Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az alább látható videó megnézé...

Az alább látható videó megnézése után még mindig azt gondolod, hogy egyedül mi létezünk az univerzumban?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan, akik ezt gondolják, azoknak nem is jut el az agyáig, vagy nincs akkora agykapacitása, hogy felfogja, mekkora is az univerzum. Ez a videó nagyon jól szemlélteti. Ezek után nem csak hihetetlenül nagy ostobaság meg meképzeltség, de szinte fizikai képtelenség azt mondani, hogy csak mi vagyunk az egész univerzumban:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=362&v=GoW8Tf7hTGA


2016. aug. 4. 21:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%

Hogyne érteném? Éppen arra próbáltam rávilágítani, hogy ezekből a méretekből más is következik.

Konkrétan azt mondod hogy ostoba aki szerint nincs a földön kívül élet, hisz az univerzum hatalmas. De pont ugyanilyen ostobaság ennyi erővel azt is állítani, hogy két idegen életforma valaha is találkozni fog, hiszen az univerzum még mindig hatalmas ugye.

Ráadásul utaltam neked az időtényezőre is. A világunk milliárd éveihez képest egy-egy faj élettartama csak pillanatnyi. Egy villanás az időben. Eleve ez szinte lehetetlen, hogy két intelligens faj egy időben alakult volna ki.


És még egy dolog, ez a "nem tudhatjuk mire lennének képesek" érv az egyik létező legnagyobb ostobaság. Valóban, én sem tudom mire lehetne képes valami szuperintelligens földönkívüli faj, de TE SEM! Szóval az hogy mesebeli képességeket találsz ki azzal a címszóval, hogy régen még mi se repültünk, nemes egyszerűséggel marhaság. Az, hogy van olyan amit régen lehetetlennek tartottak, de végül sikerült megoldani, az az égvilágon semmi mással kapcsolatban nem jelenti, hogy az is megoldható lesz egyszer.

Ha ez így működne, akkor pl az arany is már rég tömegcikk lenne az alkimisták áldásos tevékenységének köszönhetően. Abból valahogy mégse lett semmi...

Ha valami lehetetlennek tűnik, néhány ritka kivételtől eltekintve bizony az is marad!

2016. aug. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%

Ja és ha a korábbi levezetésemből nem esett le, miért nem egyenlő a földőnkívüli élet az intelligens élettel, akkor csak annyit mondok, a Földön ez 3,8 milliárd évig tartott. ( és nem, ez nem azt jelenti, hogy ha valahol 4 milliárd éve van élet, ott biztos van intelligens élet is! )

Számolgass egy kicsit, vajon ez mit jelent az esélylatolgatás szempontjából, ha találnánk is életet, az vajon milyen típusú létforma lehet?

Nagyobb eséllyel találsz ezer élő bolygót csak egysejtűekkel, mint egyet bármilyen intelligens élettel...

2016. aug. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

13, ezzel csupán annyi a gond, hogy már csak a Földön is vannak bizonyítékok korábbi, fejlettebb civilizációk egykori létezésére, csak hogy egy közel 26 ezer éves piramist említsek: [link]

De nem csak ez van, ott vannak az egyiptomi piramisok, vagy a húsvét szigeteken lévő nagy fejszobrok - megnézném, a korabeli kőszerszámokkal és kötelekkel hogy építették volna meg ezeket, mikor még manapság is nehézkes lenne ilyen építmények készítése.

2016. aug. 5. 03:04
 14/28 anonim ***** válasza:
50%

"Földön is vannak bizonyítékok korábbi, fejlettebb civilizációk egykori létezésére"


És, hogy ezek a fejlettebb civilizációk földönkívüliek voltak arra hol a bizonyítékod?


Az általad linkelt indonéz "piramis" egy szabálytalan természetes dob, aminek oldalait lépcsőzetesre faragták és a széleken kirakták nagy kövekkel. Komoly viták vannak róla, hogy hány ezer éves, de ha elfogadjuk, hogy 26 ezer, akkor sincs benne semmi különleges, amit őskori technológiával ne lehetett volna megcsinálni. Elég balgaság azt feltételezni, hogy a galaxist átutazó űrcivilizáció idejött és nagyobb kavicsokkal kirakta egy domb oldalát. Legyünk konkrétak: hol vannak a bizonyítékok, hogy ez az építmény földönkívüliek műve?


Az általad linkelt Hancock (aki amúgy egy ebből alaposan meggazdagodott újságíró) sem hiszi, hogy ezeket földönkívüliek építették. Földi civilizáció mellett kardoskodik.


Arról nem is beszélve, hogy nincsenek Húsvét szigetek. Ha okoskodsz, előtte nézz utána legalább ennek!

2016. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
46%

Igenis érdeklünk valakit! Emberek ÉBRESZTŐ!!!!

Ez a lény megérett a pusztulásra! Neki telejesen igaza van!

: https://www.youtube.com/watch?v=dS8xSOf4DRw

2016. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
80%
Az "ez a lény" alatt az embert értem!
2016. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

14-es, egy szóval nem mondtam, hogy előttünk földönkívüliek éltek itt, sőt, ha élt itt előttünk legalább egy fejlettebb faj, az nagyon is földi volt, hisz itt éltek:) persze az eredetüket senki nem tudná megmondani, hisz ki tudja, miért tűntek el, esetleg kihaltak egy nagyobb természeti katasztrófa során.

Az, hogy ez egy piramis volt nem én találtam ki, hanem akik megvizsgálták ők jelentették ki, mivel a földben is találtak kamrákat az építmény alatt. Igaz, mai formájában már nem hasonlít piramisra, de azért valljuk be, 26 ezer év alatt csoda is lett volna, ha megmarad eredeti formájában. A lényeg, hogy ez és sok más dolog bizonyítéka lehet egy előttünk itt élő, fejlettebb civilizációra. Szóval ha valóban így volt, akkor a történelmünket alaposan át kéne írni, mivel korántsem úgy történtek a dolgok, ahogy a történelem könyvekben le van írva, és az emberi faj fejlődésében is jócskán felvet kérdéseket.

Miért tőlem vársz bizonyítékot? Mi vagyok én, google? Ha ide tudsz írni, neked is kell legyen interneted, nézz magad utána, nem én vagyok a szeretetszolgálat, hogy minden hitetlenkedőt én győzzek meg és jobb dolgom is van ennél. Ha meg arra se veszed a fáradtságot, hogy te magad utánanézz, akkor meg inkább ne szólj a témához.

A kötözködő hangnemmel nem tudok mit kezdeni, ha problémád van vezesd le máshol, és ne itt.


15-ös, ez az üzenet valóban érdekes, végre egyszer ment is valami értelmes a tévében... inkább ezt az üzenetet kéne hirdetni, nem az ostoba agymosást folyatni a tv-ből, de sajnos a médiát is csak erre használja a kormány.

2016. aug. 5. 12:33
 18/28 anonim ***** válasza:
53%

"egy szóval nem mondtam, hogy előttünk földönkívüliek éltek itt"


Ha földi civilizáció is építhette őket, akkor érthetetlen, hogy miért hoztad fel a kérdésed alátámasztására, amiben azokat ekézed, akik nem ugyanabban hisznek mint te?

Vagy csak úgy eszedbe jutott a korai civilizáció téma?


"Az, hogy ez egy piramis volt nem én találtam ki, hanem akik megvizsgálták"


És akik ezt állítják, azoknak egész biztos igazuk van, ugye? És akik, azt állítják, hogy nem piramis, azoknak nincs?


"ők jelentették ki, mivel a földben is találtak kamrákat az építmény alatt."


Üregeket találtak, ami lehet mesterséges, és természetes barlang is. Egy kicsit már előreszaladtál. Majd akkor lesznek épített, kivájt kamrák, ha valaki bejut és megvizsgálja. Aztán sokan rábólintanak.


"A lényeg, hogy ez és sok más dolog bizonyítéka lehet egy előttünk itt élő, fejlettebb civilizációra. Szóval ha valóban így volt, akkor a történelmünket alaposan át kéne írni, mivel korántsem úgy történtek a dolgok, ahogy a történelem könyvekben le van írva, és az emberi faj fejlődésében is jócskán felvet kérdéseket."


Szabálytalan kövekkel kirakni egy domb oldalát mennyire fejlett civilizációra utal? Vagy egy dombba fúrni (ha bebizonyosodik)? Vagy követ faragni? Át kell miattuk írni a történelemkönyveket?


És különben is, hol kapcsolódik ez a "léteznek-e rajtunk kívül mások is az univerzumban" témához?


"Miért tőlem vársz bizonyítékot?"


Isten őrizz, hogy tőled várnék, aki nem tudja hány Húsvét-sziget van! Segítek: egy.

Honnan is lenne bármire logikus, átgondolt rálátásod ha a témád nevével nem vagy tisztában, de azért oktatsz?


Ja igen, hogy a témánál maradjunk, nagy a valószínűsége, hogy nem egyedül vagyunk az univerzumban, de pusztán a nagy számok törvénye mögé bújva észt osztani és hülyézni, aki esetleg nem így gondolja, elég méretes beszűkültségre vall. Valószínűleg tévednek, de mindkét oldalon csak egy érv van: LEHET.

2016. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
68%
Kimaradnék ebből a hülye vitából hülyék között. Természetesen a Piramisokat emberek építették földönkívüli segítség nélkül, a földönkívüliek a saját portájukon építkeznek nem a miénken. Hogyan építették a piramisokat akkoriban nem tudom pontosan, ezt a fáraótól kéne megkeresni vagy az akkori egyiptomi építészektől. Amit biztosan tudok, hogy a magyarázatokat itt kell keresni nem egy másik bolygón. Az univerzum hatalmas, de nem végtelen, az lehet hogy "VÉGTELEN" olyan értelemben, hogy nincs vége, mint egy gumilabda belsejének. Én hiszem, hogy van odakint intelligens életforma, viszont ez csak hit, se mellette, se ellene nem tudok érvelni. Van egy matematikai elmélet, amit valószínűségszámítára épít, de közben nagyon keveset tudunk a világűrről. Még ha van is intelligens élet valószínűleg elkerüljük egymást és sose fogunk találkozni. Hogy minek? Azért, mert nem tudjuk hol kell keresni őket és ők se tudják hol keressenek minket.
2016. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18, én nem oktatok senkit, csupán felvetettem néhány dolgot, de ezeket, amiket állítottam nem én találtam ki. Mellesleg ha beírod google-be sok helyen írják többes számban, de látom te mindenképp kötözködni akarsz, inkább te vagy, aki próbál okoskodni.

A fejlett civilizációt, ami korábban élhetett a Földön azért hoztam fel, hogy ezzel is szemléltessem, koránt sem biztos, hogy olyan nagyon ritka lenne az intelligens élet kialakulása, és az sem biztos, hogy mi vagyunk a legfejlettebbek az egész univerzumban.

Szerintem nézz utána, milyen ősi építmények vannak Egyiptomban, Peruban, meglepődnél, mennyire precízen vannak megépítve, és az idő múlása is alig fogott rajtuk.

Olyan nem volt, aki nem azt állította, hogy nem piramis, de szerintem menj oda és vizsgáld meg, te biztos jobban meg tudnád állapítani.


19, milyen alapon nevezel te bárkit hülyének? Talán inkább magadba kéne nézned, de alaposan. Még talán értékelhető is lett volna a mondandód, ha az első mondatodat kihagyod. Természetesen te ott voltál a piramis építésénél, így te mindenkinél jobban tudod, kik építették.

2016. aug. 5. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!