Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek bebizonyítottam,...

Szerintetek bebizonyítottam, hogy földönkívüliek soha nem jártak a Földön, vagy komoly logikai hibákat vétettem?

Figyelt kérdés
Feltételezve, hogy az univerzum tágul, mégpedig fénysebességgel, továbbá tudjuk hogy fénysebességet semmi nem érheti el, így galaxisok közötti utazás lehetetlen.

2014. márc. 27. 06:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem logikai hibát vétettél, hanem a kiindulópontod hibás. Az univerzum ugyanis nem fénysebességel tágul, hanem annál sokkal-sokkal lassabban.


Gondolj csak bele, ha a többi galaxis fénysebességgel távolodna tőlünk, akkor nem látszanának, vélhetően nem is tudnánk a létezésükről.

2014. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A fénysebességgel való utazás nem biztos hogy lehetséges(attól hogy nekünk nem sikerül más értelmes civilizációnak lehet hogy összejött)de Einstein és Rosen bebizonyította az egyirányú féreglyukak, a téridő hídjainak lehetőségét.
2014. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

ezek a lények, vagy entitások többek nagy sajnálatára, itt jártak ezen a bolygón, vagy még jelen is vannak, csak a céljaik nem egyértelműek.

a sok ufo észlelés mögött ált újfajta katonai repülőgépek sejthetőek, amik majd 10-20 év múlva fognak a hétköznapokban is szolgálatot teljesíteni valamelyik hadseregnél, de van olyan észlelés is, ahol ez nem írható a hadsereg számlájára.

2014. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%

Ha azt feltételezzük, hogy az univerzum fénysebességgel tágul, attól még a galaxisokra ez nem igaz, azok egymástól sokkal lassabban.


Egy hasonlat:

Egy hosszú gumira köss rá néhány lufit. A gumi a tér, a lufik a galaxisok. Feszítsd ki a gumit, hiába gyorsan nyúlik, a lufik csak lassan távolodnak egymástól.


Amúgy meg nem biztos, hogy csak utazással lehet eljutni egyik pontból a másikba. Lehet hogy lehetséges a teleportálás, vagy a féreglyukon keresztüli utazás.

2014. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%

"NEm bizonyított, hogy az univerzum tágul-e, vagy megy össze"


Az univerzum jelenleg tágul, ez bizonyított tény .


És igen féreglyukakon simán lehet közlekedni, sőt mi is inkább ezt a módszert kutatjuk, mert ez nem Star Wars, hogy beszállsz Han Solo és Csabika mellé és hipersebességgel elrepülsz valahová :-)

2014. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A féreglyukakon egyelőre csak a férgek tudnak simán közlekedni :) Ha az Einstein-féle féreglyukakra gondolsz, akkor az egyelőre csak hipotézis. Az egyenletek nem tiltják, de ettől még senki sem közlekedett ilyenen keresztül, tehát fogalmunk sincs, hogy valóban lehetséges-e, és ha igen, akkor mennyire simán.
2014. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
43%

kapásból három hiba is van az egészben.

Az első: Azt mondtad, hogy az univerzum fénysebességgel tágul. De azt is te mondtad, hogy semmi sem mehet ilyen gyorsan. Akkor hogy tágulhat az univerzum fénysebességgel? Ha olyan gyorsan tágulna, akkor a fény sem jutna ki a forrásponjából, tehát fény sem létezne.

A Második: A hajtómű. egy pár embernek el kellene nézelődnie a témában, mielőtt ekkora hibáka követ el. Az ionhajtómű nem egy a TÉRHAJTÓMŰvel. Az ionhajtóművet ma is használják a NASA- nál. az csak fokozatosan gyorsítja a hajót egészen a fénysebesség határáig. Ellenben a térhajtómű azonnali áthejeződést hoz létre, tényleges hejváloztatás nélkül.

A harmadik. a fénysebesség nem a maximum. 2005- ben a tudósoknak már sikerüt egyetlen részecskét a fénysebesség másfélszeresére gyorsítaniuk. Kb. ennyi.

2014. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Akkor mindenki behatja a fomat aki azt mondta, nem lehet fénysebességet elérni.
2014. márc. 27. 20:27
 19/24 anonim ***** válasza:
56%

Gabi, kapáűsból három hiba:

Tudsz erről a másfélszeres fénysebességről valami linket adni? Kötve hiszem, hogy ezt megtették volna, nem tudom ezt honnan szedted.

Másrészt az ionhajtómű egyelőre csak kísérleti stádiumban van, valós bevetésre még nem került sor.

(Különben pedig a hely szó (és minden ragozott alakja) ly-jel írandó, nem j-vel.)

2014. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mi lehet az igazság, de valahol én is olvastam, hogy már sikerült valamilyen részecskével a fénysebességet meghaladni.

Ami a földönkívüliek utazási technikáját illeti, nyilvánvalóan nem fizikai térben közlekednek, illetve nem A pontból B-be, egy képzeletbeli úton, mert ez még fénysebességgel is képtelenül hosszú időbe telne, elnézve még a legközelebbi csillagok távolságát is. Az, hogy mi nem ismerünk valamit, nem jelenti azt, hogy idegen lények ne valósították volna meg. Ilyen dolgoknál el kell hagyni a megszokott emberi gondolkodást, még ha nehéz is.

2014. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!