Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi lehetett az amit dédmamáék...

Mi lehetett az amit dédmamáék láttak 1952-ben?

Figyelt kérdés

Ezt még a dédimamám mesélte nekem:

Ugye ő is volt fiatal, meg volt a szülőktől ellógás, buli a haverokkal, kocsikázás stb.

Épp a 20-as éveiben járt még 1952-ben, az akkori barátjával, két barátnőjével és a szomszéd fiúval elmentek kocsikázni a Mátrába, a Kékes felé. Ugye a hely tele van erdőkkel, erdei utakkal, dombokkal meg minden.

Az egyik dimbes-dombos erdei útra lekanyarodtak, mert volt a környéken egy kisebb tó, azt szerették volna megnézni. Meg is nézték és épp tartottak visszafelé. Képzeljétek el, hogy a domboknál sétáltok - az ő esetükben autóztak - és jobb oldalon ott az erdő. Szépen lassan jöttek az autóval, mert eléggé buckás volt az út és a szomszéd srác egyszer csak felkiáltott, hogy mi az ott az erdőben? Mindenki odafigyelt jobbra és egy nagy szürke szivar, henger alakú tárgyat látott a fák között. Le is fékezett a sofőr és tátott szájjal bámultak. Azt mondták lehetett vagy 10 méteres is akár. Ugye az erdőben van bokor, magas fű stb. ami kb a térdedig ér, azt mondták, hogy látták, hogy ez fölött lebeg a tárgy. Nem láttak senkit körülötte. Jó 1 percen keresztül figyelték amikor a tárgy egyszer csak felragyogott! Nem az alja, hanem az egész tárgy! Na ekkor ijedtek meg és azon nyomban elmentek onnan, a sofőrt nem érdekelte se a bucka semmi, beletaposott a gázba és megsem álltak amíg ki nem értek az első házak közé. Nagyon megijedtek, de megegyeztek, hogy nem mondják el senkinek. Jóval az eset utána 2 hónappal mondta csak el az anyukájának, majd pedig aztán nekem mesélte most hogy már elvagyok 20 én is. Azt mondta ugyanúgy emlékszik rá, mint évtizedekkel ezelőtt, az az élmény felejthetetlen volt.

Szerintetek mit láthattak? Én eleinte azt hittem, hogy titkos katonai gépet, mert ugye ésszerű, erdőben próbálják ki, senki se lássa, nem a városok, falvak fölött. De ilyen gépet azóta sem mutattak be, pedig már legalább 60 éve be kellett volna! Ennyi ideig nem hiszem, hogy fejlesztenének...

Az is fontos, hogy utána jártam: ekkoriban még az országban nem ismerték az ufó jelenséget, nem úgy mint amerikában...ide csak a 70-80-as években kezdett "beszivárogni", de híres csak a 90-es évek elején lett.

Mit gondoltok?



#földönkívüli #UFO #észlelés #titkos gép #1952 ufo #erdőben landolt #szivar alakú tárgy
2014. jan. 16. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején a kémkedésnek volt egy ballonos változata, legalább is annak idején a hivatalos propaganda amerikai kémkedésnek mondta, aztán amikor a ballonban levő gáz (hidrogén vagy hélium) kidiffundált, akkor leengedett és leereszkedett. Mások szerint ezek egyszerű ballonos időjárási szondák voltak, csak elvitte őket a szél és nem a várt helyen ereszkedtek le.

Mellesleg azért a rokonság jól lehetett eleresztve, mert 1952-ben autója igencsak kevés magánembernek volt (ha azt mondom, hogy 100-ból 1-nek, akkor közel járok a valósághoz).

2014. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hatvan éve az 1954-es évet írtuk, vagyis a "kísérletek" után két évvel. miért kellett volna bemutatniuk? Ha nagy horderejű, akkor kb. 50 évre titkosítják, ha meg nem, akkor meg a kutyát sem érdekelné.

Amúgy szerintem kitaláció, legalábbis nem emelkedik ki a többi észlelés közül...

2014. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem 1952-ben kellett volna bemutatniuk, hanem már mostanában. Ennyi évtized elteltével ha már a lopakodót és egyéb modern gépeket bemutattak a nagyközönségnek, ilyen szerkezetet pedig még most sem.

Azért nem hiszem, hogy ballon lehetett, mert felragyogott, ballon pedig a szürkéből nem ragyog fel világos fényűre, ragyogóra.

Nem kitaláció, annyira azért nem túl hihetetlen, csak az ominózus dátum miatt lehet furcsa egyeseknek, mert igencsak korai évek ufóészlelések szempontjából.

2014. jan. 16. 20:35
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Idegen űrhajó. Valszeg Kis Szűrke antigravitációs gép
2014. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

nagy szürke szivar, henger alakú tárgy


léghajó. buta őseid voltak.

2014. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5-ös menj aludni!

Amúgy el hiszem a ballon verziót ha mutattok nekem egy szürkés színűt, ami felragyog ( nem, nem a Nap hatására )

2014. jan. 17. 01:59
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
volt benne világítás. dédi meséit felejtsd el
2014. jan. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondtad, hogy mit mondott erre a közvetlen fönöke Rákosi pajtás? (52-ben nagyon kevés és kivételes embernek lehetett gépkocsija, ezért tartom jogos feltételezésnek, hogy a közvetlen pártvezetéshez tarozott a dédikéd!) (Vagy máskor ha hantázol jobban ügyelj a részletekre!!!!!:-)))
2014. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
így van. a kocsikázás hitelteleníti a mesét.
2014. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
az is érdekes mennyien befértek az autóba.
2014. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!