Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek vannak földönkívül...

Szerintetek vannak földönkívüliek?

Figyelt kérdés
Bár nincs bizonyíték arra, hogy vannak, arra sincs bizonyíték, hogy nincsenek. Én azt mondom létezhetnek. A világegyetem végtelen, annyi bolygó van, könnyen lehet, hogy nem vagyunk egyedül. Persze mindenki akit azt hiszi, hogy már jártak a Földön az bolond, és aki azt mondja, hogy őt elrabolták az hazudik.

2014. júl. 20. 01:46
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
7%

Mér volna bolond, és mért hazudna?


Akkor aki ilyen kérdést tesz fel, az hetero.

2014. júl. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Szerintem vannak. Szinte elképzelhetetlen hogy ebben a végtelen világegyetemben egyetlen egy bolygó van amin élet alakult ki. De úgy gondolom hogy nagyon messze van még a "felfedezésük" vagy a találkozás, ugyanis emberi aggyal elképzelhetetlen távolságokról van szó ha a világegyetemről beszélünk. :)
2014. júl. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1. válaszoló azt kérdezed, hogy miért lenne hazug és/vagy bolond? Mi történik akkor ha egy technikailag fejlettebb civilizáció rátalál egy hozzá képest primitívebbre? Ugyan az mint amikor a gyarmatosítók lemészárolták az amerikai őslakosokat és az afrikai törzseket. Ha egy idegen faj ami annyival előttünk jár, hogy átkel a galaxison ránk talál mért ne venné el a nyersanyag forrásainkat? Miért ne irtanának ki minket, hogy ezt megtehessék? Ha akár 60 évvel járnának is előttünk a hadviselésben akkor sem lenne esélyünk.
2014. júl. 20. 04:00
 4/25 t_GaRami_a ***** válasza:

Ilyen kérdésre mindig aszt szoktam mondani, hogy:

1. A bizonyíték hiánya NEM a hiány bizonyítéka.

2. A világegyetem hatalmas és még most is tágul. Nagyképűség azt állítani, hogy mi vagyunk az egyetlen értelmes faj.


Egyébként, ha vannak földönkívüliek, nem biztos, hogy hasonlóak, mint mi. Lehet, hogy úgy néznek ki, mint a szivacsok. Vagy egy földön élő állatra hajaznak. Továbbá az sem biztos, hogy fejlettebbek, mint mi. Ha ide is akarnának jönni, nem biztos, hogy megvan a technikájuk.

2014. júl. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Az univerzum nem végtelen.

Földön kívüli élet létezik, nagyon nagy az esélye a nagy számú lehetséges bolygók miatt.

Idegenek nem jöhetnek csak úgy a Földre a hatalmas távolságok miatt.

2014. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

#5:

"Földön kívüli élet létezik, nagyon nagy az esélye a nagy számú lehetséges bolygók miatt. "


Az hogy nagy az esélye, még nem bizonyíték. Tehát azt állítani, hogy létezNEK, mert nagy az esélye, az dőreség. Ebből még csak annyit lehet megállapítani, hogy létezHETnek. A fejlettségi fokáról aztán végképp semmit nem tudunk kijelenteni. Hinni lehet benne hogy léteznek, de az megint csak nem bizonyíték.

Egyébként egyetértek, szerintem is valószínű, hogy létezik a Földön kívül is élet. De ez is csak gyanú, és nem bizonyíték :)


#3:

"Mi történik akkor ha egy technikailag fejlettebb civilizáció rátalál egy hozzá képest primitívebbre? Ugyan az mint amikor a gyarmatosítók lemészárolták az amerikai őslakosokat és az afrikai törzseket."


Feltéve, hogy felismerik, hogy az emberiség is civilizált faj. Vagy inkább civilizáltnak veszik az emberi fajt. De még ekkor sem biztos, hogy lemészárolnának.

Pl. a termeszek, méhek is építkeznek, kolóniákat létesítenek, specializálódnak, megváltoztatják a környezetüket, élőhelyüket, akárcsak mi emberek, mégsem tartjuk őket civilizáltnak. Így nem is mészároljuk le őket (ha ők nem tolakodnak be az élőhelyünkre). Lehetséges, hogy egy esetlegesen idelátogató idegen civilizáció olyan magas technikai és mentális fejlettségi fokon áll, hogy mi hozzájuk képest olyanok vagyunk, mint hozzánk képest a termeszek. Ebből kiindulva viszont nem is akarnának lemészárolni minket, mert számukra mi még nem értük el azt a technológiai fejlettségi fokot, amit ők már civilizáltnak neveznének, vagy bármiféle komolyabb kárt tudnánk okozni nekik. Ezért hibás példa az amerikai őslakosokat felhozni, mert fogalmunk sincs, milyen civilizációs fejlettségi fokot lehetséges elérni egy idegen faj (vagy akár az emberiség) számára.


"Ha egy idegen faj ami annyival előttünk jár, hogy átkel a galaxison ránk talál mért ne venné el a nyersanyag forrásainkat?"


Miért venné el? Mi sem vesszük el a termeszek sarát, mert találunk éppen elég sarat az ő várukon kívül is. Rengeteg másik bolygó létezik az univerzumban amely kopár, lakatlan, élettelen, miért pont egy ritka, élő bolygó nyersanyagait akarnák felhasználni? Ugyanazon elemekből épülnek fel általában a bolygók, van bőven nyersanyag az univerzumban, nincsenek rászorulva a mi bolygónkra. Nem különleges nyersanyag szempontjából a Föld, 12 egy tucat. Az élet (főleg a civilizáltnak nevezhető élet) ritka az univerzumban, ezt pedig egy olyan faj biztosan felismeri, amelyik csillagközi utazásokra képes technológia birtokában van. Mint ahogy ma már nekünk se az az első gondolatunk egy új sziget felfedezésekor, hogy irtsunk ki minden életet, ami azon található.

2014. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Napfonat ***** válasza:
87%
Nagyon sok bizonyíték van arra, hogy a Földünket már régóta látogatják a földönkívüliek, csak a "mainstream" tudomány eltussolja ezeket, közröhej tárgyává teszik azokat, akik meg merik kérdőjelezni tudományos dogmáikat, és vallási fanatizmussal küzdenek az egyértelmű dolgok ellen.
2014. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

"Persze mindenki akit azt hiszi, hogy már jártak a Földön az bolond, és aki azt mondja, hogy őt elrabolták az hazudik."


Tessék emberek így néz ki az emberi primitivizmus :-) Ókor -> 1, A föld lapos, aki mást mond bolond . 2, A természeti szellemek léteznek, aki mást mond bolond . Középkor -> 3, A Föld a világegyetem középpontja, aki mást mond bolond és elégetni . 4, A Nap a világegyetem központja, aki mást mond bolond és elégetni . 5, A rémálmokat démonok okozzák, aki mást mond bolond és elégetni . 6, Léteznek sárkányok, démonok, angyalok, törpék, farkasemberek, aki mást mond bolond és elégetni . 7, A Föld és az óceánok végén egy óriási vízesés van, és belezuhan minden hajó, aki mást mond bolond . 1800-as évek -> 8, A csillagászok sorra fedezik fel a bolygókat, a tudósok minden egyes bolygón a földéhez hasonló civilizációkat gyanítanak, aki mást mond bolond . 9, Egy szilárd test soha nem emelkedhet a levegőbe, aki mást mond bolond . 10, Más égitestre soha nem léphet az ember, aki mást mond bolond . Majd a jövőben ezt fogják hozzátenni a listához : 2014. 07. 20, Gruul nevű kérdező -> Aki azt mondja jártak a Földön idegenek az egy bolond .


"Egyébként egyetértek, szerintem is valószínű, hogy létezik a Földön kívül is élet. De ez is csak gyanú, és nem bizonyíték :) "


Jaj te mindig olyan ünneprontó vagy . Miért ciki az ha van egy saját véleményed és emellett kiállsz ?!


"Idegenek nem jöhetnek csak úgy a Földre a hatalmas távolságok miatt."


Öö, ha fejlettek, ismerik a féreglyuk technológiát, és ismerik a Föld koordinátáit, kb 10 perc és itt van akármilyen űrhajó :-) Azt hogy a fénysebesség átléphetetlensége miatt képtelenek vagyunk csillagászati távolságokat megtenni ez tény . Mint ahogy az is tény hogy hagyományos módszerrel egyik faj sem lépheti ezt át . Ezért a földi tudósok is már több évtizede a térhajlítási és hasonló technológiákon dolgoznak, sajnos még eredménytelenül . Egy olyan civilizáció ami több millió évvel előttünk jár, szerinted nem fejleszthetett ki ilyen technológiát ?

2014. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ácsi nem mondtam, hogy biztosab fejlettebbek, annyit mondtam, hogy HA ide eltudnak jönni akkor fejlettebbek. Az, hogy ha fejlettebbek azt sem jelenti, hogy mi vagyunk a fiatalabb faj.
2014. júl. 20. 19:01
 10/25 A kérdező kommentje:
# 6/9 azért a kőolajat és a földgázt ne hasonlísd a sárhoz. Sarat képesek vagyunk előállítani.
2014. júl. 20. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!