Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Teljesen logikus a földönkívül...

Teljesen logikus a földönkívüliek létezése?

Figyelt kérdés
Szerintem nem lehet hogy egyedül vagyunk, egy ekkora univerzumban nem?

2016. máj. 30. 19:16
1 2
 11/14 anonim válasza:

Egy a baj illetve kettő, hogy tudjuk vannak-e máshol is élőlények.

A távolság és az idő. Az egyidejűséget nem is említem ! Lehet egy éppen olyan civilizáció tőlünk 300 fényévre, mint a miénk. Csak éppen a létezésük jeleit majd 200 év múlva tudjuk észlelni, mert akkor ér majd ide. Mi van ha Ők most pattintanak remek kőeszközöket pl!!

Gondolkozzatok, és olvassatok csillagászattal foglalkozó könyveket! De ne horoszkópot! :-D

2016. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szerintem nem vagyunk egyedul. A Foldnek elete soran rengeteg "veletlen"-en ment at. Meteroitok aszteroidak stb. Ez mind hozzajarult a mai elet kialakulasahoz. De keptelenseg hogy ebben a hatalmas es felfoghatatlan nagysagu folyamatosan tagulo vilagegyetemben egyedul legyunk. Azt nem allitom hogy gondolkodo intelligens eletformak vannak. Ezt nem lehet tudni. Lehet hogy valamifele egysejtuek. De az mar akkor is elet.
2016. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen.
tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van exobolygókon is élet. De olyan, amelyik intelligens, kevesebb. Az intelligensek közül nem mindegyiknek lehet fejlett techológiája. Olyan civilizáció, amelyik űrutazásra képes, nagyon kevés lehet. Olyan ezek közül is nagyon kevés, amelyik akár ide is el tud jutni. Kérdés, egy időben létezünk-e velük és elérhető távolságban vannak-e.

Ez akkor igaz, ha azt feltételezzük, hogy a mi világegyetemünk véges. A nagy bumm elmélet szerint véges, mert egy kis pontból indult ki és tágul, eszerint véges számú expbolygónak kell lennie.

De ha nem igaz a nagy bumm elmélet és a világegyetem már most is végtelen, akkor az életet tartalmazó exobolygók száma is az és a civilizációk száma is megszámolhatatlan. A távolság és idő ebben az esetben is akadály két civilizáció találkozásában.

Az is lehet, hogy multiverzum van, egyszerre több világegyetemmel és akkor is végtelen számú az élő bolygók száma még akkor is, ha a nagy bumm elmélet igaz.

tegnap 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!