Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ufológusok! Egy egyébként...

Ufológusok! Egy egyébként tudományos témából, miért kell tudományoskodó szennyet csinálni?

Figyelt kérdés

Azaz ez a téma csillagászok és mérnökök témaköre lenne, ezzel szemben önjelölt ufológusok szemenszedet marhaságokat terjesztenek, illetve olyan dolgokat fogadnak el kész tényként, amire semmiféle bizonyíték nincsen!


Tehát létezhet más bolygókon is élet de ezt nagyon nem így kéne kutatni...



2014. aug. 17. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát miért nem foglalkoznak az ufókkal a tudósok, mérnökök ? Menjenek azt foglalkozzanak, kutassák, írjanak ufólógiai könyveket és körözzék le a jelenlegi ufológusokat, ki áll ellent? :-D
2014. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Napfonat ***** válasza:
68%
A világon mindennek van szakmai/tudományos és laikus fóruma, rajongótábora. Ez alól az ufológia sem kivétel.
2014. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Hát miért nem foglalkoznak az ufókkal a tudósok, mérnökök"


Foglalkoznak csak sokkal kevesebb "eredményt" tudnak felmutatni mint az "műértők" :DDDDDD Ők pl. még sosem láttak reptoidokat és nagy fehéreket sem.


#2

Félre értelmezted a kérdést; ez nem válasz a kérdésre!

2014. aug. 17. 23:27
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Az UFO kutatás egy nagyon tág fogalom és szerintem ezt a témát csak úgy lehet előbbre vinni, ha nincsenek belemagyarázások meg összeesküvés elméletek bár az UFO kutatók közt is akad elvakult összeesküvés hívő, de ezek között is van néhány kutató, aki valóban ezek mivoltját kutatja nem pedig butaságot terjeszt az E.K-kről.

Én még arra lennék kíváncsi, hogy most te valóban azt hiszed, hogy itt a gyakori weboldalán valódi UFO kutatás folyik? Most akkor erre az weboldalra célzol vagy esetleg az UFO kutatásra? Mert végképp nem értem itt csak rodeó bohócok vannak nem pedig ufológusok itt egymással harcolnak, hogy ki fog legközelebb nagyobb alpáriságot írni hidd el nekem az itteni tagok sem tudnak tőled többet csak elakarják ezt hitetni veled ne légy bábu. :)

2014. aug. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért foglalkoznak a témával ufológusok, mert a csillagászok nagy része még mindig azon az állásponton van, hogy idegenek nem juthatnak el ide, így egyetlen esetet sem akarnak kivizsgálni, mondván, hogy akkor az észlelések és a 4.-ik típusú találkozások sem lehetnek igazak. A másik ok, hogyha esetleg mégis arra a következtetésre jutna valamelyikük, hogy az eset lehet igaz, akkor a szakmai körök máris megbírálják és gúny tárgyává teszik és a tudományos közösség kiközösíti az illetőt.


Itt jönnek képbe az amatőr és szakmai ufológusok, akik túljutnak azon a lépésen, hogy más fejlett civilizációk eljuthatnak más planétákra. És, hogy lásd nem csak a levegőbe beszélek, igenis foglalkozott jópár tudós az ufó témával:


J. Allan Hynek - csillagász

Don Crosbie Donderi - pszichológus

Jacques F. Vallée - csillagász, NASA kompjúter "szaki"

Dr. John Mack - pszichiáter

Walther Riedel - rakétamérnök

Stanton Friedman - fizikus


Elég legyen ennyi példa. Mind- mind foglalkoztak az ufó esetekkel és arra a következtetésre jutottak, hogy nem minden eset magyarázható meg és bizony képbe jöhetnek az idegen civilizációk látogatói.


Az, hogy neked minden marhaság, az már más téma..

Az, hogy neked mi bizonyíték, az megint más téma..

Bocs, hogy ET. nem mutatta be neked a TAJ kártyáját.

És, hogy nem tudtad, hogy tudósok is foglalkoznak vele, az meg már csak arról árulkodik, hogy felületesen ismered a témát...


Ja és igen, nem tudom kitől terjedt el az a fals duma, hogy "csillagászok sosem látnak ufókat", mert bizony igen . Egyedül és többedmagával is láttak már UFO jelenségeket hivatalos csillagászok is. Ráadásul két személyes ismerősöm is látott már a távcsövével.


George Adamski

2014. aug. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4

"Én még arra lennék kíváncsi, hogy most te valóban azt hiszed, hogy itt a gyakori weboldalán valódi UFO kutatás folyik?"


Hol mondtam ilyet? Pont az lenne a kérdés, hogy miért kell elbohóckodni egy komoly témát?

2014. aug. 18. 13:09
 7/13 A kérdező kommentje:

"Az, hogy neked minden marhaság, az már más téma.." nem mondtam ilyet!

"Az, hogy neked mi bizonyíték, az megint más téma.." a tudomány elég jól meghatározza hogy mi számít biszonyítéknak


"Bocs, hogy ET. nem mutatta be neked a TAJ kártyáját." Nem mutatta be :DDD

"És, hogy nem tudtad, hogy tudósok is foglalkoznak vele, az meg már csak arról árulkodik, hogy felületesen ismered a témát..." Nem állítottam olyat hogy tudósok nem foglalkoznak vele!!! Legfeljebb félreértetted amit írtam.

2014. aug. 18. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de számomra nem volt világos, melyik ufológusokra értetted.

"Pont az lenne a kérdés, hogy miért kell elbohóckodni egy komoly témát?"

Valószínűleg tudatlanságból bohóckodnak vagy ellenkezőleg szerintem most Adamskinak néhány dologban igaza van, de most nem mennék ebbe bele.

2014. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki mélyebben elmerül ebben a témában, akkor meg fogja látni azt, hogy sokkal több tudós foglalkozott, és foglalkozik ezzel a témával, mint azt gondolta volna előtte. Adamski le is írt egy párat ízelítőül.

Már leírtam korábban, hogy ki merem jelenteni: szerintem az ufo-kutatóknak van a legnehezebb dolguk. Ezt akkor bővebben ki is fejtettem, hogy miért. De szerintem nem is az a lényeg, hogy valaki tudós-e, vagy nem. Ez nyilvánvalóan nem hátrány, sőt nagy előny, ha valaki szekértőnek számít valamiben, ami köthető ehhez a témához. Márpedig sok minden köthető. Igazából a nyitottság, igazi kíváncsiság és elszántság, kitartás a lényeg véleményem szerint.

Az emberiség sok mindennel nincsen tisztában a világ működésével, általában a létezéssel kapcsolatban. Emellett az embereknek, - tisztelet a kivételeknek - , van egy nagyon szörnyű tulajdonságuk: ha valamit nem értenek, nem tudnak, és eltér a megszokottól, akkor azt hajlamosak elhallgatni, letagadni, és/vagy nem komolyan venni, lejáratni. Ez még nagyon csúnyán megbosszulhatja magát. Marhaságnak venni valamit, vagy nem is beszélni valamiről mindig a legkönnyebb, legkényelmesebb dolog, de az attól még létezik.Az idegenek nem tehetnek arról, hogy mi ilyenek vagyunk. Egyszerűen magunkba kellene néznünk.

Ugyanez a helyzet úgy általában az ezotériával is, mint amiket eddig leírtam. Sőt, én az ezotériát nem is választom külön az ufo-kutatástól. Nem véletlenül van itt, ezen az oldalon is az ezotéria-kategóriában. Az igazi ufo-kutatás és ezotéria lehet a kulcs ahhoz, hogy az ember megértse a létezésnek a nagy titkait.

2014. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9


tényleg mind1 a hogy valaki tudós vagy sem!


De attól hogy valaki nem tudós, még nem azt jelenti, hogy bizonyítékként kell elfogadnia olyan dolgokat, amire semmi bizonyíték nincs!


Nekem ez a problémám!

2014. aug. 19. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!