkor talán Churchillnek igen :

"Winston Churchill a korábban titkos iratok szerint félt, hogy a britek elveszítik hitüket a vallásban, és pánik tör ki, ha értesülnek a "repülő csészealjról"."

[link]

És ez még közel sem egy hivatalos találkozás, csak ismeretlen tárgyak repkedtek az égen .

Vagy emlékszel még Orson Welles földönkívüliekről szóló rádiójátékára, ahol milliók pánikoltak be ?

[link]


"Anna,teszerinted jelenleg mindenki készen áll mondjuk arra hogy ember lépjen a Holdra?Nem,még mindig vannak olyan földhözragadtak akik erre se lennének felkészülve."


De ne hasonlítsd már össze a holdra szállást egy földönkívüli kapcsolatfelvétellel . Közel sincs egy súlycsoportban a kettő . Most kicsit lépjél már túl a saját önérzeteden és azon hogy nem veszel komolyan . Egy ilyen dolog magasan az emberiség legnagyobb eseménye lenne és egy felfoghatatlan élményt jelentene .


"Ne általánosítsd az emberiséget a ReTekkLubbon látottakkal. "


Én az alapján nézem az emberiséget, hogyha manapság valaki felvállalja, hogy UFO-t látott 10 emberből 9 kigúnyolja és hülyének nézi . Erre mondtam, hogy még közel sem állunk készen egy ilyen kapcsolatfelvételre . Szerinted ezek a személyek nem pánikolnának be vagy nem omlana össze a kis világuk ?


ui .: És most az egyszer ne abból indulj ki, hogy én írtam le ezeket, hanem tényleg gondold végig a dolgokat, és be fogod látni, hogy nincs igazad . Nem állunk még erre készen .

2013. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Vagy emlékszel még Orson Welles földönkívüliekről szóló rádiójátékára, ahol milliók pánikoltak be ? "


Na na na na na!Orson Wells rádiójátéka arról szólt hogy idegen lépegetők meg mindenféle high tech fegyveres idegenek lövöldöznek a népre!Konkrétan egy csatát jelentettek be!Erre ki ne kezdene elé pánikolni?

Ha csak annyit jelentenének be hogy meglátogatnak,szerintem más lenne a reakció.


A másik amivel bajom van hogy szerinted a háborúzó fajok az állandó hadi újításokkal sokkal sikeresebbek mint a békések.Igazad vcan abban hogy a háború valóban katalizátrort jelent a technikai fejlődésben ,de bizonyos ponton túl olyan fegyvereket ad a katonaság kezébe,amik használata már fenyegeti a használóik létét.Lehet hogy feltalálják egy háború során az antianyagbombát,de ha azzal kezdenek háborúzni szépen visszavetik magukat a gőzgépek szintjére,mert lényegében mindent elpusztítanak amit eddig alkottak.

Szóval félig igazad van.A hidegháború,II.WW nagyon jó példa a háborúk fejlesztő hatására,de ha tovább fejlődik a hadászat kiírtjuk magunkat.

Ez történne egy másik civilizációval is.


"mégis az ember egyik alkotása (egy űrszonda) már elhagyta a naprendszert ."


Jó,én belátom hogy a találkozás ET-vel sokkal nagyobb dolog mint a holdraszállás,ha te meg belátod hogy egy személyzet nélküli Voyager szonda össze se hasonlítható egy egész flotta más csillagrendszerbe eljutásával.

2013. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Először is egy tökkel ugrálnék a felyemen.Másodszor nem szívnék annyit.
2013. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem,csak akkor fognának fegyvert ha az emberek is avval köszöntenék öket mert akkor is csak önvédelemböl szerintem de nemlehet tudni.
2013. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!