Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Egyes "szkeptikusok" miért...

Egyes "szkeptikusok" miért elrugaszkodott magyarázatokat erőltetnek az egyértelmű UFO észlelések elemzésekor?

Figyelt kérdés

Az elrugaszkodott magyarázatok a következők:


A szemtanúk / lakosok


- infracsalikat dobáló katonai repülőket


- területmegvilágító fényeket dobáló katonai repülőket


- alacsonyan repülő B-2-es Spiritet vagy más lopakodókat


- formációban repülő helikoptereket


- formációban repülő polgári kisrepülőket


- a lebukó nap által megvilágított repülő madarakat


- repülőtér fényeit


- meteorokat


- mocsárgázt


- Solar Impulse-t


láttak.


2013. dec. 20. 22:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék látni egy egyértelmű ufó észlelésről szóló bizonyítékot látni,mivel még azt se láttam :)
2013. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%

kérdező

amiket felsoroltál, pont azokat a dolgokat nézik ufonak.

2013. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező kihagytad a meteorológiai léggömböt. :)

Nos az ufo szó jelentése azonosítatlan repülő árgyat jelent.

Ha én látnék valamit az égen, amit nem tudok azonosítani, akkor rögtön ufo-nak nevezném. Tehát legyen az bármi, nem hazudtam, hogy ufot láttam. Ha esetleg későb kiderülne, hogy csak valamiféle léggömb volt, az egyén számára akkor is ufó marad.

Nos igazad van, legtöbbször ezekkel magyarázzák. nem zárható ki, hogy igazuk van, és hogy valamilyen katonai repülőt látnak. De miért van ezzel letudva az egész ügy? Mert ha csak egy sima repülő, helkiopter lenne, akkor a jóember nagy valószínűséggel nem venné videóra. Éjszaka, amikor nem látja a formát, de még nappal is a feltünően gyors mozgása, és irányváltoztatása kelti fel a figyelmet.

Tehát lehet, hogy valójában valamilyen katonai repülő, de ez cseppet sem emgynugtatóbb, mont az "idegen" űrhajó. Mert ha már ilyen fejlett a technológia, akkor a jónép miért nem tud semmit? Gondolom, azt a technológiát rengeteg területen lehetne hasznosítani.

Az megint más kérdés, hogy honnan származik. Ha földi tudósok fejléesztették ki, akkor miért katonai célra használják? Ilyen az emberiség. A hatalom indenek felett. Ha meg nem földi eredetű, akkor mégis honnan származik?

2013. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Egyértelmű (könnyen azonosítható, kivehető katonai vagy földönkívüli eredetű jármű) UFO észlelésre két példát hoznék:


az 1997-es Phoenix-i fényt:


http://www.youtube.com/watch?v=Wy_fAa5G4Mc


és az 1976-os iráni UFO észlelést:


[link]


Ilyenkor miért ismétlik, erőltetik a józan észnek és a felvételeknek ellentmondó magyarázatokat ?

2013. dec. 20. 23:24
 5/46 anonim ***** válasza:

már késő van ehhez, de azért leírom, majd holnap ha több kedvem lesz ki is fejtem...

a Phoenix-i fény már ezerszer be lett bizonyítva, h a solar impulse nevezetű kísérleti repülőgép próbarepülése volt...ez a gép még több helyen le is van fotózva nappal is, hogy mindenki lássa.remélem menni fog a guglizás:)

a guglit csak tudod használni, de egy kis segítség ne a magyar oldalakon keresgélj:)

a másikat is ezerszer kitárgyaltuk itt már, meg több fórumon is...

ha ráérsz este, guglizzál...:)

2013. dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Visszakérdezek. Egyes nem szkeptikus miért erőltetik a hülyeségüket akkor is, amikor az teljesen tarthatatlan.

Ilyen volt pl. nemrégiben egy repülésirányítással kapcsolatos földi valami berendezés. Nem emlékszem pontosan, talán irányjeladó. Kérdés az volt, hogy itt Budapest közelében, talán ufó bázis. Nagyon olyan. Betett egy képet is.

Én meg mutattam neki ugyanazt, megnevezve. És még vagy egy tucatot. De nem, az ufós cucc.

2013. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondol a kérdező.


Az igaz, hogy néha amik a felsorolásban vannak, ezeket nézik ufónak. Ezek később ki is derülnek. De marad 5-10-% megmagyarázhatatlan, mert már minden esetet kizártunk. Szkeptikusok és hívők is. Ilyenkor marad a "semmi" azaz az ismeretlen földi jelenségek, valamint a földönkívüliek.


Valamint sok esetben ezek a "hagyományos" magyarázatok nagyon erőltetettek.

Ott vannak a pilóták, akik sokszor látnak ufókat. Volt egy eset, amikor a pilóta elmondta, hogy egy nagy vörösen izzó fénygömböt látott, ami néha pulzált és átváltott fehér fényűre. Ez hol le és hol föl mozgott, hol pedig megközelítette a gépét hol távolodott. Szóval érdeklődést mutatott a pilóta gépe iránt. Majd elhúzott simán lehagyva a katonai gépet.

Erre az eset után mit mondtak a szkeptikusok? Hogy a pilóta biztos a Vénuszt látta, ami akkor este nagyon fénylett....és komolyan, ez kielégít egyeseket? Mikor totál ellentmond a beszámolónak és erőltetett?? És még el is hiszik?? Na ne már..


De ez csak egy példa volt.

Be lett linkelve a Főnixi fények a kérdező által. Erről volt a múltkor egy nagy vita mindkét oldalról itt a GYK-n, itt van a végén 2-3 oldalon keresztül:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__5147..

Haggard nagyon szépen levezette mik a kérdező hibái az érvelésben és mik a gyenge pontjai a hivatalos magyarázatnak ezzel kapcsolatban. Nem is láttam még tőle ilyen jó kommentet.

Meg jómagam is írtam oda, sőt még alátámasztottam videóval is hogy mi a hiba a hivatalos magyarázatba.


Az #5-ös válaszolónak üzenném, hogy nincs képbe: nem lett bebizonyítva, hogy ez Solar Impulse, csak a legutolsó erőltetett magyarázat ez volt. Előtte volt már kötelékben repülő gépek, és vitorlázók, jelzőfények és fáklyák is. Megannyi dolog, de folyton kihelyesbítették saját magukat az évek folyamán. Már ez is alapvetően gyanússá teszi a dolgot. Valamint a Solar Impulsekon nem így, csak hasonlóan helyezkednek el a lámpák, de észre lehet venni az alapvető különbségeket, valamint nem tud egy helyben lebegni, mint a videóra felvett Főnixi fények. Hang sincs, de a SI-nek van.


Itt pedig az akkori kormányzó mondja el hogy hazudtak, mert ők sem tudták mi az és nem akartak mégnagyobb pánikot:

http://www.youtube.com/watch?v=gg6cGCAB2Ck


Szóval az ufó hívők és kutatók "nem mindenben akarják az ufókat látni", mint ahogy egyes szkeptikusok gondolják oly sokszor alaptalanul, hanem nem fogadják el az erőltetett és oly sokszor értelmetlen, hamis magyarázatokat.


George Adamski

2013. dec. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%
Ralán azért, mert valós, megbízható UFÓ felvételt még senki nem látott :D
2013. dec. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Hogy miért erőltetjük, mert talán nem meggyőző az, hogy " Nem emlékszem pontosan" :D :D LOL
2013. dec. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

"Én szeretnék látni egy egyértelmű ufó észlelésről szóló bizonyítékot látni,mivel még azt se láttam :)"


Szerintem ha látnál azt se hinnéd el . Tegyük fel a kis szürkék szilveszteri bulit tartanak a kertedben . Te kinéznél és azt gondolnád, hát öregkoromra megkattantam, bevennél egy altatót és békésen szunyókálnál, mint a tej . Másnap elmennél a dokihoz, hogy "Doktor úr tegnap hallucináltam, idegenek buliztak a kertben" erre "Semmi baj Kovács úr, itt egy beutaló a pszichiátriára ott majd kikúrálják" . Kb sok szkeptikusnak ennyi lenne a harmadik típusú találkozás :-)

2013. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!