Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Azok a szkeptikusok, akik nem...

Azok a szkeptikusok, akik nem hisznek az idegenek létezésében, belegondoltak már ezekbe?

Figyelt kérdés

- A világegyetem, melyben élünk gyakorlatilag végtelen nagyságú

- Mi ennek csak egy milliomodporszemnyi része vagyunk

- Közel sem látjuk be az egész tejútrendszert, igaz a technológia fejlődésével egyre nagyobb részt térképezünk fel, de a legnagyobb része még mindig ismeretlen számunkra

- A mi anyabolygónk, a Föld 4 és fél milliárd éve jött létre, az első élet 3,5 milliárd éve alakult ki rajta (ami ép ésszel gyakorlatilag felfoghatatlanul sok)

- Azóta a technológiánk sokat fejlődött, igaz van még hova fejlődnünk, de már nem kéne sok ahhoz, hogy olyan járműveket építsünk, melyekkel bejárhatnánk az egész univerzumot


Ezek fényében mégis miért tartják egyesek olyan hihetetlennek, hogy léteznek mások is rajtunk kívül ebben a hatalmas világegyetemben? Semmi bizonyíték nincs arra, hogy mi voltunk az elsők, mi is csak úgy "lettünk", miért ne alakulhatott volna ki az élet hozzánk hasonlóan bárhol máshol előttünk? És ha így történt, akkor logikus, hogy technológiailag jóval fejlettebben nálunk, hisz több ideje léteznek nálunk.


És ha valaki azzal jön, hogy "ha tényleg léteznének idegenek, akkor a kormány biztos elmondaná", magyarán csak azt tarja igaznak, amiről a kormány illetve a világ vezetői kimondják, hogy igen is úgy van, akkor elég rossz úton jár. Először is azért, mert az ilyen nagy hatalmak szinte minden esetben hazudnak, korruptak, mivel számukra csak az a fontos, hogy ők profitáljanak belőlünk, érdekli is őket, velünk mi van. A másik, hogy ha hirtelen kiállna a kormány és kijelentené: "Idegenek látogatnak minket más világokról" akkor azzal hatalmas pánik törne ki. Lehet továbbra is lennének olyanok, akik ugyanúgy nem hinnék el, de a legtöbben elhinnék. És ez azt jelentené, hogy minden, amit eddig tudtunk magunkról, az egész emberiségről, a létünkről nagy kamu volt: rengeteg vallás szűnne meg (márpedig rengeteg vallásos ember létezik, amerikában pl az emberek 65%-a hisz Istenben), káosz törne ki, mely feje tetejére állítaná az egész világot. Nos, vajon ez jól jönne-e a világuralomnak? Hát nem. Az uralmukat csak úgy tudják megtartani, ha az orrunknál fogva irányítanak minket, elhallgatva tőlünk az igazságot, mi meg éljük tovább életünket szépen, boldog tudatlanságban.



2015. aug. 29. 22:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem arról van szó, hogy nem hiszünk benne.

Arról van szó, hogy nincs rá bizonyíték. Rágalmazni, ítélkezni, förcsögni meg nem szép dolog.

Több bizonyíték van elmebeteg emberekre, akik így akarnak figyelmet kapni vagy csak szimplán bolondok.


És azért, mert bárki szerint a gyíkemberek lumbulábiakkal lumbálják a lábukat, mert le akarják igázni az emberiséget, csak provokatív marhaság. Nem bizonyít semmit. Ha léteznek idegen, nem biztos hogy ide tudnak jönni, ide akarnak jönni, tudnak rólunk, gonoszak, vagy ismerjük őket stb....


Az üres életű, szánalmas, emberek ne akarjanak felnyitni semmilyen szemet a hazugságaikkal.

2015. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék a felsoroláshoz, hogy a világegyetem 13,82 milliárd évvel ezelőtt alakult ki. (Tehát 9,3 milliárd évig a Föld nem is létezett.)


Lucifer-666: Én ilyeneket nem is említettem, nem ismerem ezeket a fajokat, én csak annyit mondok, hogy simán lehetséges, hogy léteznek mások rajtunk kívül ezek alapján, amiket írtam. Csak egyesek annyira váltig állítják, hogy az egész kamu, mintha ők biztosra tudnák, pedig nekik sincs semmi bizonyítékuk. Szerintem az ennyire vakon szkeptikus emberek sem teljesen normálisak.

Az utolsó sor nem tudom rám írtad-e, minden esetre nem veszem magamra.

2015. aug. 29. 23:07
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
Nem rád írtam. Azokra írtam, akik havonta írkálják itt az olyan blogokat, amikben egyértelműen hamisított képek vannak. Mellé pedig valami vészjósló rágalmazó szövegeket vagy világvégét.
2015. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%
Földönkívüli életforma nem csak csészealjon közlekedő gyíkemner lehet. Lehet moszat. Egysejtű. Lehet valahol most lép ki az első plankton a tengerből...
2015. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kb senki nem tagadja, hogy szinte biztos, hogy léteznek idegenek.


Viszont:


a) nincs rá semmi bizonyíték. Eléggé biztosak vagyunk benne, de kézzel fogható bizonyíték nincs a földön kíüvli életre.


b) Az ide látogató, és öreg néniket meg feltűnési viszketegségben szenvedő embereket el rabló idegenek nem kicsit röhejesek.


És szerintem nem törne ki pánik. A legtöbb ember tenne rá magasról, páran hangoztatnák, hogy "lám-lám mi megmondtuk", a világ tudóstársadalma meg pezsgőt bontana.


A vallások nem szűnnének meg. Egyszerűen a vezetők kijelentenék, hogy az adott szent könyv nem tiltja, az idegenekhez is biztos elment Jézus vagy akárki, aztán kész. A vallások úgy is működnek, hogy orbitális logikai bukfencek vannak a szent könyvekben, és jópár állítás csak nagyon-nagyon elvontan húzható rá a valóságra, a tudomány folyamatosan szorítja vissza az isteneket - nem olyan régen a felhők fölött ültek, ma már nincs is fizikai helyük a világban, a világegyetemen kívül léteznek.


Szerinted ilyen kicsavart logikába ne illene bele a földönkívüli lét? Dehogynem...

2015. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
4-es, mi is onnan indultunk, lehet, hogy egy másik galaxis bolygóján épp most jött létre az első élet. De ennyi erővel lehet, hogy jóval előttünk valakik már végigjárták ugyanezt az utat, amit eddig mi, csak nekik volt idejük továbbfejlődni... ránk még vár ez a szakasz.
2015. aug. 29. 23:17
 7/31 anonim ***** válasza:
72%

Persze a világegyetem hatalmas, de gondolj bele abba, hogy az emberek is 2,5 millió éve élnek kb a Földön és mondjuk azt, h az utolsó 3000 évben vagyunk értelmesek (bár a világűrbe úgy igazán meg 50 éve nézegetünk).

A világegyetem ~14 milliárd éves. Nagyon kevés az esélye, h egy idegen civilizáció pont ebben az igen kevés időintervallumban élje fénykorát és pont a mi területünkön vizsgálgasson.


Biztosan léteznek/léteztek/létezni fognak más élőlények is odakint, de eszméletlenül kicsi az esélye annak, h ránk találjanak vagy mi rájuk.

2015. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Az ilyen kijelentések, hogy egoisták ezt meg azt képzelni sem normális érvek amúgy.

Ha az evolúcióra akarjuk ráhozni a storyt, akkor ennyi erővel, ha semmiről, semmit nem tudunk, miért feltételezzük, hogy az élethez DNS kell?

2015. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

5-ös, lehet, hogy nem minden történne úgy ahogy leírtam, de azért szerintem elég sok ember megijedne a ténytől, hogy idegenek jönnek ide. Mivel nem tudjuk a szándékaikat, nem ismerjük őket, azt viszont tudjuk, hogy nálunk hóval fejlettebbek, így egyértelműen fenyegetésként fognák fel sokan.


7-es, nem biztos, hogy mások pont ugyanebben a sebességben fejlődnének, mint mi. Nálunk is csak szerencsén múlt sok esetben, hogy feltaláltunk dolgokat. Azért 14 milliárd év szerintem nem olyan kevés időintervallum, már csak az is elég, ha valakik pár millió évvel nálunk korábban keletkeztek. Ha pár millió év múlva még létezni fog a Föld és az emberiség, csak a fantázia szab határt annak, milyen fejlettségi szintet érünk el. Ilyen szempontból egyáltalán nem biztos, hogy véletlenül találnának ránk, ha megvan rá a megfelelő eszközük.

2015. aug. 29. 23:30
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Már megint!!!!


Biztos vannak. Valahol. De nem itt, ez nagyon kicsi hely és nagy véletlen lenne.


Nem a mi erdeeninkben és tavainkban bujkálnak, és nem is felébredve Delírium tremen-es vagy füves álmainkból a szobánkaban:D Pataki Attila elvtársat sem rabolták el, csak kicsit sokat tudatmódosít :D

2015. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!